Спільнототатство

 

Рано чи пізно за будь-яких умов виникає потреба соціалізації, тобто проникання в глибинність суспільних явищ та процесів. Таке прагнення в одних випадках може доволі довго тривати. В інших згасати за декілька днів. В чому причина?? Причин багато, зокрема сама структура прагнень та людських уподобань  змінюється щогодини. Проникнення  в море суспільного абсурду зустрічає безліч різнопланових груп, спільнот, клубів та організацій із складними та понад складними історіями та програма. Що може бути більш вічним за саму нестабільність??? Це відповідь більшості аналітиків на запитання щодо вічного; що може бути більш вичерпним за метафізику – тільки все метафізичне, десь там на межі свідомого та несвідомого. 

Суспільство перенасичено спільнотами, це свого роду інстинкт чи рефлексія з огляду на захист своєї території та світосприйняття. Ну а як же ж -  своє породивши, будь в змозі й примножити та захистити, навіть закопати, якщо треба глибоко в землю. Все Таємне десь закопується, приховується, захищається. Ось до прикладу віднайшли донедавна біблію сатани в шкіряній палітурці та показали для ознайомлення десь в Празі. Десь віднайшли сухозлітні дошки із написами (святими) , віднайшов іх Джозеф Сміт , також їх десь викопав…  Так розпочали своє місіонерство мормони. З ними мав нещодавно  спілкування(з їхнім президентом): пряме відчуття самого  означення «секта» є незаперечним; от віднайти « золотий ключик», котрим зачинені всі першопричини та сутність спільноти – доволі важко.

Мормони відчувають Живу присутність Христа-Бога, вони його відчувають, доречи на запитання «як» - відповіді немає. Зокрема в них все наплутано та скопійовано тільки-от під власними спеціями. Там є  піраміда й не тільки грошова, й з людським ресурсом.  Є ще більш комерційні структури, зокрема свідки Єгова  – там жодного сумніву бізнес нон-стоп. На питання: де ж мешкає чи знаходиться той Єгова?  Відповідь проста -  десь там серед зірок, а зараз взагалі приховують, бо не знають. В свідків Єгови все різниться – зокрема друге пришестя буде невидимим та й кінець світу увінчано буде кольоровим армагедоном, на кшталт гуляння Годзілли містами та селищами. Якби там не було. Єговісти виживуть опісля Кінця в кількості  140 тис. чоловік ( не знаю, що буде з іншими, бо в Україні їх лишень 160 тис. чол..) . знову є таки за певних преференцій. Якщо мормони заробляють на сільському господарстві та перевезеннях, то у випадку свідків Єгових – головний куш в них від друкованої продукції, найменший тираж щотижневої періодики 40 млн. екземплярів – ну й , відповідно, заробіток в середньому до півмільйона в місяць Люди там в рабстві та  «ефемерному блуді».

Виходить так. Що найважливішим є Вибір, момент вибору. Ще є й сакральність місця народження та становлення – якщо згадувати  проростання паростків виховання за ОШО. Однак, що би було якщо б до прикладу Ломоносов народився в  Австралії, чи Парацельс в  Індії. Можливо й нічого особливого – просто носили б ряси як блукаючі дервіші.  Що є фактором впливу на момент Вибору – все, все має суттєве значення та екологію.  От, припустимо, ми знаємо , чому Юнг почав вивчати смерть та загробне життя – йому у сні прилетів фантазм й відвів його до поличок із книгами. Де була чітко вказана книга із назвою «заповіту мерців».  Ми також знаємо, як до апостола  Іоанна  приходив сам господь: знаємо, що в нього було біле волосся, що в руці він тримав семисвічник, а інша рука тримала сім зірок – звідси й вибір семи церков, тощо. Тобто причинно-наслідковий ланцюг прослідковується.  Що ж тоді є пріоритетним у виборі вектору щодо обрання та вступу у спільноти??? Доля, карма, помилка, «депресія», блуд, моральний вибір, спадкова колізія – називайте це як завгодно, однак людина розвивається та отримує щастя руху вперед тільки на самоті, тільки на самоті ( ідеально – в заторі, в печері) є можливість віднайти ті «ключі» від потаємних дверцят.  Індивідуум має можливість прямого та правильного контакту та взаємодії із соціальним струмом тільки у «фазі мудрості». Мудрість, як четверта ступінь розвитку, дає можливість взаємодії із різними спільнотами без  внутрішнього дисбалансу та деструкції ( фаза Хитрості дає пряму можливість маніпулювання окремим представниками спільнот).  

Отже, який можна зробити висновок, по-перше, людина поневолі (в більшості варіантів) стає зараз «соціальним роботом», виконавцем системи. Зараз є певний потяг до позитивізації самого «робота», бо все-таки в певних етапах та моментах емоційність прориває. Людина стає соціальним роботом ретроспективно, подвоює свої страждання неправильним вибором ( доручення до спільнот, колективна свідомість, стирання сутнісного архетипу), до того ж процес є незворотнім. Інший шлях чи вибір – персоніфікований, раціонально особистісний ( «заторний») при  відсутності «зречення» (найнижча ступінь – порівняння із крокодилом, що тільки переслідує та проковтує) та сприйняття соц.. реальності з позиції Мудрості є найбільш правильним та перспективним.

 

Одним словом, будьте собою, любіть свою Землю, батьків  та дітей, а все інше – потім.  


07.02.2015 Роман Бончук 1814 0
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

407
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

576
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1313
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2265 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1121
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3054

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

880

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1029

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1454

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2060
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26362 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

750
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

947
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2988
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1237
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

931
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1189
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1199
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

404
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4251
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1065
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1630