Що робити з поганим настроєм напередодні Нового року

Що робити з поганим настроєм напередодні Нового рокуЯкщо день 31 грудня ніяк не клеїться, всі діють на нерви і ви не почуваєтесь щасливим, необхідно терміново діяти!

Напевно, важко знайти у сучасному світі людину повністю байдужу до Нового Року. Хтось, правда, може активно демонструвати свою байдужість, мовляв, кому потрібен цей Новий Рік - така сама ніч, як і будь-яка! Та, між нами, де є активне заперечення, там і сильні емоції, отже, не-байдужість, пише "Українська правда. Життя". Переважна більшість людей все ж таки вважають цю подію святом, якось до неї готуються і зустрічають Новий Рік більш-менш святково.

Саме тому поганий настрій напередодні Новорічної ночі особливо сильно засмучує свого власника. Адже ж свято на носі і неминуче згадується забобон, що саме в такому настрої і пройде весь наступний рік! Якщо день 31 грудня ніяк не клеїться, всі діють на нерви і ви не почуваєте себе щасливою, необхідно терміново діяти!

"Шкідливі поради"

Злитись на всіх оточуючих, близьких і далеких, не забуваючи і про "лагідні слова" на їх адресу.

Пам'ятати, що як Новій Рік зустрінеш, так його і проведеш. Тому вже починати боятися і очікувати від наступних 365 днів життя найгіршого.

Планомірно накручувати себе все більше і більше, упевнено не помічати жодних позитивних моментів.

Самоізолюватись, послати всіх під три чорти і гордо залишитись на самоті зі своїми чорними думами.

Якщо попередній пункт провалився - зіпсувати настрій іще комусь, з ким вам "пощастило" зустрічати Новий рік.

Емоційні кнопки і системні адміністратори


А тепер серйозно. Для початку варто визначити, хто ж насправді відповідальний за ваш особистий настрій? Часто у моменти незадоволення люди схильні звинувачувати інших. Зазвичай, єдиний плюс у такій позиції в тому, що ми зберігаємо свою самооцінку: "Я - молодець (свята невинність), а вони - редиски і не дуже хороші люди".

Але цим самим ми робимо ведмежу послугу собі ж. Ми власноруч ставимо свій емоційний стан у залежне становище - від обставин, інших людей, погоди тощо.

Уявіть собі, якби наші почуття залежали б від сигналів від клавіатури, прикріпленої у нас на грудях. Будь-хто міг би підійти, натиснути на кнопку і ми б починали розлючуватись. Натиснув іншу кнопку - і ми вже лагідно посміхаємось.

Думаєте, фантастика? Та дуже часто саме так ми і реагуємо, коли не приймаємо відповідальності за власний стан. А варто у момент, коли ми відчуваємо імпульс від кнопки, просто задавати собі запитання: "Чи хочу я зараз, у цей момент злитися чи веселитися?" Якщо ви свідомо відповідаєте: "Так!", будь ласка, - віддавайтесь цій емоції!

Якщо я приймаю відповідальність за свій стан на себе, я маю змогу бути "самому собі режисером", можу самостійно прийняти рішення щось змінити. Я можу проаналізувати причини, зрозуміти, чому так сталося, і що потрібно зробити. Якщо ви прийдете до такого висновку, скоріш за все, новорічний настрій вам вдасться врятувати!

Звичайно, можуть бути дуже серйозні обставини "не святкового", м'яко кажучи, настрою, які об'єктивно залежать не від вас. Імовірно, в першу чергу в цю категорію потрапляють проблеми зі здоров'ям - свої чи когось із близьких.

У такому випадку варто звернутись до своєї мужності і філософської позиції. Наприклад, згадати крилату фразу-молитву: "Господи, дай мені розум і душевний спокій прийняти те, що я не в силах змінити. Мужність змінити те, що я можу. І мудрість відрізнити одне від іншого". І запланувати святкування-реванш на Старий Новий Рік (14.01), китайський (3.02), тайський (13.04)...

Реанімація настрою

Посміхайтесь! Давно не секрет, що не лише наші емоції впливають на міміку, але й міміка здатна вплинути на настрій. Можливо, спочатку здаватиметься, що ваша посмішка вимушена, а тримати кутики вуст догори важче, аніж гантелі на витягнутих руках - постарайтесь. Адже ви серйозно прийняли відповідальність за свій стан?

Привітайте чи підтримайте близьких, кажіть компліменти та побажання, ви самі побачите, що ваш стан змінюється.

Робіть те, за що не будете соромитись потім, а чим будете пишатись у наступному році (наприклад, попросіть пробачення, підіть на компроміс, зателефонуйте першим).

Напишіть привітання собі і ще мінімум трьом особам. Спробуйте підійти до цієї справи творчо, з серцем і з гумором.

З чим у вас асоціюється хороше святкування Нового Року? Як ви можете наблизити свою реальність до цього ідеалу? Зробіть це, навіть якщо вам вдасться просто запалити свічку на столі.

Як би ви могли перейняти передноворічний настрій? Що побачити - на що подивитись? Що з'їсти-скуштувати? Подумайте, хто б міг вас підбадьорити в даний момент? Чи зможете ви зустрітись чи принаймні поговорити?

Дайте вихід своїм емоціям через хлопавки, феєрверки, салюти і петарди, можливо, пожартуйте чи привітайте незнайомих людей на вулиці зі святом.

Свято на самоті

Можливо, ви зустрічатимете Новій Рік на самоті, тоді:

Віддайте трохи свого часу для підведення підсумків минулого року: свідомо зосереджуйтесь на ваших досягненнях, позитивних і цікавих моментах, знайомствах, здобутих знаннях, всьому, що є для вас важливим. Занотуйте ці підсумки на аркуші паперу, та пам'ятайте, що писати потрібно з почуттям власної гідності :)

Напишіть собі листа на наступний новий рік зі своїми бажаннями і побажаннями з тим, щоб відкрити його рівно через рік.

Якщо пригнічений настрій стійко спостерігається більш, ніж 2 тижні, можливо, доречно залучити до реанімації власного настрою фахівця?


31.12.2010 2779 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15727
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1531
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1106
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2134
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3674
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1389

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1799

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

571

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1194

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1359
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

661
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24305
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

552
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

520
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

666
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1557
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

721
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7416
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

670
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1732 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

656
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

563