Що думають франківські молодята про своє «Тверезе весілля»?

 

/data/blog/89596/f6e9296246f46248d5ae005de1769b90.jpg

 

Минулих вихідних в Івано-Франківську вже відгуляли «Тверезе весілля» - проект, який стартував ще в середині серпня.

 

Тамада зі стажем повідомив, що готовий провести весілля безкоштовно, якщо на ньому буде відсутній алкоголь, так як сам Олег не вживає його і вважає і популяризує тверезий спосіб життя.

 

До його ідеї приєдналась весільний координатор Ірина Станіславська. Згодом до них долучилась команда людей, готових підтримати дану ініціативу. А що ж самі наречені, Анна Балтажі та Степан Філіпчук, думають з приводу проведеного весілля?

 

Про це вони розповіли в інтерв'ю для Versal.

 

— Як ви дізнались про такий проект як «Тверезе весілля»? Що вас спонукало взяти у ньому участь і чи до того вже планували своє весілля?

Стьопа зробив мені пропозицію одружитись ще на початку липня — саме від тоді й почали обдумувати наше весілля. Але планували не раніше як за рік — коли зробили б ремонт, і назбирали б грошей на весілля. Та будучи одного разу на семінарі ля наречених — випадково почула про проект, потім ще й натрапила на нього в соціальних мережах. Він мене дуже зацікавив. Після розмов з батьками і нареченим — написала Ірині Станіславській. І вже після того все закрутилось.

— Як думаєте, чому обрали саме вашу пару? Скільки ви зустрічаєтесь, як познайомились?

На момент обговорення проекту було 2 зацікавлені пари. Та через тиждень обговорень всіх умов та можливих варіантів проведення свята — інша пара відмовилась від участі.

Ми зі Стьопою знайомі з першого курсу, а зустрічалися трошки більше ніж півтора роки.

—Як проходила підготовка, що було найважче і чи все для вас обирали спеціалісти? Вам довело щось оплачувати?

Все проходило у дуже швидкому темпі — оскільки підготовка до весілля розпочалась 26 серпня і часу було обмаль. Ще з самого початку обговорень я говорила про те, що хочу осінню тематику весілля, тож саме я обирала з запропонованих варіантів.

Оплачувати,звичайно, довелось — просто ту частину, на яку потрібні затратні матеріали: ресторан, весільна сукня, деяка частина матеріалів, флористика — квіти, декор — яблука, листя збирали, корзинки, атласні, стрічки і т. д.

— Коли готували все ваше весілля, питання оформлення залу, меню та інших весільних турбот обговорювалось всіма учасниками проекту? З вами радились?

Звичайно! Я мала телефони та посилання у фейсбуці на людей, професія яких пов’язана з проведенням свят та весіль. Я сама з ними розмовляла, домовлялась, вони пропонували свої послуги, ідеї, а я вже думала потрібно нам це чи ні. І потім ми разом шукали компроміс. Без мене нічого не вирішували. Тільки тоді, коли я могла сказати щодо декору: «Я хочу щось приблизно таке, але точніше сказати не можу, на ваш розсуд, головне щоб було гарно». Хоча все одно все уточнювалось до деталей.

— Чи не виникало у вас незручностей через надмірну увагу преси? Те, що про вас стільки писали, і в день вашого весілля публікували безліч ваших фото в соцмережах?

Ситуація цього й вимагала, хоча деякі незручності, з приводу цього, виникали. Ми все це обговорили ще перед тим як почати підготовку до весілля. Про деякі речі, які ми не хотіли говорити на загал — ми попереджали, щоб їх не показували та не озвучували.

— Як ваші рідні поставились до ідеї взяти участь у «Тверезому весіллі»? Як сприймали знайомі ідею весілля без алкоголю?

Відчули дуже багато підтримки з боку батьків та знайомих — всі за нас були дуже раді. Планувалась більша кількість госте, але декому просто не вдалось приїхати. І не тому, що на весіллі не було алкоголю, а через відстань… в нас дуже багато родичів по всій Україні, і не тільки. Мали приїхати гості з Росії, Білорусії, Франції, Швейцарії, Америки. Деякі приїдуть вже після весілля — не вдалось «вирватись» сюди за місяць. Тим паче, що запрошення були готові лиш за 3 тижні до весілля.

— Як проходило саме святкування? Що запам’яталось найбільше і чи все було так, як ви собі уявили?

Звичайно, під час підготовки будь-якого свята трапляються казуси. В нас так сабо були, а на щастя дуже маленькі. Я думаю, що гості навіть їх не помітили — і добре, не хочеться їх обговорювати. Все пройшло якнайкраще. Всі гості дуже-дуже задоволені, кажуть що найкраще весілля на якому вони були!

— Існує стереотип, що веселого застілля та свята не може бути без алкоголю, чи вам вдалось хоча б трішки побороти його? Як гості поводились, чи не виникало спокуси все ж випити хоча б пляшку шампанського? Ніхто не порушив правила?

Мені особисто, навіть, в голову не приходила ідея алкоголю на святі, була настільки домашня атмосфера, без жодних незручностей, все проходило дуже ніжно, романтично і весело одночасно. На моє здивування, молодь — наші друзі, одногрупники, які мають по 18-24 роки — були задоволені і вже після весілля казали що все пройшло суперово і їм не хотілось нічого пити, вони танцювали і веселились.

— Як вам загальна атмосфера свята і чи не жалкуєте, що взяли участь у цьому проекті? Що можете побажати парам, що обдумують таку ідею — весілля без алкоголю?

Ми задоволені! Я не розумію над чим можна думати, і які можуть бути сумніви. Я досі вважаю, що цей проект — це подарунок на моє день народження. 21 — була наша перша зустріч з Олегом і Ірою, і мій День народження… 


19.10.2015 753 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1443 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1749 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2541
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2342 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7577
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15292 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

353

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1066

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1139

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1927
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

311
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

689
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

929
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3139
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

955
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1980
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1033
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35182 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

302
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

515
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

657
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

974