Спільнототатство

 

Рано чи пізно за будь-яких умов виникає потреба соціалізації, тобто проникання в глибинність суспільних явищ та процесів. Таке прагнення в одних випадках може доволі довго тривати. В інших згасати за декілька днів. В чому причина?? Причин багато, зокрема сама структура прагнень та людських уподобань  змінюється щогодини. Проникнення  в море суспільного абсурду зустрічає безліч різнопланових груп, спільнот, клубів та організацій із складними та понад складними історіями та програма. Що може бути більш вічним за саму нестабільність??? Це відповідь більшості аналітиків на запитання щодо вічного; що може бути більш вичерпним за метафізику – тільки все метафізичне, десь там на межі свідомого та несвідомого. 

Суспільство перенасичено спільнотами, це свого роду інстинкт чи рефлексія з огляду на захист своєї території та світосприйняття. Ну а як же ж -  своє породивши, будь в змозі й примножити та захистити, навіть закопати, якщо треба глибоко в землю. Все Таємне десь закопується, приховується, захищається. Ось до прикладу віднайшли донедавна біблію сатани в шкіряній палітурці та показали для ознайомлення десь в Празі. Десь віднайшли сухозлітні дошки із написами (святими) , віднайшов іх Джозеф Сміт , також їх десь викопав…  Так розпочали своє місіонерство мормони. З ними мав нещодавно  спілкування(з їхнім президентом): пряме відчуття самого  означення «секта» є незаперечним; от віднайти « золотий ключик», котрим зачинені всі першопричини та сутність спільноти – доволі важко.

Мормони відчувають Живу присутність Христа-Бога, вони його відчувають, доречи на запитання «як» - відповіді немає. Зокрема в них все наплутано та скопійовано тільки-от під власними спеціями. Там є  піраміда й не тільки грошова, й з людським ресурсом.  Є ще більш комерційні структури, зокрема свідки Єгова  – там жодного сумніву бізнес нон-стоп. На питання: де ж мешкає чи знаходиться той Єгова?  Відповідь проста -  десь там серед зірок, а зараз взагалі приховують, бо не знають. В свідків Єгови все різниться – зокрема друге пришестя буде невидимим та й кінець світу увінчано буде кольоровим армагедоном, на кшталт гуляння Годзілли містами та селищами. Якби там не було. Єговісти виживуть опісля Кінця в кількості  140 тис. чоловік ( не знаю, що буде з іншими, бо в Україні їх лишень 160 тис. чол..) . знову є таки за певних преференцій. Якщо мормони заробляють на сільському господарстві та перевезеннях, то у випадку свідків Єгових – головний куш в них від друкованої продукції, найменший тираж щотижневої періодики 40 млн. екземплярів – ну й , відповідно, заробіток в середньому до півмільйона в місяць Люди там в рабстві та  «ефемерному блуді».

Виходить так. Що найважливішим є Вибір, момент вибору. Ще є й сакральність місця народження та становлення – якщо згадувати  проростання паростків виховання за ОШО. Однак, що би було якщо б до прикладу Ломоносов народився в  Австралії, чи Парацельс в  Індії. Можливо й нічого особливого – просто носили б ряси як блукаючі дервіші.  Що є фактором впливу на момент Вибору – все, все має суттєве значення та екологію.  От, припустимо, ми знаємо , чому Юнг почав вивчати смерть та загробне життя – йому у сні прилетів фантазм й відвів його до поличок із книгами. Де була чітко вказана книга із назвою «заповіту мерців».  Ми також знаємо, як до апостола  Іоанна  приходив сам господь: знаємо, що в нього було біле волосся, що в руці він тримав семисвічник, а інша рука тримала сім зірок – звідси й вибір семи церков, тощо. Тобто причинно-наслідковий ланцюг прослідковується.  Що ж тоді є пріоритетним у виборі вектору щодо обрання та вступу у спільноти??? Доля, карма, помилка, «депресія», блуд, моральний вибір, спадкова колізія – називайте це як завгодно, однак людина розвивається та отримує щастя руху вперед тільки на самоті, тільки на самоті ( ідеально – в заторі, в печері) є можливість віднайти ті «ключі» від потаємних дверцят.  Індивідуум має можливість прямого та правильного контакту та взаємодії із соціальним струмом тільки у «фазі мудрості». Мудрість, як четверта ступінь розвитку, дає можливість взаємодії із різними спільнотами без  внутрішнього дисбалансу та деструкції ( фаза Хитрості дає пряму можливість маніпулювання окремим представниками спільнот).  

Отже, який можна зробити висновок, по-перше, людина поневолі (в більшості варіантів) стає зараз «соціальним роботом», виконавцем системи. Зараз є певний потяг до позитивізації самого «робота», бо все-таки в певних етапах та моментах емоційність прориває. Людина стає соціальним роботом ретроспективно, подвоює свої страждання неправильним вибором ( доручення до спільнот, колективна свідомість, стирання сутнісного архетипу), до того ж процес є незворотнім. Інший шлях чи вибір – персоніфікований, раціонально особистісний ( «заторний») при  відсутності «зречення» (найнижча ступінь – порівняння із крокодилом, що тільки переслідує та проковтує) та сприйняття соц.. реальності з позиції Мудрості є найбільш правильним та перспективним.

 

Одним словом, будьте собою, любіть свою Землю, батьків  та дітей, а все інше – потім.  


07.02.2015 Роман Бончук 1902 0
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739