Що робити з поганим настроєм напередодні Нового року

Що робити з поганим настроєм напередодні Нового рокуЯкщо день 31 грудня ніяк не клеїться, всі діють на нерви і ви не почуваєтесь щасливим, необхідно терміново діяти!

Напевно, важко знайти у сучасному світі людину повністю байдужу до Нового Року. Хтось, правда, може активно демонструвати свою байдужість, мовляв, кому потрібен цей Новий Рік - така сама ніч, як і будь-яка! Та, між нами, де є активне заперечення, там і сильні емоції, отже, не-байдужість, пише "Українська правда. Життя". Переважна більшість людей все ж таки вважають цю подію святом, якось до неї готуються і зустрічають Новий Рік більш-менш святково.

Саме тому поганий настрій напередодні Новорічної ночі особливо сильно засмучує свого власника. Адже ж свято на носі і неминуче згадується забобон, що саме в такому настрої і пройде весь наступний рік! Якщо день 31 грудня ніяк не клеїться, всі діють на нерви і ви не почуваєте себе щасливою, необхідно терміново діяти!

"Шкідливі поради"

Злитись на всіх оточуючих, близьких і далеких, не забуваючи і про "лагідні слова" на їх адресу.

Пам'ятати, що як Новій Рік зустрінеш, так його і проведеш. Тому вже починати боятися і очікувати від наступних 365 днів життя найгіршого.

Планомірно накручувати себе все більше і більше, упевнено не помічати жодних позитивних моментів.

Самоізолюватись, послати всіх під три чорти і гордо залишитись на самоті зі своїми чорними думами.

Якщо попередній пункт провалився - зіпсувати настрій іще комусь, з ким вам "пощастило" зустрічати Новий рік.

Емоційні кнопки і системні адміністратори


А тепер серйозно. Для початку варто визначити, хто ж насправді відповідальний за ваш особистий настрій? Часто у моменти незадоволення люди схильні звинувачувати інших. Зазвичай, єдиний плюс у такій позиції в тому, що ми зберігаємо свою самооцінку: "Я - молодець (свята невинність), а вони - редиски і не дуже хороші люди".

Але цим самим ми робимо ведмежу послугу собі ж. Ми власноруч ставимо свій емоційний стан у залежне становище - від обставин, інших людей, погоди тощо.

Уявіть собі, якби наші почуття залежали б від сигналів від клавіатури, прикріпленої у нас на грудях. Будь-хто міг би підійти, натиснути на кнопку і ми б починали розлючуватись. Натиснув іншу кнопку - і ми вже лагідно посміхаємось.

Думаєте, фантастика? Та дуже часто саме так ми і реагуємо, коли не приймаємо відповідальності за власний стан. А варто у момент, коли ми відчуваємо імпульс від кнопки, просто задавати собі запитання: "Чи хочу я зараз, у цей момент злитися чи веселитися?" Якщо ви свідомо відповідаєте: "Так!", будь ласка, - віддавайтесь цій емоції!

Якщо я приймаю відповідальність за свій стан на себе, я маю змогу бути "самому собі режисером", можу самостійно прийняти рішення щось змінити. Я можу проаналізувати причини, зрозуміти, чому так сталося, і що потрібно зробити. Якщо ви прийдете до такого висновку, скоріш за все, новорічний настрій вам вдасться врятувати!

Звичайно, можуть бути дуже серйозні обставини "не святкового", м'яко кажучи, настрою, які об'єктивно залежать не від вас. Імовірно, в першу чергу в цю категорію потрапляють проблеми зі здоров'ям - свої чи когось із близьких.

У такому випадку варто звернутись до своєї мужності і філософської позиції. Наприклад, згадати крилату фразу-молитву: "Господи, дай мені розум і душевний спокій прийняти те, що я не в силах змінити. Мужність змінити те, що я можу. І мудрість відрізнити одне від іншого". І запланувати святкування-реванш на Старий Новий Рік (14.01), китайський (3.02), тайський (13.04)...

Реанімація настрою

Посміхайтесь! Давно не секрет, що не лише наші емоції впливають на міміку, але й міміка здатна вплинути на настрій. Можливо, спочатку здаватиметься, що ваша посмішка вимушена, а тримати кутики вуст догори важче, аніж гантелі на витягнутих руках - постарайтесь. Адже ви серйозно прийняли відповідальність за свій стан?

Привітайте чи підтримайте близьких, кажіть компліменти та побажання, ви самі побачите, що ваш стан змінюється.

Робіть те, за що не будете соромитись потім, а чим будете пишатись у наступному році (наприклад, попросіть пробачення, підіть на компроміс, зателефонуйте першим).

Напишіть привітання собі і ще мінімум трьом особам. Спробуйте підійти до цієї справи творчо, з серцем і з гумором.

З чим у вас асоціюється хороше святкування Нового Року? Як ви можете наблизити свою реальність до цього ідеалу? Зробіть це, навіть якщо вам вдасться просто запалити свічку на столі.

Як би ви могли перейняти передноворічний настрій? Що побачити - на що подивитись? Що з'їсти-скуштувати? Подумайте, хто б міг вас підбадьорити в даний момент? Чи зможете ви зустрітись чи принаймні поговорити?

Дайте вихід своїм емоціям через хлопавки, феєрверки, салюти і петарди, можливо, пожартуйте чи привітайте незнайомих людей на вулиці зі святом.

Свято на самоті

Можливо, ви зустрічатимете Новій Рік на самоті, тоді:

Віддайте трохи свого часу для підведення підсумків минулого року: свідомо зосереджуйтесь на ваших досягненнях, позитивних і цікавих моментах, знайомствах, здобутих знаннях, всьому, що є для вас важливим. Занотуйте ці підсумки на аркуші паперу, та пам'ятайте, що писати потрібно з почуттям власної гідності :)

Напишіть собі листа на наступний новий рік зі своїми бажаннями і побажаннями з тим, щоб відкрити його рівно через рік.

Якщо пригнічений настрій стійко спостерігається більш, ніж 2 тижні, можливо, доречно залучити до реанімації власного настрою фахівця?


31.12.2010 2770 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1153
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2852
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1004
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1071 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3158 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

927

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

798

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2364
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15085
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123