Слідами історії: Прикарпатські чиновники взялися за відновлення та збереження пам'яток Давнього Галича (фоторепортаж)

 

 

 

У всі роки незалежності лунали думки про відновлення слави Древнього Галича. Але далі розмов справа не йшла. Відтак потрібно навчитися бути в доброму розумінні слова державними бюрократами і все що говорити - виконувати.

 

Таку думку висловив сьогодні, 12 вересня, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич під час виїзного засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування в національному заповіднику "Давній Галич", передає Фіртка.

 

Основним питанням засідання стала необхідність відновлення та збереження пам'яток Давнього Галича.

 

«Постає питання, як відновлювати? Треба давати гроші, щоб реставрувати храм Пантелеймона, щоб там щось вести відбудову. Щоб це зробити необхідна програма відновлення Давнього Галича, закладати під це кошти. Кожного року програму варто переглядати, вносити зміни і так щось робити. І таким чином кожною краплею ми будемо відбудовувати славу Давнього Галича. Без перебільшення. Бо я не знаю, яка ще земля в Україні може похвалитися такою символічністю, родзинкою. Галич дав назву цілій державі Галицько-Волинській. І Галич важливий для всієї України», - зазначив голова Івано-Франківської обласної ради.

 

Як повідомив гендиректор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Костишин, нещодавно в Галичі проходили зустрічі прикарпатських посадовців з представниками Міністерства культури.

 

«Міністерство культури готове профінансувати в наступному році наукові дослідження і реставрацію об'єктів культурної спадщини Давнього Галича», – запевнив Володимир Костишин.

 

Тож сьогодні Консультативна рада вирішила рекомендувати ОДА подати програму щодо відновлення Галича до кінця року, щоб її прийняти та мати змогу закласти кошти для відновлення на 2018 рік. А також обласна рада планує ініціювати відповідне звернення до сусідніх областей.

 

Також як відмітив Олександр Сич, майбутнє прийняття програми про відбудову Галича на сесії обласної ради стане своєрідним перший кроком та поштовхом для державних органів.

 

«Будемо апелювати до Кабінету Міністрів, щоб прийняти державну програму відновлення Давнього Галича. Ми сьогодні говорили про те, що віддавна існує така духовна історична вісь і вона є хребтом української нації та держави. Потрібно посилити сьогодні цю вісь, але як її посилити, якщо Київ є, а Галича немає у тому великому сенсі? Тому Галич треба відновлювати. Між артефактами великі дистанції, тож уявляємо, яка це була держава. Так, усе місто ми не відновимо, але нагадати про його славу, спонукати людей приїжджати сюди подивитися на ті артефакти, які ми ще можемо бачити і втішатися, що вони залишилися у нас з ХII століття, повинні» - резюмував Олександр Сич.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

"Україна повинна говорити про Галич". Депутати думають, як відновити славу древнього міста (фото+відео)


12.09.2017 722 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

616
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3203
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21324
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2107
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1596 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2475

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

407

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

864

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2268
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

288
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

566
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1111
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

270
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

888
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

856
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

769
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8347
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

430
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1259 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2290 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

978