Рак молочної залози є найпоширенішим онкологічним захворюванням у жінок. Причиною виникнень раку молочної залози може бути погана екологія, спадкова схильність до онкології, гормональні порушення, часті аборти.
Вже 6 рік поспіль 20 жовтня вся Україна бореться із раком молочної залози. І недарма, адже за статистикою щогодини ця недуга забирає життя однієї жінки.
А щороку - життя восьми тисяч українок. На Прикарпатті ситуація теж не краща. Лікарі й далі нарікають на брак ранньої діагностики та недбалість самих хворих, які запізно зветаються по допомогу. Медична статистика невтішна. За останні 40 років в області рівень захворюваності на рак молочної залози збільшився втричі, а вік пацієнток значно знизився. Так, заступник головного лікаря обласного онкодиспансеру Павло Семенів зазначає, що щорічно в нашій області реєструють 360 випадків захворювань, тобто щодня виявляють рак в однієї жінки. А до того ще й 42% жінок - це жінки саме працездатного віку. Не завжди після 45-ти років, а це соціальна проблема і проблема сім’ї. )
Ефективних методів попередження даної хвороби, за словами спеціалістів, практично немає. Єдиний шлях перемоги над недугою - виявлення її на ранніх стадіях. Лікарі стверджують, українські жінки не надто дбають про своє здоров’я. Забувають, а те й не бажають проходити обстеження. А коли таки зважуються - буває занадто пізно.
Хоча вже цьогоріч, кажуть онкологи, майже удвічі більше жінок, які самі собі продовжили життя. Втім, і дуже перейматися цим медики також не радять. Адже постійно думаючи, що рак грудей торкнеться саме вас, можна захворіти вже на психологічну недугу - канцерофобію.