У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.
Чи визнає Церква розлучення та за яких умов можна його отримати журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.
"У Церкві розлучень немає, бо багато людей цього не знають. Тому що складається присяга, що до кінця життя подружжя буде разом. Проте, хто став вдівцем чи вдовою, то має право укласти новий шлюб.
Церква може дати з важливих причин уневажнення. Навіть може визнати подружжя попереднє неправосильним, недійсним. Уневажнення − це не коректно, це швидше, визнання ствердження недійсності попереднього шлюбу.
Є певні причини. Наприклад, хтось з пари приховав, що не може мати дітей. Також причиною може бути, якщо хтось укладав шлюб, не маючи повної свідомості під дією наркотиків, чи алкоголю. Також хтось міг приховати психічну хворобу", — каже священник.
Зі слів монаха, метою християнського шлюбу є народження та виховання дітей.
"Є церковний суд, де подають документи. На жаль, таких справ є багато. Суд може справу розглядати рік, два й навіть більше. Також можуть бути випадки симуляції шлюбу. Це одна із причин, щоб визнати шлюб недійсним.
Як пише у Біблії: "Що Бог з'єднав, то людина нехай не розділяє".
Бачимо, що сучасна людина шукає різні способи виправдати свої вчинки, не хочуть терпіти. Життя подружнє, як зебра. Тобто, чорно-біла смуга. Бог благословляє двох осіб протилежної статті для життя у подружжі. Бог допомагає нести хрест у подружньому житті", — резюмує Миколай Микосовський.
Більше читайте у матеріалі:"Є певні речі, які дозволені тільки у шлюбі": священник з Івано-Франківщини про цінності християнського подружжя.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: