СNN: все, що потрібно знати про сертифікат ЄС Digital Covid

В римському аеропорту Ф'юмічіно працівник демонструє портативний термосканер "Smart-Helmet" для екранування пасажирів та персоналу на COVID-19, 5 травня 2020 року, ANDREAS SOLARO / AFP / AFP через Getty Images


Як виглядатимуть подорожі найближчим часом - це питання на вустах у всіх, і коли Європа починає відкривати свої кордони для мандрівників за межами континенту, Європейський Союз оголосив про запуск свого сертифікату ЄС Digital Covid - який запровадили, щоб розширити свободу руху навколо блоку.

Вже дев'ять країн використовують схему для видачі сертифікатів, причому все більше, ніж очікувалося країн приєднується до її офіційного запуску 1 липня.

Парламент ЄС в переважній більшості проголосував за схвалення схеми 9 червня.

"ЄС встигне відкритися цього літа", - заявив комісар з питань внутрішнього ринку Т'єрі Бретон.

Отже, хто має право на отримання сертифіката, і як його отримати? Ось що потрібно знати.


Що це?

Сподіваємось, саме це відкриє подорожі Європою цього літа та послабить тиск на мандрівників щодо багаторазового тестування.

В цей час подорожуючи між двома країнами ЄС, вам доведеться дотримуватися кожного з їхніх індивідуальних правил в’їзду - це може означати щоденне тестування, якщо ви їдете потягом по континенту.

У сертифікаті буде зафіксовано три речі: запис щодо щеплень, негативні тести або запис про попередню інфекцію - що має полегшити подорож.

Він діятиме у всіх країнах-членах ЄС, а також в Ісландії, Ліхтенштейні та Норвегії, імовірно й у Швейцарії.


Це те саме, що паспорт вакцини ЄС Covid?

Так - це загальноєвропейська схема для подорожей у межах блоку. Також відомий як "паспорт імунітету" або "сертифікат здоров'я", хоча Європейський цифровий сертифікат Covid є офіційною назвою.


Це цифровий чи паперовий сертифікат?

Це залежить від бажання власника - ви можете вибрати один із цих варіантів. Обидва будуть містити "цифровий QR-код", який можна сканувати при в'їзді в країну.

Це буде і національною мовою країни, яка його видає, і англійською мовою. Держави-члени домовились про спільний дизайн.


Як це працює?

Кожному органу-емітенту призначено цифровий підпис, який вбудовано в QR-код; прикордонний персонал зіскановує QR-код, щоб побачити дані, хоча особисті дані не буде видно - а також особисті дані власника не пройдуть через шлюз, який країни використовують для перевірки підписів.


Коли це починається?

Схема офіційно розпочинає діяти 1 липня, державам-членам надаються додаткові шість тижнів, якщо вони потребують.

Однак зважаючи на те, що європейські країни змагаються за відвідувачів, здається сумнівним, що хтось буде проти. Насправді дев'ять держав-членів вже видають сертифікати.

Зауважте, що Європарламент все ще повинен проголосувати за схему, щоб зробити її законною, але, як очікується, вона буде прийнята переважною більшістю.

Схема планується з березня і була попередньо погоджена 20 травня. Пропуск ЄС запрацював 1 червня - він дозволяє перевіряти сертифікати через кордони.


Які країни цим користуються?

Станом на 8 червня в ЄС зареєстровано дев’ять держав-членів ЄС: Болгарія, Хорватія, Чехія, Данія, Німеччина, Греція, Литва, Польща та Іспанія.

Очікується, що інші приєднаються до цього - країни, які покладаються на туризм, намагаються заманити туристів, випереджаючи своїх конкурентів. За даними Європейської комісії, вже 22 країни успішно випробували систему.


Хто має право?

Громадяни ЄС та їхні сім'ї, а також громадяни, які легально мешкають, відповідно до офіційних документів.

Однак представник ЄС заявив CNN, що блок розраховує відкрити схему для негромадян, включаючи американців. Доступ буде залежати від окремих країн, які надають сертифікати для своїх відвідувачів. Очікується, що додаткова інформація буде опублікована до офіційного запуску 1 липня.

Також повідомляється, що Великобританія вела переговори. Мандрівники з Великобританії ще не звільнені від загальноєвропейських обмежень через новий штам, знайдений в Індії, який зараз домінує у Великобританії.

ЄС також заявив, що "працює над тим, щоб сертифікати могли бути сумісними із системами інших країн", для власників, які виїжджають за межі блоку.


Чи потрібно робити щеплення, щоб отримати його?

Ні. Сертифікат також зберігатиме інформацію про нещодавнє інфікування Covid-19, а також негативні результати тестів - включаючи ПЛР.


Чи потрібно мені робити щеплення повністю?

Не обов'язково - сертифікат реєструє, чи ви приймали одну або дві дози. Окремі держави-члени вирішують, чи є сертифікат прийнятним лише для одного введення вакцини.


Чи впливає на сертифікат яке щеплення я отримав?

Так. Враховуються лише вакцини, дозволені для використання в ЄС - тобто Sinovac та Sputnik V, наприклад, не враховуються. Принаймні, це загальноблокове правило; окремі країни можуть його змінювати.

В цей час ЄС затвердив AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna та Johnson & Johnson.


Скільки людей це вже отримали сертифікат?

За даними Європейської комісії, до вівторка вже було зареєстровано більше мільйона людей.


Чи введена плата за це?

Ні, це безкоштовно. Переконайтеся, що ви отримуєте його через офіційні канали - безсумнівно, фальшиві сайти вже створюються, щоб отримати ваш сертифікат за певну плату. ЄС також пообіцяв, що сертифікати можна буде легко отримати.


Як отримати сертифікат?

Окремі країни видаватимуть власні сертифікати через портал, через органи охорони здоров’я або в тестових центрах.

Очікуйте, що більше інформації нададуть ближче до введення його в дію.

за матеріалами CNN


09.06.2021 836
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1471
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3008
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1055
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1100
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1118 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3310 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

108

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1020

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

849

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

383
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

233
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2414
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1191
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1189
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

497
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15120
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7422
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

218
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

278
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

332
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

418
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

704