Що робити, якщо вкусила змія?

 

Літо - сезон відпусток і відпочинку на природі, але цього часу року супроводжують деякі небезпечні ситуації, які можуть трапитися з будь-якою людиною на природі. До таких небезпечних ситуацій відноситься укус змії. За статистикою, щорічно від укусів змій страждає більше двох мільйонів людей. Саме тому дуже важливо знати, що необхідно робити, якщо вкусила змія, а також те, що робити в такій ситуації як раз не варто. Такі знання корисні для кожної людини в будь-якому віці, оскільки це питання завжди було і залишається актуальним.

 

Чим небезпечний зміїна отрута?
Звичайно, ситуація багато в чому залежить від того, яка саме змія вкусила людину, а також від інших факторів, наприклад, вік потерпілого. Зміїний отрута ділиться на дві основні групи отруйних речовин. Перша різновид речовин включає в себе паралітичні речовини - така отрута, потрапляючи в організм людини, може паралізувати його дихальні органи і вкушений швидко гине від нападу ядухи. Друга група отрут становить небезпеку для клітин крові, які починають швидко руйнуватися в організмі, у тому числі і ті, що відповідальні за згортання крові.

 

У людини від впливу такої отрути наступає набряк тканин, а потім і всіх органів.
Однією з найнебезпечніших змій вважається гадюка, однак в останні десятиліття смертність від укусів гадюк значно скоротилася. Летальні результати можуть відбутися лише в одиничних випадках і то при неправильно наданої медичної допомоги. Ось чому так важливо знати, як правильно надати потерпілому від укусу змії першу допомогу.

 

Що робити при укусі змії?
При укусі не отруйні змії перша допомога потерпілому зводиться до мінімуму і включає в себе обробку рани перекисом водню, зеленкою або йодом. Якщо дезінфікуючі засоби під рукою відсутні, достатньо буде просто промити рану чистою водою і прикласти на неї чистий аркуш подорожника.

 

Після укусів неотруйних змій, на тілі людини залишаються легкі подряпини, на відміну від них, при укусі отруйної змії на тілі на кінцях подряпин залишаються проколи, через які змія запровадила свою отруту. У такому випадку найголовніше - зберігати спокій, оскільки від нього залежить правильне виконання кожної дії.
У першу чергу місце укусу ретельно оглядається. Якщо змія вжалила через одяг, від неї необхідно позбутися, оскільки тканина може містити значну кількість отрути. Також частина отрути може зберегтися на шкірі, поруч з місцем укусу. У такому випадку його необхідно акуратно видалити серветкою і уважно простежити, щоб він не потрапив на рану. Діяти необхідно досить швидко і одночасно акуратно і без паніки. Після того, як одяг знята, а зайвий отрута з шкіри видалено, необхідно акуратно обхопити рану і злегка натиснути на неї таким чином, щоб отрута вийшов з рани назовні. Медики в такому випадку зроблять хрестоподібний надріз, щоб отруєна кров інтенсивніше витікала назовні. Однак така маніпуляція повинна здійснюватися тільки навченим людиною. Після натискання можна спробувати відсмоктати отруту ротом. Якщо ця маніпуляція виходить, то надає допомогу людина може відчути на деякий час оніміння язика, яке проходить через деякий час. Однак якщо у людини є в роті рани або кровоточать ясна, то таку маніпуляцію здійснювати ні в якому разі не можна.

 

Важливо пам'ятати, що відсмоктування отрути ефективно тільки протягом перших 10-15 хвилин після укусу, а відсмоктувати отруту необхідно тільки в тому випадку, якщо до найближчого медпункту їхати годину і більше.

 

Що робити після надання першої допомоги?
Зміїний отрута поширюється по організму через лімфатичні вузли, тому постраждалий після укусу повинен знаходитися в нерухомому положенні. Якщо змія вкусила в ногу, то хвора нога прив'язується бинтом до здорової, а хворого переносять до машини або на руках до найближчого пункту лікарні.
При укусі змії в руку, її потрібно зігнути в лікті і перев'язати, щоб вона залишалася в такому стані. Крім того, при будь-якому укусі необхідно зняти з потерпілого всі кільця і ​​браслети, оскільки якщо відбудеться набряк тканин, це буде зробити вже практично неможливо.

 

Хворим, укушеним зміями суворо забороняється самостійно пересуватися і сидіти. Їх може мучити нудота, блювота, головні болі і запаморочення.
Другий важливий момент при укусі змії - рясне пиття простої води, яке допоможе звести до мінімуму інтоксикацію.
Категорично заборонено при укусі змії накладати джгути і вживати алкоголь!


11.06.2015 1771 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3530
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1365
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1470
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2591
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2320
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2250

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

216

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1453

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2202

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2946
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

504
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

639
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

642
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

492
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15933
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2838
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1115
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26592 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

967
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

827 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

631