СNN: супутник зафіксував, як у Китаї будують розгалужену мережу ракетних силосів

На фото з супутника комерційної компанії Planet Labs Inc зображена сітка нових китайських силосів з балістичних ракет


Китай будує розгалужену мережу, схожу на міжконтинентальні силоси балістичних ракет у своїй західній пустелі, що, на думку аналітиків, може змінити розподіл сил для американських військових в Азії.

Ймовірне ракетне поле, що включає 120 силосів, які потенційно можуть містити зброю, здатну дістатися до материкової частини Сполучених Штатів, задокументовано дослідниками Центру досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна з використанням супутникових зображень, які надала комерційна супутникова компанія Planet Labs Inc.

Дослідники порівняли супутникові фотографії, зроблені протягом останніх чотирьох місяців, зі знімками, зробленими протягом минулого тижня, і виявили, що ракетний майданчик охоплює сітку в сотні квадратних кілометрів у китайській провінції Ганьсу, сказав дослідник Джеффрі Льюїс, китайський експерт з ядерної зброї, який досліджував знімки з колегою Декером Евелетом, першою людиною, яка помітила силоси.

Вперше про висновки повідомили у Washington Post.

Льюїс заявив CNN у п'ятницю, що більша частина будівництва силосу, яке ще не завершено, ймовірно, відбулося за останні пів року.

"Це справді вражаючі темпи будівництва", - сказав він, додавши, що масштаби нарощування також дивують. "Це багато силосів", - сказав Льюїс. "Він набагато більший за все, що ми очікували побачити".

Повідомлення про ймовірне нове ракетне поле з’явилися буквально за день до того, як китайський лідер Сі Цзіньпін заявив у націоналістичній промові до 100-річчя Комуністичної партії, що підйом Китаю є "історичною неминучістю, і він більше не буде знущатись, утискувати або підкоряти" іноземні країни.

"Кожен, хто наважиться спробувати, стикнеться зі сталевою стіною, яку звели понад 1,4 мільярда китайців", - додав Сі в коментарях, які згодом уряд "пом'якшив" у власному перекладі на англійську мову.

На фото з супутника видно чотири китайських ракетних силоси на різних стадіях будівництва


Новий захист для МБР Китаю

Хоча дослідники виявили 120 ймовірних силосів, немає жодних ознак того, що вони використовуються або будуть використані в майбутньому. Однак аналітики заявили, що силоси, розміщені у вигляді сітки, з інтервалом у 3 кілометри (1,9 милі), можуть бути використані для розміщення міжконтинентальних балістичних ракет DF-41 китайського виробництва.

За даними Ракетної загрози, DF-41, також відомий як CSS-X-20, має дальність від 12000 до 15000 кілометрів (7.400 до 9.300 миль) і може бути оснащений до 10 незалежно націленими ядерними боєголовками.

Проєкт у Центрі стратегічних та міжнародних досліджень.

"За прогнозами, він зможе вразити континентальну частину Сполучених Штатів протягом 30 хвилин", - йдеться на вебсайті проєкту.

Китай вперше продемонстрував DF-41 на мобільних пускових установках у 2019 році, але його фактичне розгортання не підтверджено.

"Відносні переваги МБР на базі силосів після закінчення" холодної війни "часто обговорювались; спрощені мобільні системи легше приховувати та розповсюджувати, але вразливіші, якщо їх знайти, тоді як силоси все важче приховати, але важче вимкнути або знищити ", - сказав Генрі Бойд, науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні.

"Якщо НОАК (Народно-визвольна армія Китаю) вирішить інвестувати у велику кількість нових силосів для своїх сил МБР, це може натякати на зміну в розгляді Пекіном цього питання", - сказав Бойд.

Тімоті Хіт, старший міжнародний дослідник оборони корпорації RAND, некомерційного аналітичного центру, що базується в США, сказав, що розвиток подій свідчить про те, що Пекін серйозно ставиться до посилення ядерного стримування - ідеї, що він може протистояти першому ядерному удару супротивника і все ще матиме залишена ядерна зброя, яка може завдати неприйнятних втрат противнику.

"До цього розвитку подій американські військові могли розглянути можливість використання ядерної зброї у війні поблизу Китаю для знищення великої кількості військ та техніки НОАК", - сказав Хіт. "Будівництво 120 або більше силосів робить такий запобіжний удар набагато складнішим, оскільки США зараз повинні були б націлити всі силоси, а також мобільні пускові установки".

"Коротко кажучи, Китай намагається використати ядерну зброю в надзвичайній ситуації", - сказав він.

Одиничний китайський силос із будівельним куполом 


Американські чиновники заявляють, що звіт свідчить про "нарощення сил" Китаю

Американські чиновники заявили, що супутникові знімки підтверджують оцінки, зроблені минулого року у звіті Міністерства оборони Китаю про військову державу, і з того часу часто повторюються.

"Численні керівники Міністерства оборони свідчили та публічно говорили про зростаючий ядерний потенціал Китаю, який, як ми очікуємо, подвоїться або збільшиться протягом наступного десятиліття", - заявив представник Пентагону Джон Суппл.

Прессекретар Державного департаменту США Нед Прайс охарактеризував це зростання як занепокоєння, зазначивши, що воно викликає питання щодо намірів Китаю. "Для нас це підсилює важливість проведення практичних заходів для зменшення ядерних ризиків, попри те, що, здається, є секретним у КНР", - сказав Прайс, маючи на увазі Китай під його офіційною абревіатурою - Китайська Народна Республіка.

"Це швидке нарощення сил стало важче приховати, і воно підкреслює, як КНР знову відхиляється від ядерної стратегії, що базується на мінімальному стримуванні", - сказав він під час брифінгу Державного департаменту в четвер.

за матеріалами CNN


03.07.2021 1456
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15833
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1531
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1106
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2134
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3674
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1389

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1799

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

571

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1194

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1359
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

665
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24305
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

552
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

521
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

666
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1557
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

721
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7424
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

670
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1734 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

656
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

563