
У християн східного обряду настала Світла седмиця - так називається тиждень після Великодня. У цей період, особливо в перший, другий і третій день Великодніх свят, годилося бути ситим, добре одягненим і мати при собі гроші.
Другий день Великодніх свят називався Волочильним, Обливальним, Поливаним або Водяним понеділком, пише Фіртка з посиланням на Укрінформ.
У понеділок після Великодня українці ходили по гостях, тобто «волочилися», звідси й назва - «Волочильний понеділок». При зустрічі люди христосувалися, обмінювалися писанками або крашанками, зичили всіляких гараздів.
Звичай поливання водою сягає корінням ще доби язичництва. Подібні дії вважалися очисними, так само як і на Водохреща, Чистий четвер чи на Купала. Коли рано-вранці до криниць чи до річки приходили дівчата, на них уже чатували парубки й обливали водою.
З цим обрядом, особливо в західних областях України, пов’язана ще одна дія: дівчина, яку хлопець облив водою, мала подарувати йому писанку.
Також у день, коли Поливаний понеділок, слід звернути увагу і на прикмети:
- синій небосхил і немає вітру — невдовзі бути дощу;
- Поливаний понеділок видався сонячним і безхмарним, значить, літо буде таким самим;
- якщо в Поливаний понеділок від самого ранку ллє дощ, літо очікується дощовим;
- птахи повернулися з вирію, але при цьому не співають — чекати ще морозів;
- якщо дівчині вдалось залишитися сухою або їй не дісталося ні краплі води в Поливаний понеділок, значить, вона чимось завинила або не цікавить хлопців.