Спаська ОТГ напрацьовує пріоритетні напрямки розвитку

Процес стратегування для громади це, насамперед, масштабна інвентаризація власних ресурсів та розуміння того, що можна отримати в результаті їх розумного використання, а також це створення візії майбутнього громади з конкретними і цілком досяжними результативними показниками.

На цьому наголосив радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» Ігор Мельничук, пише Фіртка з посиланням на ІФ ОДА.

У кожній окремій громаді розробка стратегії розвитку має свої особливості. У Спаській ОТГ вже на третьому засіданні робочої групи, яке днями відбулось в адміністративному центрі громади, учасники прийшли до напрацювання ряду пріоритетів розвитку ОТГ.

У рамках третього засідання робочої групи по розробці стратегії розвитку Спаської ОТГ на період 2020-2027 учасники узагальнили піврічні напрацювання. А це соціально-економічна діагностика території громади, порівняльний аналіз сильних та слабких сторін, можливостей і загроз, а також результати роботи трьох фокус-груп з визначення пріоритетів розвитку.

«Виходячи з можливостей та ресурсів Спаської ОТГ, робоча група запропонувала наступні напрямки – розвиток інфраструктури та системи якісних послуг, розвиток економічної спроможності, розвиток громадської активності та створення умов для самореалізації мешканців», – зазначив радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського ЦРМС Ігор Мельничук.

Говорячи про розвиток інфраструктури та системи якісних послуг, учасники робочої групи конкретизували цей напрям до покращення якості доріг, забезпечення водопостачання та водовідведення, налагодження системи поводження з ТПВ. Окрім того, істотного покращення хочуть мешканці громади і в частині надання публічних послуг, як от медичних, освітніх, адміністративних, а також забезпечення належного рівня безпеки.

Другим напрацьованим пріоритетом стане економічна спроможність громади.

З метою реалізації цього пріоритету у Спаській ОТГ хочуть розвивати напрямок активного відпочинку та культурно-пізнавального туризму, чому сприяють гірські ландшафти та збережені етнічні особливості, яскраві місцеві традиції. Власне громада позиціонуватиме себе як «альтернативну точку входу в Західні Горгани». А щоб привабити подорожуючих, пропонуватиме нові туристичні продукти та облаштування і покращення доступності туристично привабливих місць.

Ще однією операційною ціллю у цьому напрямку, яку обрали представники робочої групи, є залучення інвестицій у пріоритетні сфери економіки ОТГ. А це деревообробка, екоферми, енергетика, туризм. Також більшу увагу хочуть приділяти розвитку малого підприємництва та створенню умов для ефективної само зайнятості населення. Адже наразі у громаді зареєстровані 40 підприємців, яким потрібно забезпечувати умови для зростання.

Ще одним напрямком розвитку у Спаській ОТГ бачать підтримку талантів та життєво активних людей. Для цього, що по суті є розвитком людського капіталу, передбачають заохочувати активності мешканців, створювати умови для занять різними видами спорту та пропагувати здоровий спосіб життя, розвити неформальну і позашкільну освіту, створювати умови для всебічного розвитку молоді.

«На цьому етапі розробки стратегічного бачення розвитку Спаської ОТГ вже запропоновані певні індикатори реалізації стратегії, які дещо удосконалять у фінальному документі. Окрім того, вже були озвучені певні ідеї проєктів, які б хотіли реалізувати у громаді. Цього разу їх систематизували та узагальнили схожі. У підсумку – 38 проєктних ідей. Їх описи розмістять на сайті громади та дадуть можливість усім мешканцям громади до 15 жовтня запропонувати свої проєкти розвитку на виконання основних напрацьованих робочою групою напрямків бажаного розвитку», – сказав Ігор Мельничук.

А вже після цього відбудуться громадські слухання та затвердження напрацьованого стратегічного документа на сесії Спаської сільської ради ОТГ, щоб у новий бюджетний розпис закласти фінансовий ресурс для реалізації бодай частини із проєктного пулу стратегії.


04.10.2019 995
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

612
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3192
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21316
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2103
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1593 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2469

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

398

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

273

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

861

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2264
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

285
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

559
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1106
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

267
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

884
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

851
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

766
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8342
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

426
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1230 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2284 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

975