Снятинська молодь об'єднується в Коломиї

 

Чимало молоді зі Снятинщини проживає та навчається в коломийських ВУЗах. Вони доволі часто звертаються за допомогою до Молодіжного благодійного фонду «Заради добра».

 

Сама собою народилася ідея об’єднати снятинців, які на даний час проживають чи навчаються в писанковому місті. Ініціатива належить Богдану Гдичинському, який очолює Івано-Франківське земляцтво в Києві.


Ми хочемо зробити земляцтво снятинців в Коломиї з декількох причин. По-перше, щоб вони зналися між собою та могли допомогти один одному. По-друге, до нас звертається чимало людей зі Снятинського району, тому ми хочемо відкрити там філію. Для цього нам потрібні активні снятинці, аби було легше працювати. Наостанок хочемо, щоб між сусідніми районами була міцніша дружба, – підсумував Андрій Волощук, голова МБФ «Заради Добра».

 

На першу зустріч прийшов Іван Венгриновський. Він родом з Борщева і зараз навчається в Коломийському політехнічному коледжі. Іван з ентузіазмом поставився до пропозиції гуртуватися снятинцям, вбачаючи в цьому можливість організовувати разом чимало цікавих заходів. – У нас в селі немає клубу, тому що його забрала велика вода під час паводків минулих років, – каже хлопець. – Ми не маємо де збиратися, а тепер є можливість влаштовувати спільні розважальні програми, культурно відпочивати з друзями та знайомитися з новими людьми, які живуть поряд.

 

Інна Якуб’як, голова молодіжної ради при Коломийській міській раді, з радістю підтримала починання МБФ «Заради добра». Вона, доклавши чимало зусиль, склала списки всіх студентів зі Снятинщини, які навчаються в нашому місті. Розповіла їм про переваги об’єднання, яке надасть снятинцям більше можливостей брати активну участь у громадському житті покутського краю.

 

– Студентів потрібно більше згуртовувати, бо вони, окрім навчання, мало що помічають, – розповіла Інна Якуб’як. – Після занять відразу йдуть в гуртожиток, на квартиру чи добираються щодня автобусами до власних домівок на Снятинщині. Їх слід трішки розворушити. Ми плануємо влаштовувати спільні зустрічі раз на тиждень.

 

Першу зустріч для снятинців організували безпосередньо в приміщенні МБФ «Заради добра». Прийшло приблизно півтора десятка молодих людей, переважно студенти Коломийського педагогічного коледжу. Таку низьку явку організатори акції пояснюють сильними морозами. За їхніми підрахунками, в коломийських навчальних закладах здобуває освіту понад півсотні юнаків і дівчат. Наступне зібрання буде значно ширшим та велелюднішим, запевнив Андрій Волощук.


15.02.2012 2304 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

946
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1502
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3346 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2619
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3494
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3035

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

373

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

837

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

844

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1463
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3285
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20779
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

999
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

536
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

600
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1160
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5856
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

299
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3672 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

712 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1042
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1386 2