Солодке чи гірке українське ТБ?

 

 

Українське телебачення давно вже перестало бути для мислячих людей визначальним засобом масової інформації, але для більшості населення парадоксально залишається найбільш впливовим. Здавалось би, кого не спитаєш, ніхто і телевізор не дивиться, але рейтинги говорять про інше. Якщо на українському ТБ з’являється неякісний російськомовний продукт, то це не лише завдяки владним інтересам, а й  завдяки глядачу, який цей продукт сприймає і дивиться.

 

Кілька днів тому видання «Телекритика» опублікувала думки кількох медіа експертів щодо можливих змін на телеканалах України та чим кожен з них відзначився у році 2012.

 

Без сумніву окрему і визначальну позицію зайняв канал ТВІ. Звичайно, той контент, який обрав для себе канал далеко не назвеш ідеальним, проте він істотно відрізняється від іншого продукту. Зокрема, на ТВІ спробували охопити ширші теми для програм-музична сфера-«Музика для дорослих з Марією Бурмакою», низка загальнополітичних програм з чітким публіцистичним відтінком-це «Вечір з Миколою Княжицьким», «Політклуб» з Віталієм Портниковим, культурна і соціальна сфера-«Гра в слова і не тільки» з Іриною Славінською,  спектр розлідувань охопили програми «Знак оклику» з Артемом Шевченко та «Тендер news» з Наталею Сидлецькою.

 

У випадку із «Знаком оклику»  журналісту Костантину Усову навіть погрожували за репортаж з Лук’янівської колонії, де перебувала на той час  Тимошенко, і це вкотре підтверджує, що такого роду канал як ТВІ не вигідний владі. Інша справа чи гідна опозиція такого поля для опозиційних думок? Теж запитання! Особливо враховуючи як були продані окремі округи цією самою опозицією без жодних угризінь совісті.

 

Як бачимо політика тісно пов’язана зі всіма сферами суспільного життя, а з ситуацією на телебаченні напряму.

 

Розчарування приніс у році 2012 телеканал СТБ. Як вважає медіатренер  Ігор Куляс СТБ значно погіршився у подачі новин: «Свого часу обнадіювали зміни в новинах на телеканалі СТБ, але з новим керівництвом інформаційної служби їхній рівень різко впав, тепер новини каналу не відрізняються від інших загального низького рівня».

 

На глядача ткі зміни неабияк вплинуть, бо ті, хто звик довіряти новинам на цьому каналі, продовжують його дивитися і перестають бути пильними, чи їм часом не підсовують джинсу ( замовні, вигідні матеріали). Телеканал СТБ зосередився на великій кількості рейтингових шоу, які запозичені із закордону. І змін у цьому потоці «неінтелектуальщини» не спостерігається.

 

Щодо каналу «Інтер» тут ситуація дволика. З одного боку канал ніби-то почав схилятися до більшого лібералізму і помітно зменшив антиукраїнський продукт на каналі. Проте це аж ніяк не свідчить про раптову демократичність чи корінні зміни, а скоріше стосується позиції, яку готує група осіб Хорошковському. Йому активно створюють імідж демократа з відтінком опозиційності, в доказ цього служить його вислови незгоди з політикою Азарова і театральне складення повноважень в попередньому уряді. Чи не на «третю силу» так активно мітить пан Хорошковський? В будь-якому разі, його гра навряд чи є чесною, враховуючи його біографію-хоча б «діяльність» в СБУ та скандалом з телеканалом ТВІ.

 

Думаю найближчим часом від Інтера  годі чекати радикальних змін на краще, а його раптову демократичність експерти радять сприймати критично.

 

Щодо ІСТV, то власник каналу--Пінчук також відійшов від своєї ніби-то демократичності, підтвердженням стала піар-кампанія і активне висвітлення діяльності кандидата( поставленика Пінчука)  Якова Безбаха у дніпропетровську і це при тому, що про інших учасників змагань мова фактично не йшла. На каналі очевидно рано говорити про дотримання стандартів чи можливо вже запізно.

 

З 5 каналом ситуація теж коливається. На мою думку він тримається в першу чергу( як і колись) на своїй журналістах і на генеральному продюсері каналу. Саме завдяки ним підіймаються актуальні теми та є хоча б ілюзія демократичності. Власник каналу Петро Порошенко очевидно також має певні політичні амбіції, тому поводить себе обачно і стримано. Побачимо, як буде далі.

 

В будь-якому разі, ситуацію можемо і мусимо змінювати ми, глядачі та журналісти. Бо навіть у найбільш темному болоті завжди можна знайти лотос. Саме тому глядачі мають вимагати кращого українського продукту, а журналісти в своє чергу намагатися слідувати, хоч якимось стандартам. Уся справа в тандемі…Зміни можливі!

 

/data/blog/200458/2f37f608574c4d832f43a65041155b8e.jpg

 

Фото з ukranews

 


11.01.2013 Катя Гладка 1775 2
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

866
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1158
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1180
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5069
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7483 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10422 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

518

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1212

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1959

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2050
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

1065
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3523
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

695
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

2971
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

747
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

586
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1745
11.09.2024

Вистава "1975" зібрала в Івано-Франківському драмтеатрі міжнародну постановчу команду митців зі Словенії, Хорватії, Сербії та Італії.   

515
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

301
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1186 5
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1162
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

859