Сьогодні у Франківську - громадські слухання по підняттю вартості на проїзд в міському транспорту

 

/data/blog/51416/a027ad19963cffce7333a541886ea1e6.jpg

 

Сьогодні у Івано-Франківську відбудуться громадські слухання щодо підняття тарифів на проїзд у пасажирському громадському транспорті.

 

Ініціюють підняття цін перевізники, тому усі вони будуть присутні на громадських слуханнях. На сьогодні основна вимога, яку висувають перед владою, підняття тарифів на проїзд до 3 грн. і водночас – відміна перевезення пільгових категорій населення.

 

«Перевізники подали у Департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку розрахунки тарифів кожного маршруту. І цифри є дуже високими, наприклад на маршруті №1 пропонований перевізниками тариф – 3,85 грн., на маршруті №5 – 3,84 грн., на маршруті № 60 – 3,50 грн., а на маршруті № 78, взагалі,­ 4,08 грн. Ми ці тарифи проаналізували і вже побачили завищення по деяких позиціях. Однак, якщо на слуханнях будуть присутні тільки перевізники, то й рішення будуть за підсумками слухань на користь перевізників. А для того, щоб була представлена і позиція громади міста, ми запрошуємо мешканців узяти участь у громадських слуханнях, які відбудуться у 311 каб. міського виконавчого комітету, 28 квітня о 17.00», – зауважив голова департаменту Михайло Смушак.

 

Він наголошує, що міська влада на цих слуханнях буде захищати інтереси мешканців, адже не можна усі видатки перевізників скинути на пересічного мешканця. Заробітні плати пенсії, стипендії не зросли, а перевізники й надалі хочуть одержувати максимум, переклавши усі свої видатки на малозабезпечені верстви населення, які переважно і користуються громадським транспортом. Водночас, позиція перевізників також є зрозумілою.

 

При цьому, для міської влади питання ціни проїзду і умов перевезення пільговиків є тільки першим у наведенні порядку з місцевими перевізниками.

 

«Сьогодні нам подають розрахунок тарифу, де пишуть, що в середньому за один оборотний рейс одна маршрутка перевозить до 30 платних пасажирів. І це при кількості сидячих місць від 19 і більше. А хто рахував цих пасажирів? Хто знає, скільки перевозиться пільговиків і яких категорій? І взагалі, а чи їдуть маршрутки ту кількість оборотних рейсів, яку вони мають їздити. Тому надалі ми будемо впроваджувати пільгові квитки для пенсіонерів та інвалідів, інших пільговиків, запроваджувати проїзні квитки для студентів, учнів, дорослих. Обов’язково введемо систему обов’язкової видачі одноразових квитків та GPRS-контролю. Адже часто водії  з’їжджають достроково з маршрутів, їздять лише в години «пік», або завершують раніше робочий день», – каже Михайло Смушак.

 


28.04.2014 685 11
Коментарі (11)

Оля 2014.04.28, 09:50
Відривні талони треба ввести обовязково.
виборець 2014.04.28, 10:07
ні підвищенню ні меру бо він головний перевізник а гроші потрібні на вибори --оголосити конкурс на перевезення і все буде добре==а то з РИНКАМИ НЕ ЗРОБИВ нічого з дорогами нічого ТО НАПРОшується висновок ===ЧАО вітя чао
МИКОЛА 2014.04.28, 10:13
Смушаку, для початку , треба вивчити закон про транспорт, а не піаритись на пасажирах! І проштудіювати історію пасажирських перевезень у Франківську за останні 20 років. Бо ще нічого мудрого поки що з його слів не чути! Хіба що розпалювання ворожнечі між водіями і пасажирами!А ТРЕБА, ЩОБ І ВІВЦІ БУЛИ ЦІЛІ І ВОВК СИТИЙ!
до всіх 2014.04.28, 10:55
Питання до всіх! Які такі громадські слухання з приводу встановлення тарифів на проїзд? Хто таке придумав? Смушак? Виконавчий комітет? Міська рада? Чи хто? Чому влада вводить всіх у блуд? Чому влада свої проблеми перекладає на плечі мешканців,а свою некомпетентність і безвідповідальність на перевізників? Все попорядку! Хто сказав і яким документом передбачено що погодження тарифу на проїзд у автотранспорті у місті, перевевезення які здійснюють приватні підприємці на підставі договору, є регуляторним актом і мають бути громадські слухання. Що виконавчий комітет виносить рішення яке затверджує чи встановлює тарифи на перевезення у приватному автотранспорті? Ні! Він цього не може робити апріорі оскільки він не є перевізником і не зможе порахувати тариф оскільки він не отримує доходів і не несе витрат. Регуляторним актом будуть рішення виконавчого комітету які затверджуватимуть тариф на перевезення тролейбусному парку оскільки він є комунальним підприємством. Тариф на перевезення згідно закону встановлюють самі перевізники на підставі розрахунків і подають іх виконавчому комітетові. Виконавчий комітет перевіряє розрахунки і погоджує граничний розмір тарифу. Наприклад 4 гривні. І тоді приватні перевізники вправі встановлювати на маршрутах тариф хоч 2 грн. хоч 2,50 чи 2,80, чи 350 але не більше 4 грн.Проїзд на різних маршрутах може бути різним. Якщо слідувати логіці влади щодо громадських слухань, то всі підняття цін на ринках, базарах, магазинах, аптеках. бензозаправках повинні проводитись громадські слухання і все це має бути регуляторним актом. Запитання до влади, "А що підняття цін приватними підприємцями на свої товари, послуги є регуляторним актом і необхідно проводити громадські слухання? І що міська влада їх проводить?" Правда- абсурд!. Так що підняття цін на проїзд і міському автомобільному транспорті, перевезення які здійснюються приватними перевізниками, не є регуляторним актом, жодних громадських слухань не потребує, а є погодженням про внесення змін до договорів на здійснення перевезень. І якщо влада в місячний термін з дня подання заяв перевізниками про зміну тарифу, не приймає рішення, а починає якісь ігри, то тариф який запропонували перевізники вступає в дію на другий день після спливу місячного терміну з дня подання заяв.І не потрібно владі створювати конфронтацію пасажир-перевізник.
dOOb 2014.04.28, 11:31
все просто Анушкевичусу треба виграти час до 25 травня, щоб вибори пройшли і тариф не піднявся - райтинг не впав, а потів хоч по 5 грн ... А про те що різні маршрути по різним тарифам то це правильно, і ще порахувати пасажиропотік, а потім рахувати тариф!!!
Bohdan 2014.04.28, 13:48
Якщо слідувати тому, що пишуть "до всіх", - то кождого місяця у нас міняли б тарифи. Але перевізники, поки що працюють на громаду міста, і повинні узгоджувати свої дії з місцевою владою. (Це тільки там біля вокзалу - хто більше, хто в Коломию, Буковель...) Єдине, що не зроблено, випадково чи спеціально, не доведено до користувачів РОЗРАХУНКИ ПЕРЕВІЗНИКІВ, щоб всі бачили за що платитимуть. А КВИТКИ (ТАЛОНИ)- обов'язково...
Дj Bohdana 2014.04.28, 14:14
1. Перевізники не працюють на громаду міста, а працюють самі на себе, та на банки в яких взяли кредити і купили автобуси, щоб надавати послуги мешканцям міста і всім хто хоче користуватись міським транспортом. Перевізники хіба що працюють на громаду міста в тій частині що за власний рахунок перевозять на халяву пільговиків. 2. Тарифи збільшуються не просто так. Відповідно до Н А К А З У від 17.11.2009 року №1175 зареєстрованого у Міністерстві юстиції 27 листопада 2009 року за №1146/17162" Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту" ст. 1.6. "Перегляд рівня тарифів повинен здійснюватись у зв'язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації Послуг, що не залежать від господарської діяльності Перевізника, в тому числі в разі зміни вартості палива більш ніж на 10%." таким чином якщо пальне зростатиме щомісяця на 10% то тариф повинен переглядатися кожен місяць. Так що що тут поробиш. Тариф на перевезення не залежить від зарплати мешканців міста і від популізму влади, або виборів. Тариф економічна складова, а не політична. І хоче цього влада чи не хоче, а вона повинна все таки вирішувати питання, а не перекладати свої клопоти на перевізників. Нехай влада піднімає зарплати, пенсії, стипендії, бо то її прямий обовязок, а не заморожує їх і тоді питання підняття тарифів на проїзд буде для мешканців міста десятим.А то була одна центральна влада і влада на місцях яка розкрадала викачувала бюджети для власної потреби починаючи від державного закінчуючи місцевим, крали міліардами, так прийшла нова влада і по недолугій політиці Національного банку, а може і свідомо, почали викачувати з кишень громадян України їх заощадження відпустивши у вільне плавання гривню що привело до зростання курсів долара і євро, тим самим спонукала до різкого росту цін на все і зубожіння власного народу. Так що питання не в перевізниках а питання у владі.
пасажир 2014.04.28, 15:29
Я цілком підтримую попереднього коментатора. Тариф на проїзд у місті піднімають не тому що перевізникам так захотілось, а для цього є законні підстави (значне подорожчання палива, запчастин, шин і т.і.) Але тариф, на мою думку, треба піднімати поступово. Зараз це може бути 2,50 з перевезенням трьох пільговиків, або-3 грн.-пільговики -з 11год до 14 год) І потрібно владі більше розвивати електротранспорт який не забруднює навколишнє середовище(нові тролейбусні маршрути) де проїзд має бути нижчим, оскільки він є дешевшим і державою надаються дотації з бюджету на перевезення пільговиків.
олег 2014.04.28, 17:09
в обов*язковому порядку видача квитків пасажирам!!!
1 2014.04.28, 17:14
Ненагнітайте обстановку в Україні! Білети обов"язково, суворий контроль, і тоді побачимо, прибутки. Перевізникам завжди мало грошей. Скільки їм не плати все мало!
ревізор маршруток 2014.04.28, 22:39
З 1 ЧЕРВНЯ 2014 1.ПОМІНЯТИ ШТОРИ І ОББИВКУ НА КРІСЛАХ 2.ТАРИФ 3 ГРН., ДЛЯ СТУДЕНТІВ, ДІТЕЙ І ПЕНСІОНЕРІВ 1 ГРН 3.РОЗКЛАД РУХУ НА КОЖНІЙ ЗУПИНЦІ і в кожній маршрутці
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

955
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

769
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1889
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3233
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2548
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2537

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

233

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

729

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

683

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1592
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

351
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

688
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

610
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

325
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

379
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27029
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

838
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19670
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

422
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

394
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

728
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1315 3