Сонцезахисна система для кухні

Неважливо, чи це буде ролет або жалюзі - якщо у вас є вікно біля раковини й вода бризкає в цьому напрямку, осад буде на всьому.

Те саме і з вікном біля плити. При регулярному приготуванні вдома будь-яке полотно забрудниться. На кухню можна встановити жалюзі або римські штори. І якщо питання чищення або видимості бруду для вас є пріоритетним, то ви можете вибрати найбільш відповідний варіант конструкції, виходячи з їх характеристик.

Римські штори

Це гарний віконний декор, що чудово доповнює інтер'єр. Найчастіше їх монтують на стіну або до стелі. Можливий також монтаж на віконну раму, але необхідно враховувати, що у жалюзі немає нижнього кріплення. Тому, коли ви відкриваєте вікно, нижня частина полотна відхиляється від нього, і це може заважати речам на підвіконні.

На кухні зазвичай не потрібно багато затемнення, тому найчастіше вибирають світлі та повітряні тканини. Завдяки їм у кімнаті стає затишніше. Правильно оформлене вікно – це завершальний штрих всього інтер'єру, тому відмовлятися від нього не варто.

Переваги римських жалюзів на кухні:

  • Тканину можна прати.
  • Ви можете змінити лише матеріал, не змінюючи фурнітури. Це  дешевший варіант, ніж купівля всієї шторки. Зміна матеріалу також дозволяє легко оновити інтер'єр за потреби.
  • Вони чудово замінюють традиційні фіранки – рулонна штора має міцний механізм і може підійматися на будь-яку висоту.

Недоліки встановлення римських штор на кухні:

  • Матеріал не стійкий до забруднення - він може вбирати запахи або жир.
  • Регулювання включає лише опускання та підйом усього полотна.
  • Жалюзі, встановлені на віконній рамі, не фіксуються внизу – якщо нахилити вікно, матеріал може заважати речам на підвіконні. Тому краще кріпити на стіну або до стелі.

Жалюзі

Ви можете вибрати полотно з дерева, бамбука чи алюмінію. Якщо ви шукаєте бюджетну версію, зупиніть свій вибір на алюмінієвих жалюзях. Їх можна встановити на стіну, стелю, раму.

Якщо ролет піддається впливу вологи, наприклад, через те, що його встановлюють поряд з раковиною або плитою, варто подумати про конструкцію з бамбука, ПВХ або алюмінію. Вони стійкі до вологи та деформації. На жаль, деревина має менший опір.

Алюмінієві жалюзі будуть найдешевшим варіантом, а бамбукові – найдорожчим.

У чому переваги жалюзі на кухні:

  • Матеріали, такі як ПВХ, алюміній або бамбук, є стійкими до впливу вологи та умов на кухні.
  • Ламелі допускають велике регулювання світла (підйом, опускання, відкриття, закриття).
  • Опущені жалюзі з відкритими ламелями забезпечують більшу конфіденційність, не затемнюючи кімнату.
  • Під час встановлення на віконну раму можна використовувати нижній фіксатор, який підтримує полотно при відкинутому вікні.
  • Багато варіантів на вибір: різна ширина планок, широка кольорова гама і вибір матеріалу, аксесуари (стрічки, гачки).

Недоліком установки жалюзі на кухні можна вважати те, що серйозніші забруднення, наприклад жир, необхідно змивати окремо з кожної ламелі.

Жалюзі плісе

Вони мають безліч матеріалів на вибір, які можуть забезпечити: повне затемнення, світло віддзеркалення, стандартне затемнення в багатьох кольорах та текстурах. Складання та монтаж конструкції дуже прості та швидкі.

Переваги плісе на кухні:

  • Після установки вони практично не стирчать з боків вікна (якщо тільки при неінвазивному встановленні на ширину отвору), тому не займають місця на підвіконні.
  • Їх можна вільно регулювати зверху та знизу та закривати вибрану частину вікна.
  • Широкий вибір матеріалів з різними властивостями (віддзеркалення променів, затінення або теплоізоляція).
  • Дуже простий і швидкий вимір та складання.

Недоліки встановлення плісе на кухні:

  • Найбільші забруднення (від комах, жиру і т. д.) чистити досить складно. Іноді виробники тканин кажуть, що їх можна прати, але після такої обробки матеріал може втратити деякі властивості.
  • Матеріали не стійкі до вологи та можуть зіпсуватися за високої вологості (наприклад, від пари).

Перш ніж підібрати оптимальний варіант для декору вікна на кухні, слід розглянути кілька варіантів і вибрати відповідний саме вам.

Партнерський матеріал


18.11.2021 1546
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

57
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

359
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13933 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1598
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

886
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6178

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

654

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1483

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1290

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1179
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

537
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

677
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1597
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

617
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

901
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5940
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13726
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

272
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

566
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

498
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

808 2