Солодке чи гірке українське ТБ?

 

 

Українське телебачення давно вже перестало бути для мислячих людей визначальним засобом масової інформації, але для більшості населення парадоксально залишається найбільш впливовим. Здавалось би, кого не спитаєш, ніхто і телевізор не дивиться, але рейтинги говорять про інше. Якщо на українському ТБ з’являється неякісний російськомовний продукт, то це не лише завдяки владним інтересам, а й  завдяки глядачу, який цей продукт сприймає і дивиться.

 

Кілька днів тому видання «Телекритика» опублікувала думки кількох медіа експертів щодо можливих змін на телеканалах України та чим кожен з них відзначився у році 2012.

 

Без сумніву окрему і визначальну позицію зайняв канал ТВІ. Звичайно, той контент, який обрав для себе канал далеко не назвеш ідеальним, проте він істотно відрізняється від іншого продукту. Зокрема, на ТВІ спробували охопити ширші теми для програм-музична сфера-«Музика для дорослих з Марією Бурмакою», низка загальнополітичних програм з чітким публіцистичним відтінком-це «Вечір з Миколою Княжицьким», «Політклуб» з Віталієм Портниковим, культурна і соціальна сфера-«Гра в слова і не тільки» з Іриною Славінською,  спектр розлідувань охопили програми «Знак оклику» з Артемом Шевченко та «Тендер news» з Наталею Сидлецькою.

 

У випадку із «Знаком оклику»  журналісту Костантину Усову навіть погрожували за репортаж з Лук’янівської колонії, де перебувала на той час  Тимошенко, і це вкотре підтверджує, що такого роду канал як ТВІ не вигідний владі. Інша справа чи гідна опозиція такого поля для опозиційних думок? Теж запитання! Особливо враховуючи як були продані окремі округи цією самою опозицією без жодних угризінь совісті.

 

Як бачимо політика тісно пов’язана зі всіма сферами суспільного життя, а з ситуацією на телебаченні напряму.

 

Розчарування приніс у році 2012 телеканал СТБ. Як вважає медіатренер  Ігор Куляс СТБ значно погіршився у подачі новин: «Свого часу обнадіювали зміни в новинах на телеканалі СТБ, але з новим керівництвом інформаційної служби їхній рівень різко впав, тепер новини каналу не відрізняються від інших загального низького рівня».

 

На глядача ткі зміни неабияк вплинуть, бо ті, хто звик довіряти новинам на цьому каналі, продовжують його дивитися і перестають бути пильними, чи їм часом не підсовують джинсу ( замовні, вигідні матеріали). Телеканал СТБ зосередився на великій кількості рейтингових шоу, які запозичені із закордону. І змін у цьому потоці «неінтелектуальщини» не спостерігається.

 

Щодо каналу «Інтер» тут ситуація дволика. З одного боку канал ніби-то почав схилятися до більшого лібералізму і помітно зменшив антиукраїнський продукт на каналі. Проте це аж ніяк не свідчить про раптову демократичність чи корінні зміни, а скоріше стосується позиції, яку готує група осіб Хорошковському. Йому активно створюють імідж демократа з відтінком опозиційності, в доказ цього служить його вислови незгоди з політикою Азарова і театральне складення повноважень в попередньому уряді. Чи не на «третю силу» так активно мітить пан Хорошковський? В будь-якому разі, його гра навряд чи є чесною, враховуючи його біографію-хоча б «діяльність» в СБУ та скандалом з телеканалом ТВІ.

 

Думаю найближчим часом від Інтера  годі чекати радикальних змін на краще, а його раптову демократичність експерти радять сприймати критично.

 

Щодо ІСТV, то власник каналу--Пінчук також відійшов від своєї ніби-то демократичності, підтвердженням стала піар-кампанія і активне висвітлення діяльності кандидата( поставленика Пінчука)  Якова Безбаха у дніпропетровську і це при тому, що про інших учасників змагань мова фактично не йшла. На каналі очевидно рано говорити про дотримання стандартів чи можливо вже запізно.

 

З 5 каналом ситуація теж коливається. На мою думку він тримається в першу чергу( як і колись) на своїй журналістах і на генеральному продюсері каналу. Саме завдяки ним підіймаються актуальні теми та є хоча б ілюзія демократичності. Власник каналу Петро Порошенко очевидно також має певні політичні амбіції, тому поводить себе обачно і стримано. Побачимо, як буде далі.

 

В будь-якому разі, ситуацію можемо і мусимо змінювати ми, глядачі та журналісти. Бо навіть у найбільш темному болоті завжди можна знайти лотос. Саме тому глядачі мають вимагати кращого українського продукту, а журналісти в своє чергу намагатися слідувати, хоч якимось стандартам. Уся справа в тандемі…Зміни можливі!

 

/data/blog/200458/2f37f608574c4d832f43a65041155b8e.jpg

 

Фото з ukranews

 


11.01.2013 Катя Гладка 1894 2
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3196

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

195

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

935
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6237
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699