Що робити, якщо вкусила змія?

 

Літо - сезон відпусток і відпочинку на природі, але цього часу року супроводжують деякі небезпечні ситуації, які можуть трапитися з будь-якою людиною на природі. До таких небезпечних ситуацій відноситься укус змії. За статистикою, щорічно від укусів змій страждає більше двох мільйонів людей. Саме тому дуже важливо знати, що необхідно робити, якщо вкусила змія, а також те, що робити в такій ситуації як раз не варто. Такі знання корисні для кожної людини в будь-якому віці, оскільки це питання завжди було і залишається актуальним.

 

Чим небезпечний зміїна отрута?
Звичайно, ситуація багато в чому залежить від того, яка саме змія вкусила людину, а також від інших факторів, наприклад, вік потерпілого. Зміїний отрута ділиться на дві основні групи отруйних речовин. Перша різновид речовин включає в себе паралітичні речовини - така отрута, потрапляючи в організм людини, може паралізувати його дихальні органи і вкушений швидко гине від нападу ядухи. Друга група отрут становить небезпеку для клітин крові, які починають швидко руйнуватися в організмі, у тому числі і ті, що відповідальні за згортання крові.

 

У людини від впливу такої отрути наступає набряк тканин, а потім і всіх органів.
Однією з найнебезпечніших змій вважається гадюка, однак в останні десятиліття смертність від укусів гадюк значно скоротилася. Летальні результати можуть відбутися лише в одиничних випадках і то при неправильно наданої медичної допомоги. Ось чому так важливо знати, як правильно надати потерпілому від укусу змії першу допомогу.

 

Що робити при укусі змії?
При укусі не отруйні змії перша допомога потерпілому зводиться до мінімуму і включає в себе обробку рани перекисом водню, зеленкою або йодом. Якщо дезінфікуючі засоби під рукою відсутні, достатньо буде просто промити рану чистою водою і прикласти на неї чистий аркуш подорожника.

 

Після укусів неотруйних змій, на тілі людини залишаються легкі подряпини, на відміну від них, при укусі отруйної змії на тілі на кінцях подряпин залишаються проколи, через які змія запровадила свою отруту. У такому випадку найголовніше - зберігати спокій, оскільки від нього залежить правильне виконання кожної дії.
У першу чергу місце укусу ретельно оглядається. Якщо змія вжалила через одяг, від неї необхідно позбутися, оскільки тканина може містити значну кількість отрути. Також частина отрути може зберегтися на шкірі, поруч з місцем укусу. У такому випадку його необхідно акуратно видалити серветкою і уважно простежити, щоб він не потрапив на рану. Діяти необхідно досить швидко і одночасно акуратно і без паніки. Після того, як одяг знята, а зайвий отрута з шкіри видалено, необхідно акуратно обхопити рану і злегка натиснути на неї таким чином, щоб отрута вийшов з рани назовні. Медики в такому випадку зроблять хрестоподібний надріз, щоб отруєна кров інтенсивніше витікала назовні. Однак така маніпуляція повинна здійснюватися тільки навченим людиною. Після натискання можна спробувати відсмоктати отруту ротом. Якщо ця маніпуляція виходить, то надає допомогу людина може відчути на деякий час оніміння язика, яке проходить через деякий час. Однак якщо у людини є в роті рани або кровоточать ясна, то таку маніпуляцію здійснювати ні в якому разі не можна.

 

Важливо пам'ятати, що відсмоктування отрути ефективно тільки протягом перших 10-15 хвилин після укусу, а відсмоктувати отруту необхідно тільки в тому випадку, якщо до найближчого медпункту їхати годину і більше.

 

Що робити після надання першої допомоги?
Зміїний отрута поширюється по організму через лімфатичні вузли, тому постраждалий після укусу повинен знаходитися в нерухомому положенні. Якщо змія вкусила в ногу, то хвора нога прив'язується бинтом до здорової, а хворого переносять до машини або на руках до найближчого пункту лікарні.
При укусі змії в руку, її потрібно зігнути в лікті і перев'язати, щоб вона залишалася в такому стані. Крім того, при будь-якому укусі необхідно зняти з потерпілого всі кільця і ​​браслети, оскільки якщо відбудеться набряк тканин, це буде зробити вже практично неможливо.

 

Хворим, укушеним зміями суворо забороняється самостійно пересуватися і сидіти. Їх може мучити нудота, блювота, головні болі і запаморочення.
Другий важливий момент при укусі змії - рясне пиття простої води, яке допоможе звести до мінімуму інтоксикацію.
Категорично заборонено при укусі змії накладати джгути і вживати алкоголь!


11.06.2015 1806 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

306
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13632 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1548
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

850
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6102
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1706

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

625

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1450

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1157
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

510
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

643
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1562
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

588
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

865
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5910
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13536
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

227
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

529
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

471
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

778 2