Спекотна погода: як її пережити

 

Спекотна погода: як її пережити

 

Синоптики обіцяють на найближчий час збереження спекотної і сухої погоди. Для багатьох людей така погода є справжнім випробуванням. Що робити, аби спека не похитнула вас?

 

Що рекомендують робити лікарі, якщо вас дістала спека?
 

1. У таку погоду по можливості роззувайтеся і ходіть босоніж. Не по асфальту, зрозуміло, а по траві. На ступнях розташовані безліч точок, що відповідають за внутрішні органи. При ходінні босоніж відбувається вплив на ці точки, в результаті чого поліпшується циркуляція крові, підвищується загальний тонус організму і навіть оновлюються клітини.

 

2. У спеку організм вимагає поповнення вологи. Але ні в якому разі не можна пити крижані напої, оскільки вони запросто можуть спровокувати ангіну. Також не можна пити воду залпом, тому що велика кількість води може спровокувати серцевий напад, перевантажуючи серцево-судинну систему надлишками рідини. Пити краще невеликими порціями, але через кожні півгодини.

 

3. Воду можна замінити водомісткими фруктами та овочами – огірками, помідорами, кавуном. Також корисний гарячий зелений чай, яким жителі півдня рятуються від спеки, – він регулює теплообмін.

 

4. Не слід у спеку їсти продукти, що зігрівають зсередини, наприклад, сало і мед. На ніч краще відмовитися від важкої їжі, наприклад, м’яса, так як при перетравленні її відбувається підвищення температури тіла і посилюється потовиділення. А от продукти з легким терпким смаком, наприклад, хурма або банан, всі овочі і фрукти зеленого і білого кольору, допомагають адаптуватися до спеки.

 

5. У спеку треба відмовитися від синтетичного одягу, який може стати причиною перегріву, і навіть тінь не допоможе. Особливо це важливо для дітей. До речі, не надягайте в спеку синтетичні головні убори, які заполонили полиці магазинів.

 

6. Скасуйте в жарку погоду інтенсивні заняття спортом. Винятком може бути плавання, і то в тіні. Перенесіть свої тренування на вечір, при температурі повітря не вище + 25 С.

 

7. До речі, любителям попірнати в річку слід знати, що різко занурюватися у воду не можна. Перепад температур може спровокувати спазм судин серця. Перед водними процедурами спочатку охолоньте в тіні. Крижаний душ також небезпечний: від холодної води судини звужуються, а потім розширюються ще сильніше. А от після теплого душу температура навколишнього середовища здасться нижче, ніж насправді.

 

8. Якщо ваші вікна виходять на сонячну сторону, їх можна закрити щільними шторами. Але і це малоефективно. Найкращий засіб – фольга, яку потрібно закріпити зовні вікна або в зовнішній частині. Фольга відмінно відображає тепло і світло, і запобігає перегріву приміщення.

 

9. Не слід занадто боротися з виділенням поту, особливо на відкритих ділянках тіла. Адже саме потовиділення є захисним бар’єром організму в боротьбі з перегрівом.

 

10. Використовуйте мінімум декоративної косметики в спеку. Тональні креми та пудри – все це для більш холодної пори року. У жаркий день такі засоби косметики можуть спровокувати закупорку пір, що загрожує не тільки подразненням шкіри, але і тепловим ударом.


23.06.2016 499 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

865
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1566 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2333
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2172 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7512
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15226 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

275

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1006

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1073

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1861
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

257
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

633
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

878
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3109
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

892
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1930
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

976
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35124 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

228
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

458
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

600
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

926