Фінансова допомога від держави, соціальні виплати від банку – це чергові афери шахраїв, на яку потрапляють довірливі громадяни.
Поліціянти наголошують, що подібна інформація публікується виключно на офіційних сайтах, пише Фіртка.
До прикладу, за допомогою до поліціянтів Галича звернулася 46-річна мешканка громади. Зі слів заявниці, у додатку Фейсбук побачила інформацію про отримання допомоги від банківської установи. Жінка перейшла за фішинговим посиланням, залишила заявку та ввела персональні та банківські дані. Надалі отримала сповіщення про списання коштів з платіжної картки — 11 тисяч гривень.
Дану подію слідчі територіального підрозділу поліції внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Правоохоронці нагадують про основні правила безпеки, щоб уникнути шахрайської пастки:
- користуйтеся інформацією лише з офіційних джерел (перевіряйте правдивість повідомлення на урядових вебсайтах, за номерами «гарячих ліній»);
- не переходьте за фіктивними посиланнями (якщо все ж таки потрібно перейти на ресурс організації, адресу якої ви отримали, то краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебсайт (посилання має бути без позначки «реклама»);
- в жодному разі не вводьте реквізити платіжних карток та облікові дані онлайн-банкінгу на незнайомих та підозрілих сайтах.
Читайте також: