Смерть немовляти з COVID-19 на Франківщині: керівник пологового будинку розповів про причини

Від двобічної субтотальної пневмонії на Івано-Франківщині померла новонароджена дитина, мати якої в останній місяць вагітності хворіла на коронавірус. У немовляти посмертно виявили COVID-19.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.

Жінка народила у Коломийському пологовому будинку 18 вересня о 13:35, о 18:10 того ж дня дитина померла.

"Дитинка народилася живою, але вже мала симптоми захворювання. Оцінка - 5,6 балів. Зразу після народження неонатолог надав їй допомогу, дитину одразу перевели у палату інтенсивної терапії. Після того ми зробили дитині швидкий тест і він був негативний. Неонатологи займалися лікуванням дитини, підключили її до апарату штучної вентиляції легень. Сатурація не піднімалася, незважаючи на використання кисню. Стан дитини не покращувався", — повідомив начальник Коломийського пологового будинку Богдан Ленчовський.

Лікар каже, немовляті зробили швидкий тест, бо для проведення полімерно-ланцюгової реакції був потрібен час, мінімум доба. Про те, що дитина хворіла на COVID-19, медики дізналися 21 вересня, коли отримали висновки патологоанатомічного розтину та досліджень біоматеріалу.

"Діагноз підтверджений: ускладнення COVID-19 — двобічна субтотальна пневмонія, яка стала причиною смерті дитини", — сказав Богдан Ленчовський.

Вагітність у матері дитини протікала без ускладнень, з легкою анемією, розповідає лікар. Жінка перебувала на обліку у приватному медзакладі у Коломиї, стала на нього на 15 тижні вагітності.

За дев'ять днів до пологів, 9 вересня, вагітна звернулася у Коломийський пологовий будинок із скаргами на незначний нежить і загальну слабкість.

"Ми провели їй швидкий тест і він виявився позитивним. Враховуючи "доношену" вагітність і позитивний тест ми порекомендували їй поїхати у ковідне відділення Івано-Франківського перинатального центру. Вона відмовилася і сказала, що не довіряє швидким тестам. На наступний день, 10 вересня, жінка звернулася до сімейного лікаря, який її оглянув і взяв аналіз на ПЛР-тест", — розповідає начальник Коломийського пологового будинку Богдан Ленчовський.

11 вересня вагітна отримала позитивний результат ПЛР-тесту на коронавірус. За словами Богдана Ленчовського, її телефоном консультував сімейний лікар. Пацієнтка мала незначну закладеність носа, невисоку температуру, відчувала запахи та смаки. Жінка лікувалася амбулаторно, пила домашні чаї і вітаміни. Стан її не погіршувався, розповідає Богдан Ленчовський.

16 вересня вагітна повторно здала ПЛР-тест і отримала негативний результат. Через два дні породіллю прийняли в Коломийський пологовий будинок.

"Жінка з тим, що вона здорова, 18 вересня поступила до нас у пологовий будинок із родовою дією. Ми ще раз, повторно зробили їй тест, тест був знову негативний. Тоді жінка попросила, щоб разом із нею на пологах був чоловік. Оскільки ми дозволяємо партнерські пологи з негативним ПЛР-тестом, то ми тут на місці зробили тест її чоловікові. У нього ПЛР-тест був позитивний. Тому ми не дозволили йому заходити у пологовий будинок і бути з жінкою на партнерських пологах", — розповідає Богдан Ленчовський.

Остаточний діагноз — двобічна субтотальна пневмонія коронавірусного походження, медики поставили 21 вересня, після патологоанатомічного розтину. У померлої дитини виявили вірус COVID-19, який призвів до ускладнень.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Городенківщині чоловіка на смерть придавило дерево

У Львові поховали Почесну громадянку Калуша


Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

806
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

882
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1476
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2454 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1266
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3206

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1019

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1151

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1583

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2177
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

489
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26554 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

878
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7753
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3137
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1387
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1047
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3612
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

460
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

539
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4438
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1180