СNN: супутник зафіксував, як у Китаї будують розгалужену мережу ракетних силосів

На фото з супутника комерційної компанії Planet Labs Inc зображена сітка нових китайських силосів з балістичних ракет


Китай будує розгалужену мережу, схожу на міжконтинентальні силоси балістичних ракет у своїй західній пустелі, що, на думку аналітиків, може змінити розподіл сил для американських військових в Азії.

Ймовірне ракетне поле, що включає 120 силосів, які потенційно можуть містити зброю, здатну дістатися до материкової частини Сполучених Штатів, задокументовано дослідниками Центру досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна з використанням супутникових зображень, які надала комерційна супутникова компанія Planet Labs Inc.

Дослідники порівняли супутникові фотографії, зроблені протягом останніх чотирьох місяців, зі знімками, зробленими протягом минулого тижня, і виявили, що ракетний майданчик охоплює сітку в сотні квадратних кілометрів у китайській провінції Ганьсу, сказав дослідник Джеффрі Льюїс, китайський експерт з ядерної зброї, який досліджував знімки з колегою Декером Евелетом, першою людиною, яка помітила силоси.

Вперше про висновки повідомили у Washington Post.

Льюїс заявив CNN у п'ятницю, що більша частина будівництва силосу, яке ще не завершено, ймовірно, відбулося за останні пів року.

"Це справді вражаючі темпи будівництва", - сказав він, додавши, що масштаби нарощування також дивують. "Це багато силосів", - сказав Льюїс. "Він набагато більший за все, що ми очікували побачити".

Повідомлення про ймовірне нове ракетне поле з’явилися буквально за день до того, як китайський лідер Сі Цзіньпін заявив у націоналістичній промові до 100-річчя Комуністичної партії, що підйом Китаю є "історичною неминучістю, і він більше не буде знущатись, утискувати або підкоряти" іноземні країни.

"Кожен, хто наважиться спробувати, стикнеться зі сталевою стіною, яку звели понад 1,4 мільярда китайців", - додав Сі в коментарях, які згодом уряд "пом'якшив" у власному перекладі на англійську мову.

На фото з супутника видно чотири китайських ракетних силоси на різних стадіях будівництва


Новий захист для МБР Китаю

Хоча дослідники виявили 120 ймовірних силосів, немає жодних ознак того, що вони використовуються або будуть використані в майбутньому. Однак аналітики заявили, що силоси, розміщені у вигляді сітки, з інтервалом у 3 кілометри (1,9 милі), можуть бути використані для розміщення міжконтинентальних балістичних ракет DF-41 китайського виробництва.

За даними Ракетної загрози, DF-41, також відомий як CSS-X-20, має дальність від 12000 до 15000 кілометрів (7.400 до 9.300 миль) і може бути оснащений до 10 незалежно націленими ядерними боєголовками.

Проєкт у Центрі стратегічних та міжнародних досліджень.

"За прогнозами, він зможе вразити континентальну частину Сполучених Штатів протягом 30 хвилин", - йдеться на вебсайті проєкту.

Китай вперше продемонстрував DF-41 на мобільних пускових установках у 2019 році, але його фактичне розгортання не підтверджено.

"Відносні переваги МБР на базі силосів після закінчення" холодної війни "часто обговорювались; спрощені мобільні системи легше приховувати та розповсюджувати, але вразливіші, якщо їх знайти, тоді як силоси все важче приховати, але важче вимкнути або знищити ", - сказав Генрі Бойд, науковий співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні.

"Якщо НОАК (Народно-визвольна армія Китаю) вирішить інвестувати у велику кількість нових силосів для своїх сил МБР, це може натякати на зміну в розгляді Пекіном цього питання", - сказав Бойд.

Тімоті Хіт, старший міжнародний дослідник оборони корпорації RAND, некомерційного аналітичного центру, що базується в США, сказав, що розвиток подій свідчить про те, що Пекін серйозно ставиться до посилення ядерного стримування - ідеї, що він може протистояти першому ядерному удару супротивника і все ще матиме залишена ядерна зброя, яка може завдати неприйнятних втрат противнику.

"До цього розвитку подій американські військові могли розглянути можливість використання ядерної зброї у війні поблизу Китаю для знищення великої кількості військ та техніки НОАК", - сказав Хіт. "Будівництво 120 або більше силосів робить такий запобіжний удар набагато складнішим, оскільки США зараз повинні були б націлити всі силоси, а також мобільні пускові установки".

"Коротко кажучи, Китай намагається використати ядерну зброю в надзвичайній ситуації", - сказав він.

Одиничний китайський силос із будівельним куполом 


Американські чиновники заявляють, що звіт свідчить про "нарощення сил" Китаю

Американські чиновники заявили, що супутникові знімки підтверджують оцінки, зроблені минулого року у звіті Міністерства оборони Китаю про військову державу, і з того часу часто повторюються.

"Численні керівники Міністерства оборони свідчили та публічно говорили про зростаючий ядерний потенціал Китаю, який, як ми очікуємо, подвоїться або збільшиться протягом наступного десятиліття", - заявив представник Пентагону Джон Суппл.

Прессекретар Державного департаменту США Нед Прайс охарактеризував це зростання як занепокоєння, зазначивши, що воно викликає питання щодо намірів Китаю. "Для нас це підсилює важливість проведення практичних заходів для зменшення ядерних ризиків, попри те, що, здається, є секретним у КНР", - сказав Прайс, маючи на увазі Китай під його офіційною абревіатурою - Китайська Народна Республіка.

"Це швидке нарощення сил стало важче приховати, і воно підкреслює, як КНР знову відхиляється від ядерної стратегії, що базується на мінімальному стримуванні", - сказав він під час брифінгу Державного департаменту в четвер.

за матеріалами CNN


03.07.2021 1439
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1075
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6776
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14871 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1795
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1049
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6513

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

852

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1648

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1446

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1322
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

419
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

678
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

841
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

642
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1739
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

765
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1062
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34894 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

242
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

421
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

729
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

645