Соломія Ткачівська. В 11 років стала чемпіонкою України

 

Список  людей, що досягли успіху поповнюють імена все молодших іванофранківців. Так і цього разу: зовсім юна, але вже не по-дитячому талановита — Соломія Ткачівська. Дівчинка вже стала чемпіонкою України у сольному виступі та здобула срібло для збірної України  на Чемпіонаті світу з сучасного танцю.

Соломія Ткачівська
Соломія Ткачівська

Соломія Ткачівська  — 11 років, Танцювальна школа Влада Ями.

Про відбір на змагання та титул чемпіонки України

Все почалося з того, що у листопаді, колективом Танцювальної школи Влада Ями, ми поїхали на чемпіонат України та етап Кубку світу у м. Київ. Саме за результатами цього турніру відбувався відбір до збірної команди України на Чемпіонат світу 2015 року з сучасного танцю.

Для нас було радісною несподіванкою, коли ми здобули перемогу у виступах малою і великою групою. А особливо я раділа  — після отримання золотої медалі та титулу чемпіонки України у сольному виступі.

Пригадую, що після нагородження, голова журі, директор чемпіонату світу, англійський хореограф  — Джон Гримшоу, підійшов до нас зі словами похвали та особисто запросив мене та моїх тренерів до участі на світовій першості.

Фото: Соломія Ткачівська
Соломія Ткачівська

Виснажливі тренування дали свій результат

Спершу планувалося, що на чемпіонат України поїде велика група дітей з нашої школи, а також танцювальні колективи з інших міст України. Однак, у зв’язку з тим, що поїздка потребувала великих фінансових затрат, які повністю лягли на плечі батьків  — багато дітей не мали змоги поїхати. Тож, до збірної команди України увійшло 6 учнів Танцювальної школи Влада Ями. Я надзвичайно вдячна своїм батькам за те, що вони дали мені можливість поїхати у Бухарест.

Перед змаганнями були щоденні виснажливі тренування: заняття класичним танцем, розтяжка, підвищення технічного рівня, акторської майстерності. Завдяки тому, що мої тренери  — Василь Іванович Шеремета та Наталія Валеріївна Чашечнікова  — провели зі мною не лише належну професійну підготовку, а й психологічно налаштували мене  — я почувала себе досить впевнено та спокійно.

На чемпіонаті я виборола можливість позмагатися у двох танцювальних стилях  —джаз та контемпорарі. У першому  — танцювала хореографічну композицію «Магічне коло», виконану в стилі афро-джазу. І, хоча я неодноразово і досить вдало виконувала цей номер, на сцені, через хвилювання, мені не все вдалося. Проте, я отримала фінальне  — 7 місце, що є непоганим результатом! Адже я конкурувала з 40 танцівниками, кожен з яких є чемпіоном своєї країни. Однак, на наступний день я дала собі обіцянку, в другій номінації зібрати усі сили та показали максимум з того, що мене навчили мої педагоги! І дуже раділа, коли мені це вдалося!

Фото: Соломія Ткачівська
Соломія Ткачівська

«Найкращий сольний танець»

Напевне, не випадково, доленосною для мене стала хореографічна композиція «З Україною в серці!». Саме з таким почуттям я виходила на сцену! Ідея цього танцю виникла через сумні події, які зараз переживає наша країна. У номері — я, в образі «Берегині України», танцюю з обгорілим, понівеченим рушником, який алегорично асоціюється із самою Україною. Поєднавши сучасну хореографію з елементами українського народного танцю, передаючи хвилювання за долю нашої держави, ми хотіли сказати всьому світові, що Україна має свою історію, культуру, традиції минулого.

В кінці танцю  — обгорілий рушник я змінила на чистий, новий, наче показуючи, що моя Батьківщина повинна мати щасливе майбутнє! Для мене було дуже приємно вибороти для національної збірної почесне срібло! Настільки переповнювали емоції, що під час церемонії нагородження не одразу почула своє ім’я. А особливо ми зраділи, коли моє соло отримало звання «Найкращий сольний танець» чемпіонату світу 2015 року. Тому, я дуже вдячна своїм тренерам, за те що так глибоко підійшли до постановки номера і реалізували свій задум саме зі мною!

Враження від Бухаресту

Було дуже приємно зустріти «старих друзів», як, наприклад, дівчинку з Південної Африки, з якою познайомилася минулого року на чемпіонаті світу в Німеччині. Також познайомилася з новими танцюристами з Іспанії, Німеччини та Росії. Доречі, російська збірна виявляла до нас особливу приязнь та підтримку, виражаючи своє обурення щодо  ситуацієї, яка склалася між нашими народами. Тож не дарма кажуть: «Танець об’єднує усі культури та народності»!

Щодо вражень від Бухаресту: гуляли по центру міста, ознайомлювалися з пам’ятками архітектури, побували на концерті симфонічної музики, який проходив на одній з центральних площ під відкритим небом. Особливо вразив центральний парк Бухаресту, де проходила церемонія відкриття чемпіонату. По алеях парку урочистою ходою проходили представники усіх країн-учасників, демонстрували державний прапор, співали гімн. А, коли мали вільний від конкурсу день — ми повернулися в цей парк насолодитися його красою та покататися на каруселях. Отримали багато задоволення та адреналіну.

Фото:Соломія Ткачівська
Соломія Ткачівська

Плани на майбутнє

Спершу планую відпочити і набратися сил. А далі — вдосконалювати свою майстерність у різних танцювальних стилях, опановувати нові хореографічні композиції. Вже з серпня почнеться активна підготовка до чемпіонату України, який відбудеться у жовтні. І, якщо виступ на всеукраїнській першості буде вдалим  — дуже хотілося б поїхати на чемпіонат світу 2016 року, який відбудеться у Англії.

 

, ВЕРСАЛЬ


23.07.2015 1437 0
Коментарі (0)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2399 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1733
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5524
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15841 13
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3821 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3657

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

424

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

516

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1618

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2966
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

3096
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

568
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1734
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

412
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

960
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

718
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

856
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22150
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

300
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

709
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

679 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1151 1