В історії з погашенням боргів із зарплати працівникам бюджетної сфери Калуша з’явився новий штрих. Коли 9 жовтня ми, спираючись на інформацію прес-служби прокуратури області, повідомила про те, що після перевірки та подання, внесеного прокурором Калуша міському голові ігорю Насалику, на персональні рахунки працівників Калуської центральної районної лікарні таки надійшли серпневі зарплати, ми не знали однієї деталі — аби розрахуватися з медиками, а також з учителями й працівниками інших бюджетних установ, яким на 19 вересня загалом заборгували 10,5 млн. грн., виконком міськради вимушений був сам частково влізти у борги, пише газета "Галичина".
І. Насалик спочатку зробив спробу отримати необхідні кошти з Держбюджету. Нагадаємо, що раніше він неодноразово стверджував, що Міністерство фінансів України (міністр Юрій Колобов) на нинішній рік виділило Калушу недостатньо грошей для фінансування всіх видатків за делегованими урядом України міськраді повноваженнями. Зокрема, на виплату зарплати працівникам бюджетних закладів. Свої розрахунки він спробував, так би мовити, захистити безпосередньо в Києві разом із народним депутатом України Валерієм Келестиним (фракція Партії регіонів). і очікувалося, що вже 22-23 вересня необхідні на зарплату гроші надійдуть зі столиці до Калуша.
Але, як засвідчує відповідь І. Насалика на запит редакції калуської газети «Вікна», схоже, що у Мінфіні лише частково погодилися з аргументами міського голови. Бо з Києва таки переказали додаткову дотацію. Але її сума становила лише 2 250 тис. грн. Щоб погасити борги перед бюджетниками, виконком Калуської міськради 10 вересня взяв позику — 10,7 млн. грн. на покриття тимчасового касового розриву. Це, так би мовити, стандартна і, додамо, поширена процедура, що дозволяє органам місцевого самоврядування позичити гроші на короткий час.
Та вже 25 вересня місто взяло ще одну позику на суму понад 11,4 млн. грн. Цього разу вже на дещо іншій підставі — згідно з окремим дорученням Мінфіну України від 9 вересня ц. р.
Ці кошти також спрямували на виплату зарплат бюджетникам. Крім того, на недавній позачерговій сесії міськради депутати проголосували за те, аби тимчасово перекинути на виплату вересневих зарплат загалом 6,3 млн. грн. з інших статей видатків — на оплату енергоносіїв бюджетних закладів, з програми безкоштовного забезпечення медикаментами калушан та інвентаризації землі.
Всі ці заходи дозволили запобігти страйкові колективу Калуської ЦРЛ й зняти напругу, що наростала серед освітян міста. Проте ситуація наразі залишається складною і, значною мірою, невизначеною. Як повідомили «Вікна online», на 9 жовтня працівникам бюджетної сфери Калуша все ще не до кінця виплатили вересневу зарплату, не кажучи вже про аванс, який вони мали б отримати вже за поточний місяць.
11 жовтня стало відомо, що уряд доручив Мінфіну перерозподілити 1 млрд. грн., призначених на обслуговування держборгу, місцевим бюджетам як дотацію на оплату праці бюджетників. То виходить, що твердження і. Насалика таки не було безпідставним?