Слава Богові, слова втратили сенс

 

Ніколи раніше слово не значило так багато і не важило так мало. Слова підтверджуються, виправдовуються, замінюються лише словами. Політичні обіцянки, як банкноти, (а банкноти ніщо інше, ніж своєрідні обіцянки) ніколи не бувають виконані, але виправдовуються наступними обіцянками.

 

Постійно лунають страшні звинувачення, від яких нікому не страшно. Бо слів так багато, що значать лише кількісні характеристики, а їхнє значення – не означає, бо не встигає сприйнятися. Потік паперів породжує багатство, галас породжує владу і суспільну ієрархію.

 

Спершу Слово створило світ. Згодом словом заклинали стихії. Далі слово називало річ. Потім слово означало протилежне. (Скажімо Одисея починається так: «Муза, скажи мне о том многоопытном муже…») Скажіть нині про когось «многоопытный муж» - подумають не моряк і вояк, а людина з багатим сексуальним досвідом. Муза в постромантичному контексті – лярва. Втім, так сприймають дідусі. Покоління СМС не знає ні Анабазиса Ксенофонта, ні анабазиса Швейка, тому сприйме цю фразу просто як лейбл приналежності того хто цитує – «чужий»).

 

Нині слова рівнозначні партії бас гітари. Втім без слів тема в ефемці ще можлива, а без ударника – ні. Пісня «Yellow submarine» - не про жовту субмарину. Вона не про кохання. Вона про «Yesterday». Туди можна було б вставити будь-які інші слова, підходящі за розміром, вона не стала б гіршою. Вона не означає. Вона важить і вартує. В FM потоці.

 

Слава Богові, слова втратили сенс. Інакше, нам довелося б за них відповідати. Колись інквізиція знищувала за єретичні висловлювання, бо твердження автоматично означали війну. Якщо я заперечую Святе причастя, я обов’язково буду руйнувати церкви і вішати попів. І так і робили. Мухаммад сказав «ла іллаху ілла лаху, ва мухаммад расул лаху» і впали імперії. Колись читати було небезпечно. Прочитати – означало взяти на себе зобов’язання. Прочитав «феноменологію духу» - починай насильницьке повалення ладу. Або до кінця життя страждай сумлінням. Пролистайте зараз для прикладу того Гегеля. Не виникне натхнення навіть ларьок бомбануть. Нудно. Многа букф.

 

Нині навіть Сталін не стріляв би за слова. Підозрілий той, хто мовчить. Губерман пише, що його бабуся казала йому: Гарічек, кожне твоє слово зайве. Я цілком усвідомлюю, що кожне моє слово безсенсове. Я звертаюся, не до Вас, мої любі які читають мене лише за рудиментарною звичкою читати довгі тексти і безумовно усвідомлювати безглуздість всього написаного, а до мерців, які вміли цінити дискурс – до Торквемади, Сталіна, Побєдоносцева. Наші з вами статті – це спіритичні сеанси – шахрайство.

 

Іще раз: одного Слова вистачило для створення світу. Мільйонів слів мало для обрання прем’єра. Не зміст слова, гасла, програми, а пульсація галасу породжує нові політичні і соціальні сутності. Гроші втрачають навіть фізичну суть паперу – вони дедалі більш безготівкові – електрони, що стрибають в мікропроцесорах – чиста містика, сеча сатани.

 

Багатство – це не кілограми, це не те що є, це те що прирощується, вірніше темп того, що прирощується, це функція в математичному смислі, це поганський церемоніал в смислі теологічному.

 

Те, що слова втратили сенс, а гроші вже не економіка а містика, не означає, що треба мовчати і припинити рахувати. Навпаки, просто треба не говорити, а співати і завести нарешті кредитну картку і носити її там, де раніше лежав партквиток.


22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

510
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

635
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2372
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1755
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2052
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5658 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

186

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1166

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1188

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1692
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

930
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

780
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14603
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

617
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10430
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6122
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

653
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7603
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2850
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

582
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

668
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

498