Сьогодні у Франківську - громадські слухання по підняттю вартості на проїзд в міському транспорту

 

/data/blog/51416/a027ad19963cffce7333a541886ea1e6.jpg

 

Сьогодні у Івано-Франківську відбудуться громадські слухання щодо підняття тарифів на проїзд у пасажирському громадському транспорті.

 

Ініціюють підняття цін перевізники, тому усі вони будуть присутні на громадських слуханнях. На сьогодні основна вимога, яку висувають перед владою, підняття тарифів на проїзд до 3 грн. і водночас – відміна перевезення пільгових категорій населення.

 

«Перевізники подали у Департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку розрахунки тарифів кожного маршруту. І цифри є дуже високими, наприклад на маршруті №1 пропонований перевізниками тариф – 3,85 грн., на маршруті №5 – 3,84 грн., на маршруті № 60 – 3,50 грн., а на маршруті № 78, взагалі,­ 4,08 грн. Ми ці тарифи проаналізували і вже побачили завищення по деяких позиціях. Однак, якщо на слуханнях будуть присутні тільки перевізники, то й рішення будуть за підсумками слухань на користь перевізників. А для того, щоб була представлена і позиція громади міста, ми запрошуємо мешканців узяти участь у громадських слуханнях, які відбудуться у 311 каб. міського виконавчого комітету, 28 квітня о 17.00», – зауважив голова департаменту Михайло Смушак.

 

Він наголошує, що міська влада на цих слуханнях буде захищати інтереси мешканців, адже не можна усі видатки перевізників скинути на пересічного мешканця. Заробітні плати пенсії, стипендії не зросли, а перевізники й надалі хочуть одержувати максимум, переклавши усі свої видатки на малозабезпечені верстви населення, які переважно і користуються громадським транспортом. Водночас, позиція перевізників також є зрозумілою.

 

При цьому, для міської влади питання ціни проїзду і умов перевезення пільговиків є тільки першим у наведенні порядку з місцевими перевізниками.

 

«Сьогодні нам подають розрахунок тарифу, де пишуть, що в середньому за один оборотний рейс одна маршрутка перевозить до 30 платних пасажирів. І це при кількості сидячих місць від 19 і більше. А хто рахував цих пасажирів? Хто знає, скільки перевозиться пільговиків і яких категорій? І взагалі, а чи їдуть маршрутки ту кількість оборотних рейсів, яку вони мають їздити. Тому надалі ми будемо впроваджувати пільгові квитки для пенсіонерів та інвалідів, інших пільговиків, запроваджувати проїзні квитки для студентів, учнів, дорослих. Обов’язково введемо систему обов’язкової видачі одноразових квитків та GPRS-контролю. Адже часто водії  з’їжджають достроково з маршрутів, їздять лише в години «пік», або завершують раніше робочий день», – каже Михайло Смушак.

 


28.04.2014 798 11
Коментарі (11)

Оля 2014.04.28, 09:50
Відривні талони треба ввести обовязково.
виборець 2014.04.28, 10:07
ні підвищенню ні меру бо він головний перевізник а гроші потрібні на вибори --оголосити конкурс на перевезення і все буде добре==а то з РИНКАМИ НЕ ЗРОБИВ нічого з дорогами нічого ТО НАПРОшується висновок ===ЧАО вітя чао
МИКОЛА 2014.04.28, 10:13
Смушаку, для початку , треба вивчити закон про транспорт, а не піаритись на пасажирах! І проштудіювати історію пасажирських перевезень у Франківську за останні 20 років. Бо ще нічого мудрого поки що з його слів не чути! Хіба що розпалювання ворожнечі між водіями і пасажирами!А ТРЕБА, ЩОБ І ВІВЦІ БУЛИ ЦІЛІ І ВОВК СИТИЙ!
до всіх 2014.04.28, 10:55
Питання до всіх! Які такі громадські слухання з приводу встановлення тарифів на проїзд? Хто таке придумав? Смушак? Виконавчий комітет? Міська рада? Чи хто? Чому влада вводить всіх у блуд? Чому влада свої проблеми перекладає на плечі мешканців,а свою некомпетентність і безвідповідальність на перевізників? Все попорядку! Хто сказав і яким документом передбачено що погодження тарифу на проїзд у автотранспорті у місті, перевевезення які здійснюють приватні підприємці на підставі договору, є регуляторним актом і мають бути громадські слухання. Що виконавчий комітет виносить рішення яке затверджує чи встановлює тарифи на перевезення у приватному автотранспорті? Ні! Він цього не може робити апріорі оскільки він не є перевізником і не зможе порахувати тариф оскільки він не отримує доходів і не несе витрат. Регуляторним актом будуть рішення виконавчого комітету які затверджуватимуть тариф на перевезення тролейбусному парку оскільки він є комунальним підприємством. Тариф на перевезення згідно закону встановлюють самі перевізники на підставі розрахунків і подають іх виконавчому комітетові. Виконавчий комітет перевіряє розрахунки і погоджує граничний розмір тарифу. Наприклад 4 гривні. І тоді приватні перевізники вправі встановлювати на маршрутах тариф хоч 2 грн. хоч 2,50 чи 2,80, чи 350 але не більше 4 грн.Проїзд на різних маршрутах може бути різним. Якщо слідувати логіці влади щодо громадських слухань, то всі підняття цін на ринках, базарах, магазинах, аптеках. бензозаправках повинні проводитись громадські слухання і все це має бути регуляторним актом. Запитання до влади, "А що підняття цін приватними підприємцями на свої товари, послуги є регуляторним актом і необхідно проводити громадські слухання? І що міська влада їх проводить?" Правда- абсурд!. Так що підняття цін на проїзд і міському автомобільному транспорті, перевезення які здійснюються приватними перевізниками, не є регуляторним актом, жодних громадських слухань не потребує, а є погодженням про внесення змін до договорів на здійснення перевезень. І якщо влада в місячний термін з дня подання заяв перевізниками про зміну тарифу, не приймає рішення, а починає якісь ігри, то тариф який запропонували перевізники вступає в дію на другий день після спливу місячного терміну з дня подання заяв.І не потрібно владі створювати конфронтацію пасажир-перевізник.
dOOb 2014.04.28, 11:31
все просто Анушкевичусу треба виграти час до 25 травня, щоб вибори пройшли і тариф не піднявся - райтинг не впав, а потів хоч по 5 грн ... А про те що різні маршрути по різним тарифам то це правильно, і ще порахувати пасажиропотік, а потім рахувати тариф!!!
Bohdan 2014.04.28, 13:48
Якщо слідувати тому, що пишуть "до всіх", - то кождого місяця у нас міняли б тарифи. Але перевізники, поки що працюють на громаду міста, і повинні узгоджувати свої дії з місцевою владою. (Це тільки там біля вокзалу - хто більше, хто в Коломию, Буковель...) Єдине, що не зроблено, випадково чи спеціально, не доведено до користувачів РОЗРАХУНКИ ПЕРЕВІЗНИКІВ, щоб всі бачили за що платитимуть. А КВИТКИ (ТАЛОНИ)- обов'язково...
Дj Bohdana 2014.04.28, 14:14
1. Перевізники не працюють на громаду міста, а працюють самі на себе, та на банки в яких взяли кредити і купили автобуси, щоб надавати послуги мешканцям міста і всім хто хоче користуватись міським транспортом. Перевізники хіба що працюють на громаду міста в тій частині що за власний рахунок перевозять на халяву пільговиків. 2. Тарифи збільшуються не просто так. Відповідно до Н А К А З У від 17.11.2009 року №1175 зареєстрованого у Міністерстві юстиції 27 листопада 2009 року за №1146/17162" Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту" ст. 1.6. "Перегляд рівня тарифів повинен здійснюватись у зв'язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації Послуг, що не залежать від господарської діяльності Перевізника, в тому числі в разі зміни вартості палива більш ніж на 10%." таким чином якщо пальне зростатиме щомісяця на 10% то тариф повинен переглядатися кожен місяць. Так що що тут поробиш. Тариф на перевезення не залежить від зарплати мешканців міста і від популізму влади, або виборів. Тариф економічна складова, а не політична. І хоче цього влада чи не хоче, а вона повинна все таки вирішувати питання, а не перекладати свої клопоти на перевізників. Нехай влада піднімає зарплати, пенсії, стипендії, бо то її прямий обовязок, а не заморожує їх і тоді питання підняття тарифів на проїзд буде для мешканців міста десятим.А то була одна центральна влада і влада на місцях яка розкрадала викачувала бюджети для власної потреби починаючи від державного закінчуючи місцевим, крали міліардами, так прийшла нова влада і по недолугій політиці Національного банку, а може і свідомо, почали викачувати з кишень громадян України їх заощадження відпустивши у вільне плавання гривню що привело до зростання курсів долара і євро, тим самим спонукала до різкого росту цін на все і зубожіння власного народу. Так що питання не в перевізниках а питання у владі.
пасажир 2014.04.28, 15:29
Я цілком підтримую попереднього коментатора. Тариф на проїзд у місті піднімають не тому що перевізникам так захотілось, а для цього є законні підстави (значне подорожчання палива, запчастин, шин і т.і.) Але тариф, на мою думку, треба піднімати поступово. Зараз це може бути 2,50 з перевезенням трьох пільговиків, або-3 грн.-пільговики -з 11год до 14 год) І потрібно владі більше розвивати електротранспорт який не забруднює навколишнє середовище(нові тролейбусні маршрути) де проїзд має бути нижчим, оскільки він є дешевшим і державою надаються дотації з бюджету на перевезення пільговиків.
олег 2014.04.28, 17:09
в обов*язковому порядку видача квитків пасажирам!!!
1 2014.04.28, 17:14
Ненагнітайте обстановку в Україні! Білети обов"язково, суворий контроль, і тоді побачимо, прибутки. Перевізникам завжди мало грошей. Скільки їм не плати все мало!
ревізор маршруток 2014.04.28, 22:39
З 1 ЧЕРВНЯ 2014 1.ПОМІНЯТИ ШТОРИ І ОББИВКУ НА КРІСЛАХ 2.ТАРИФ 3 ГРН., ДЛЯ СТУДЕНТІВ, ДІТЕЙ І ПЕНСІОНЕРІВ 1 ГРН 3.РОЗКЛАД РУХУ НА КОЖНІЙ ЗУПИНЦІ і в кожній маршрутці
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1644
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3094
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1096
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1128
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1160 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3408 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

184

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1070

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

883

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

402
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

283
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2450
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1209
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1268
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

519
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15152
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7453
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

288
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

261
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

355
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

350
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

440