Що робити з поганим настроєм напередодні Нового року

Що робити з поганим настроєм напередодні Нового рокуЯкщо день 31 грудня ніяк не клеїться, всі діють на нерви і ви не почуваєтесь щасливим, необхідно терміново діяти!

Напевно, важко знайти у сучасному світі людину повністю байдужу до Нового Року. Хтось, правда, може активно демонструвати свою байдужість, мовляв, кому потрібен цей Новий Рік - така сама ніч, як і будь-яка! Та, між нами, де є активне заперечення, там і сильні емоції, отже, не-байдужість, пише "Українська правда. Життя". Переважна більшість людей все ж таки вважають цю подію святом, якось до неї готуються і зустрічають Новий Рік більш-менш святково.

Саме тому поганий настрій напередодні Новорічної ночі особливо сильно засмучує свого власника. Адже ж свято на носі і неминуче згадується забобон, що саме в такому настрої і пройде весь наступний рік! Якщо день 31 грудня ніяк не клеїться, всі діють на нерви і ви не почуваєте себе щасливою, необхідно терміново діяти!

"Шкідливі поради"

Злитись на всіх оточуючих, близьких і далеких, не забуваючи і про "лагідні слова" на їх адресу.

Пам'ятати, що як Новій Рік зустрінеш, так його і проведеш. Тому вже починати боятися і очікувати від наступних 365 днів життя найгіршого.

Планомірно накручувати себе все більше і більше, упевнено не помічати жодних позитивних моментів.

Самоізолюватись, послати всіх під три чорти і гордо залишитись на самоті зі своїми чорними думами.

Якщо попередній пункт провалився - зіпсувати настрій іще комусь, з ким вам "пощастило" зустрічати Новий рік.

Емоційні кнопки і системні адміністратори


А тепер серйозно. Для початку варто визначити, хто ж насправді відповідальний за ваш особистий настрій? Часто у моменти незадоволення люди схильні звинувачувати інших. Зазвичай, єдиний плюс у такій позиції в тому, що ми зберігаємо свою самооцінку: "Я - молодець (свята невинність), а вони - редиски і не дуже хороші люди".

Але цим самим ми робимо ведмежу послугу собі ж. Ми власноруч ставимо свій емоційний стан у залежне становище - від обставин, інших людей, погоди тощо.

Уявіть собі, якби наші почуття залежали б від сигналів від клавіатури, прикріпленої у нас на грудях. Будь-хто міг би підійти, натиснути на кнопку і ми б починали розлючуватись. Натиснув іншу кнопку - і ми вже лагідно посміхаємось.

Думаєте, фантастика? Та дуже часто саме так ми і реагуємо, коли не приймаємо відповідальності за власний стан. А варто у момент, коли ми відчуваємо імпульс від кнопки, просто задавати собі запитання: "Чи хочу я зараз, у цей момент злитися чи веселитися?" Якщо ви свідомо відповідаєте: "Так!", будь ласка, - віддавайтесь цій емоції!

Якщо я приймаю відповідальність за свій стан на себе, я маю змогу бути "самому собі режисером", можу самостійно прийняти рішення щось змінити. Я можу проаналізувати причини, зрозуміти, чому так сталося, і що потрібно зробити. Якщо ви прийдете до такого висновку, скоріш за все, новорічний настрій вам вдасться врятувати!

Звичайно, можуть бути дуже серйозні обставини "не святкового", м'яко кажучи, настрою, які об'єктивно залежать не від вас. Імовірно, в першу чергу в цю категорію потрапляють проблеми зі здоров'ям - свої чи когось із близьких.

У такому випадку варто звернутись до своєї мужності і філософської позиції. Наприклад, згадати крилату фразу-молитву: "Господи, дай мені розум і душевний спокій прийняти те, що я не в силах змінити. Мужність змінити те, що я можу. І мудрість відрізнити одне від іншого". І запланувати святкування-реванш на Старий Новий Рік (14.01), китайський (3.02), тайський (13.04)...

Реанімація настрою

Посміхайтесь! Давно не секрет, що не лише наші емоції впливають на міміку, але й міміка здатна вплинути на настрій. Можливо, спочатку здаватиметься, що ваша посмішка вимушена, а тримати кутики вуст догори важче, аніж гантелі на витягнутих руках - постарайтесь. Адже ви серйозно прийняли відповідальність за свій стан?

Привітайте чи підтримайте близьких, кажіть компліменти та побажання, ви самі побачите, що ваш стан змінюється.

Робіть те, за що не будете соромитись потім, а чим будете пишатись у наступному році (наприклад, попросіть пробачення, підіть на компроміс, зателефонуйте першим).

Напишіть привітання собі і ще мінімум трьом особам. Спробуйте підійти до цієї справи творчо, з серцем і з гумором.

З чим у вас асоціюється хороше святкування Нового Року? Як ви можете наблизити свою реальність до цього ідеалу? Зробіть це, навіть якщо вам вдасться просто запалити свічку на столі.

Як би ви могли перейняти передноворічний настрій? Що побачити - на що подивитись? Що з'їсти-скуштувати? Подумайте, хто б міг вас підбадьорити в даний момент? Чи зможете ви зустрітись чи принаймні поговорити?

Дайте вихід своїм емоціям через хлопавки, феєрверки, салюти і петарди, можливо, пожартуйте чи привітайте незнайомих людей на вулиці зі святом.

Свято на самоті

Можливо, ви зустрічатимете Новій Рік на самоті, тоді:

Віддайте трохи свого часу для підведення підсумків минулого року: свідомо зосереджуйтесь на ваших досягненнях, позитивних і цікавих моментах, знайомствах, здобутих знаннях, всьому, що є для вас важливим. Занотуйте ці підсумки на аркуші паперу, та пам'ятайте, що писати потрібно з почуттям власної гідності :)

Напишіть собі листа на наступний новий рік зі своїми бажаннями і побажаннями з тим, щоб відкрити його рівно через рік.

Якщо пригнічений настрій стійко спостерігається більш, ніж 2 тижні, можливо, доречно залучити до реанімації власного настрою фахівця?


31.12.2010 2692 0
Коментарі (0)

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

939
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1962 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

902
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2834
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1935
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3193

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

710

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

886

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1303

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1903
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26113 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

599
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

805
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2621
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1058
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

785
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1044
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1011
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3844
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

899
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1479
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1248 1