СNN: у Китаї ввели майже мільярд доз вакцини проти коронавірусу

До кінця тижня Китай досягне приголомшливих показників - 1 мільярд доз у внутрішній програмі вакцинації проти Covid-19. Таких масштабів та швидкості немає у жодній іншій країні світу.

Станом на середу Китай ввів понад 945 мільйонів доз - втричі більше, ніж доставлено в США, і майже 40% від 2,5 мільярдів щеплень, зроблених у всьому світі.

Згідно з даними Національної комісії охорони здоров'я, Кит досяг свого першого мільйона доз лише 27 березня, на два тижні відстаючи від США. Але темпи значно зросли в травні, коли за останній місяць зробили понад 500 мільйонів щеплень.

Тільки у вівторок ввели понад 20 мільйонів доз. За таких темпів показники вакцинації, впродовж цих вихідних можуть перевищити 1 мільярд доз.

Вакцинація країни проти Covid-19 зі 1,4 мільярда населення є масовим завданням. Завдяки успішному стримуванню коронавірусу Китаєм, спочатку багато жителів не бачили необхідності робити щеплення. Історія скандалів щодо безпеки вітчизняних вакцин також сприяла ваганням громадськості.

Але кілька недавніх спалахів, в тому числі в північних провінціях Аньхой і Ляонін, а також на півдні Гуандун, викликали страх перед зараженням, що спонукало до вакцинації в постраждалих регіонах.

Для тих, хто все ще не хоче, Китай має у своєму арсеналі потужний інструмент: однопартійну систему, що охоплює зверху вниз, має всеосяжний та сильну дію, та розгалужену бюрократію, яку можна швидко залучити.

Підхід "зверху вниз" був розрекламований чиновниками як сильна сторона китайської системи, яка допомогла приборкати вірус - і її знову застосували для прискорення щеплень. Повна кампанія "вакцинації всіх, кого можна вакцинувати" проводиться по всій країні, як у великих містах, так і в крихітних селах, а державні службовці їздять по районах, щоб переконати людей зробити щеплення.
Тим часом у державних компаніях керівники закликають працівників робити щеплення, пропонуючи після вакцинації переваги, починаючи від ваучерів для покупок і закінчуючи безкоштовними продуктами та морозивом.

Величезні затримки в портах Китаю можуть зіпсувати святкові покупки цього року
Бажано, щоб ваші різдвяні покупки були зроблені на початку цього року - попри те, що це дуже рано.
Спалах коронавірусу на півдні Китаю зупинив роботу портів, що мають критичне значення для світової торгівлі, і призвів до відставання судноплавства, відновлення робити яких може зайняти місяці.
Це тому, що влада провінції Гуандун, де розташовані деякі з найбільших у світі контейнерних портів, була змушена запровадити жорсткий локдаун у громадах та припинити торгівлю, щоб була можливість контролювати спалах.
Хоча кількість випадків зменшилась, основні порти все ще працюють з меншою потужністю, створюючи ефект доміно затримок у всьому регіоні. І це особливо погана новина, коли ви перебуваєте в Шеньчжені та Гуанчжоу, четвертому та п’ятому за величиною комплексних контейнерних портах у світі.
Порт Янтянь, що знаходиться приблизно в 50 милях на північ від Гонконгу, переправляє товари, які наповнюють 36 000 20-футових контейнерів щодня. Він був закритий майже тиждень наприкінці минулого місяця після виявлення заражень серед працівників доків. Поки порт знову відкрився, він все ще працює з меншою потужністю, створюючи величезну кількість контейнерів, які чекають на виїзд, і суден, що чекають біля причалу.
Підсумок: затримки внаслідок цього відставання незабаром можуть відчути роздрібні продавці та споживачі, можливо це навіть призведе до дефіциту товарів та зростання цін аж до кінця року.
Затори такі, як в Янтяні також виникли в інших контейнерних портах в провінції Гуандун, включаючи Шеку, Чіван і Наньшу. Всі вони знаходяться або в Шеньчжені, або в Гуанчжоу, четвертому та п’ятому за величиною комплексних контейнерних портах у світі. Ефект доміно створив величезну проблему для світової судноплавної галузі.
"Затримки "додають додаткових проблем і без того порушеному глобальному ланцюжку постачання, включаючи значну частину ринку", - сказав CNN Business Пітер Сенд, головний аналітик судноплавства в асоціації судновласників Bimco.
Він попередив, що люди "можуть не знайти все, що шукали на полицях, купуючи різдвяні подарунки пізніше впродовж року".
Станом на четвер, за даними Refinitiv, понад 50 контейнерних суден чекали на причалі у дельті Зовнішньої перлини Гуандуна. Це найбільша затримка з 2019 року. З недавнього підрахунку Ларса Йенсена, генерального директора данської консалтингової компанії Vespucci Maritime, порт не зміг перевезти близько 357 000 20-футових контейнерних вантажів з кінця травня.
Це більше, ніж загальний обсяг вантажних перевезень, на який вплинуло шестиденне закриття Суецького каналу в березні. Портові операції Янції відновились приблизно до 70% від нормального рівня. Але він не очікує повернення на повну потужність до кінця червня.
за матеріалами СNN


18.06.2021 762
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1856
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1805
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1803
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5315 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2100 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1466

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

659

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

729

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

919

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

955
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1697
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3623
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10197
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26070
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10124 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7667
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

851
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1354
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

332
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1223
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

817
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1030