
Тимчасова слідча комісія з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров’я громадян під час подій, пов’язаних із масовими акціями суспільно-політичного протесту в Україні, передала в Генпрокуратуру матеріали розслідування подій, що сталися в Києві в ніч з 29 на 30 листопада.
Про це на засіданні зазначеної комісії повідомив її голова Геннадій Москаль.
За словами Москаля, ТСК встановила, "що рішення Київського окружного адміністративного суду в ніч з 29 на 30 листопада (йдеться про рішення про заборону Євромайдану. – Ред.) в Мін'юст не надходило. Працівника Мін'юсту, виконавчої служби не було (на майдані Незалежності під час розгону мітингу. – Ред.). Без працівника виконавчої служби виконання судових рішень, згідно з чинним законодавством України, заборонено".
"Нами вбачається створення організованої злочинної організації, на чолі якої стояв пан Захарченко – міністр внутрішніх справ України", – наголосив Москаль.
Він заявив, що ТСК звернулася до Генпрокуратури з проханням кваліфікувати дії Захарченка та дії ряду інших посадових осіб як діяльність такої злочинної організації, котра "перевищувала свої владні повноваження і створила чітку систему, яка призвела до тяжких наслідків".
Москаль, окрім Захарченка, у зазначеній злочинній групі також назвав "заступника міністра внутрішніх справ України Ратушняка, начальника головного управління МВС у м. Києві Коряка, його заступника по громадській безпеці Федчука, начальника управління громадської безпеки Мариненка, його заступника Карандюка, начальника київського "Беркута" Кусюка".
Москаль повідомив, що на сьогодні в судах інших справ, окрім однієї – щодо побиття активіста Михайла Гавриляка працівниками внутрішніх військ – немає.
Він наголосив на необхідності широкого розслідування в найкоротші терміни всіх злочинів, які були скоєні проти учасників Майдану.
В інтерв'ю журналістам Москаль зазначив, що нинішня влада не виявляє особливого зацікавлення в якнайскорішому розслідуванні злочинів, які чинили правоохоронці щодо учасників Майдану.
За його словами, нерідко це пояснюється тим, що зараз це не на часі, оскільки ситуація на сході України потребує активних дій правоохоронців.
Нагадаємо, в ніч на 30 листопада 2013 року бійці спецпідрозділу "Беркут" жорстоко розігнали мітинг прихильників євроінтеграції на майдані Незалежності в Києві.