У серпні ціна на золото піднялася до рекордної позначки - понад 2 тисячі доларів за унцію (31,1 г).
Золото має великий попит як інвестиція. Це також символ статусу і ключова складова багатьох електронних приладів, інформує Фіртка з посиланням на ВВС.Україна.
Але цей дорогоцінний метал має вичерпний ресурс, і колись настане день, коли людству нічого буде видобувати.
Експерти кажуть про концепцію пікової кількості золота - коли ми видобули максимально можливий обсяг золота за один рік. Деякі вважають, що цей момент вже настав.
За даними World Gold Council (Всесвітньої золотої ради), у 2019 році було видобуто 3 531 тонну золотих копалин, що на 1% менше, ніж в 2018 році. Це перше щорічне зниження виробництва з 2008 року.
"Видобуток, імовірно, поступово сповільниться в найближчі роки, оскільки поточні запаси вичерпуються, а нові великі відкриття золотих родовищ стають дедалі рідшими. Однак поки передчасно казати, що видобуток золота досяг свого піку", - вважає речниця World Gold Council Ханна Брандштеттер.
Проте, як заявляє більшість експертів, різкого падіння у найближчі кілька десятиліть не очікують.
"Видобуток золота має рівну або спадну тенденцію, але без різкого зниження", - додає Росс Норман, аналітик MetalsDaily.com.
Скільки залишилося
Наразі золоті запаси оцінюють двома способами:
- Золото, яке вигідно видобувати при поточній ціні на нього.
- Золото, яке потенційно стане економічно вигідним для видобутку після аналізу родовищ або за вищою ціною.
За даними Геологічної служби США, підземні запаси золота оцінюють приблизно в 50 тисяч тонн.
За офіційною статистикою, на сьогодні видобуто близько 190 тисяч тонн, що, на думку деяких експертів, становить 80% всіх запасів дорогоцінного металу на планеті.
Отже, "незайманими" залишаються 20%.
Підземна розвідка і діагностика родовищ - складна сфера.
Невідомо, в яких умовах доведеться працювати і чи вартий результат витрачених зусиль. Тому на допомогу прийшли роботи - вони економлять людські ресурси, суттєво скорочують час та підвищують ефективність. Роботизований апарат може працювати там, де людині фізично складно перебувати.
Останні інновації залучили великі бази даних, штучний інтелект та інтелектуальний аналіз даних, що потенційно може оптимізувати видобувні процеси і знизити витрати.
Новітні технології можуть допомогти у розробці родовищ, які вважали нерентабельними.