СNN: все, що потрібно знати про сертифікат ЄС Digital Covid

В римському аеропорту Ф'юмічіно працівник демонструє портативний термосканер "Smart-Helmet" для екранування пасажирів та персоналу на COVID-19, 5 травня 2020 року, ANDREAS SOLARO / AFP / AFP через Getty Images


Як виглядатимуть подорожі найближчим часом - це питання на вустах у всіх, і коли Європа починає відкривати свої кордони для мандрівників за межами континенту, Європейський Союз оголосив про запуск свого сертифікату ЄС Digital Covid - який запровадили, щоб розширити свободу руху навколо блоку.

Вже дев'ять країн використовують схему для видачі сертифікатів, причому все більше, ніж очікувалося країн приєднується до її офіційного запуску 1 липня.

Парламент ЄС в переважній більшості проголосував за схвалення схеми 9 червня.

"ЄС встигне відкритися цього літа", - заявив комісар з питань внутрішнього ринку Т'єрі Бретон.

Отже, хто має право на отримання сертифіката, і як його отримати? Ось що потрібно знати.


Що це?

Сподіваємось, саме це відкриє подорожі Європою цього літа та послабить тиск на мандрівників щодо багаторазового тестування.

В цей час подорожуючи між двома країнами ЄС, вам доведеться дотримуватися кожного з їхніх індивідуальних правил в’їзду - це може означати щоденне тестування, якщо ви їдете потягом по континенту.

У сертифікаті буде зафіксовано три речі: запис щодо щеплень, негативні тести або запис про попередню інфекцію - що має полегшити подорож.

Він діятиме у всіх країнах-членах ЄС, а також в Ісландії, Ліхтенштейні та Норвегії, імовірно й у Швейцарії.


Це те саме, що паспорт вакцини ЄС Covid?

Так - це загальноєвропейська схема для подорожей у межах блоку. Також відомий як "паспорт імунітету" або "сертифікат здоров'я", хоча Європейський цифровий сертифікат Covid є офіційною назвою.


Це цифровий чи паперовий сертифікат?

Це залежить від бажання власника - ви можете вибрати один із цих варіантів. Обидва будуть містити "цифровий QR-код", який можна сканувати при в'їзді в країну.

Це буде і національною мовою країни, яка його видає, і англійською мовою. Держави-члени домовились про спільний дизайн.


Як це працює?

Кожному органу-емітенту призначено цифровий підпис, який вбудовано в QR-код; прикордонний персонал зіскановує QR-код, щоб побачити дані, хоча особисті дані не буде видно - а також особисті дані власника не пройдуть через шлюз, який країни використовують для перевірки підписів.


Коли це починається?

Схема офіційно розпочинає діяти 1 липня, державам-членам надаються додаткові шість тижнів, якщо вони потребують.

Однак зважаючи на те, що європейські країни змагаються за відвідувачів, здається сумнівним, що хтось буде проти. Насправді дев'ять держав-членів вже видають сертифікати.

Зауважте, що Європарламент все ще повинен проголосувати за схему, щоб зробити її законною, але, як очікується, вона буде прийнята переважною більшістю.

Схема планується з березня і була попередньо погоджена 20 травня. Пропуск ЄС запрацював 1 червня - він дозволяє перевіряти сертифікати через кордони.


Які країни цим користуються?

Станом на 8 червня в ЄС зареєстровано дев’ять держав-членів ЄС: Болгарія, Хорватія, Чехія, Данія, Німеччина, Греція, Литва, Польща та Іспанія.

Очікується, що інші приєднаються до цього - країни, які покладаються на туризм, намагаються заманити туристів, випереджаючи своїх конкурентів. За даними Європейської комісії, вже 22 країни успішно випробували систему.


Хто має право?

Громадяни ЄС та їхні сім'ї, а також громадяни, які легально мешкають, відповідно до офіційних документів.

Однак представник ЄС заявив CNN, що блок розраховує відкрити схему для негромадян, включаючи американців. Доступ буде залежати від окремих країн, які надають сертифікати для своїх відвідувачів. Очікується, що додаткова інформація буде опублікована до офіційного запуску 1 липня.

Також повідомляється, що Великобританія вела переговори. Мандрівники з Великобританії ще не звільнені від загальноєвропейських обмежень через новий штам, знайдений в Індії, який зараз домінує у Великобританії.

ЄС також заявив, що "працює над тим, щоб сертифікати могли бути сумісними із системами інших країн", для власників, які виїжджають за межі блоку.


Чи потрібно робити щеплення, щоб отримати його?

Ні. Сертифікат також зберігатиме інформацію про нещодавнє інфікування Covid-19, а також негативні результати тестів - включаючи ПЛР.


Чи потрібно мені робити щеплення повністю?

Не обов'язково - сертифікат реєструє, чи ви приймали одну або дві дози. Окремі держави-члени вирішують, чи є сертифікат прийнятним лише для одного введення вакцини.


Чи впливає на сертифікат яке щеплення я отримав?

Так. Враховуються лише вакцини, дозволені для використання в ЄС - тобто Sinovac та Sputnik V, наприклад, не враховуються. Принаймні, це загальноблокове правило; окремі країни можуть його змінювати.

В цей час ЄС затвердив AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna та Johnson & Johnson.


Скільки людей це вже отримали сертифікат?

За даними Європейської комісії, до вівторка вже було зареєстровано більше мільйона людей.


Чи введена плата за це?

Ні, це безкоштовно. Переконайтеся, що ви отримуєте його через офіційні канали - безсумнівно, фальшиві сайти вже створюються, щоб отримати ваш сертифікат за певну плату. ЄС також пообіцяв, що сертифікати можна буде легко отримати.


Як отримати сертифікат?

Окремі країни видаватимуть власні сертифікати через портал, через органи охорони здоров’я або в тестових центрах.

Очікуйте, що більше інформації нададуть ближче до введення його в дію.

за матеріалами CNN


09.06.2021 841
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

481
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3029
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21163
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2024
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1533 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2404

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

146

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

774

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2193

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

869
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

206
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

495
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1037
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

202
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

811
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

785
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

716
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8265
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

955 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

911
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2214 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

858