Складено рейтинг хитрощів супермаркетів

 

Фахівці радять уважно дивитися на дату випуску і не соромитися переривати весь ряд з продукцією. Продукти, супермаркет, візок.

 

При покупці продуктів треба бути вкрай уважними Для того, щоб не втратити прибутки великі й дрібні магазини та супермаркети часто свідомо йдуть на обман, або як мінімум, приховування усієї правди від покупців.

 

"Гнилі" псевдоакції

 

На першому місці по класу небезпеки та популярності - акційні товари з дуже низькою ціною. За законом, зіпсовані продукти потрібно утилізувати, однак багато супермаркетів на утилізації прагнуть заощадити і продають таки гнилі продукти, пише "Коментарі".

Правда, роблять це "завуальовано", створюючи цілі відділи (або виділяючи місце на полиці) під так звані акційні продукти за низькою ціною - на 50-70% дешевше порівняно з нормальним товаром.

Тут можна зустріти все - від почорнілих овочів до побілілої ковбаси і запліснявілого (не французького) сиру. Але це вже - не їжа, а справжні відходи, споживання яких все призведе як мінімум до харчового отруєння.

 

Кури-гриль, кулінарія і напівфабрикати

 

У минулому році 46 киян за один вечір "заробили" гостру кишкову інфекцію після вживання курей-гриль в одному зі столичних супермаркетів великої торгової мережі. Після цього небезпечний продукт з полиць маркетів до кінця літа зник.

До того ж, після низки масштабних перевірок санепідемстанцією (СЕС) помітно порідшав перелік власних кулінарних шедеврів від торгових мереж.

У нинішньому сезоні настільки масових випадків отруєнь поки ще не було. Тому, як зазначає заввідділом гігієни харчування та безпеки їжі Центру радіаційної медицини Гнат Матассар, курей, які у сирому вигляді вже не продасиш через їх жалюгідний вигляд і свіжість, як і раніше продовжують продавати під "грилем". Як, втім, і всю іншу групу кулінарної продукції - салати з майонезом, смажене м'ясо і рибу.

А також - фарш і мариноване м'ясо для шашликів. Якщо вже їсти дуже сильно хочеться, а часу на приготування їжі зовсім немає, можна попросити продавця дати на пробу будь-яку страву з відділу кулінарії (така послуга передбачена практично скрізь), щоб ближче подивитися на нього і принюхатися.

 

Риба та інша "заморозка"


При виробництві свіжомороженої риби важливо захистити її поверхню від зневоднення та окислення жиру.

Для цього і використовують глазурування. При цьому маса глазурі залежно від виду риби і від того, як вона була обробити, повинна бути від 2% до 4% маси риби. В українських же реаліях заморожені продукти, особливо морепродукти, що продаються "в глазурі" з льоду, після розморожування втрачають до 20-40% ваги. До того ж, коли спеку не витримують навіть холодильники і морозилки, риба, морепродукти і морозиво та напівфабрикати по кілька разів розморожуються і замерзають знову.

За словами завідуючої лабораторією санітарно-харчової мікробіології Інституту харчування Світлани Шепелєвої, говорити щось хороше про харчову та поживну цінність такого продовольства не доводиться.

 

Старому товару - нову етикетку

 

Ще один спосіб продати старий товар під виглядом нового полягає у заміні упаковки або етикетки на нову, розповів керівник регіонального відділення всеукраїнської громадської організації "Союз споживачів України" Максим Папуша. Наприклад, якщо маркування дати виготовлення нанесене фарбою, її акуратно видаляють і штемпелем наносять свіжу дату. Оскільки з видавленою маркуванням подібний варіант не проходить, то варто звернути увагу на молокопродукти з "тисненням" (а не намальованою) датою. Аналогічний принцип використовують і для фасованих м'ясо-ковбасних виробів. З тією лише різницею, що тут займаються не "малюванням", а просто повністю переклеюють етикетки. Тому, якщо поверх заводського стікера наклеєний ще й супермаркетівські, то від покупки краще відмовитись.

 

Хитра викладка товару

 

Найчастіше "на передній план" на полиці виставляють продукт з терміном придатності, який вже близький до закінчення, а свіжі ховають далеко в глибині. Причому роблять все це, на відміну від попередніх способів, цілком легально, - це називається "мерчандайзингом" (викладка продукції і оформлення торгового простору).

Щоб не попастися на цей вельми поширений гачок і не принести додому молоко, яке завтра скисне або цукерки, які вже "посивіли", потрібно уважно дивитися на дату випуску, і не соромитися переривати весь ряд з продукцією.


16.07.2012 1686 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

490
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1089
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2320
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1267
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1832 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2861

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

603

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

683

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1600

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1584
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

405
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18311
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1271
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3609
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

980
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10736
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6532
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1141
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

402
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

636
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3256
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

958