Скільки років потрібно іванофранківцеві працювати на нову квартиру?

Команда інформаційного проекту «Побудовано в Івано-Франківську» провела аналіз, за скільки часу середньостатистичний житель нашої області зможе накопичити кошти для купівлі квартири.

 

Найдешевша 1-но кімнатна квартира в новобудові дістанеться простому галичанину через 4 роки і 2 місяці.

 

Розрахунки

Для спрощення підрахунків ми взяли, що ні зарплати, ні ціни на квартири не будуть змінюватися.

 

Відповідно до інформації держстату, станом на грудень 2017 р., середня заробітна плата в Івано-Франківській області становила 6935 грн. Саме цю цифру ми будемо використовувати в розрахунках. Тобто, ми беремо варіант, що самотній галичанин буде відкладати всю свою зарплату на купівлю бажаної нерухомості. Однак, для більшої реалістичності можна вважати, що мова йде про сім’ю з 2-ох осіб, які будуть жити на одну зарплату.

 

Предметом купівлі буде однокімнатна квартира в новобудовах нашого міста.

 

Ми провели аналіз 40-ка об’єктів будівництва, і з них вибрали декілька варіантів. Мова йтиме про найдешевшу та найдорожчу 1-кімнатні квартири Івано-Франківська. Також, ми включили середньостатичну й найменшу за площею квартиру, яка, однак, виявилась не найдешевшою. Втім, серед розглянутих нами варіантів, найбільша квартира виявилась і найдорожчою.

 

Отож, найдорожча і найбільша однокімнатна квартира знаходиться в ЖК «Royal Hall» від будівельної компанії «Мельник». За один м2 в даному об’єкті доведеться заплатити 33 620 грн. Загальна площа становить 50 м2. Тобто, загальна вартість житла складатиме 1 мільйон 680 тис. грн. За допомогою простих підрахунків ми з’ясували, що середньостатистичний галичанин зможе дозволити собі купівлю цієї квартири аж через 20 років і 3 місяці.

 

Найдешевше житло, площею 40 м2, знаходиться в ЖК «Затишна Оселя» від компанії «ЛММ сервіс». Вартість м2 становить 7000 грн., а квартири загалом – 340 тис. грн. Для купівлі цього варіанту знадобиться 4 роки і 2 місяці.

 

Найменша квартира розташована в ЖК «Галицька Академія» від «Вамбуду». Її площа становить всього 36.7 м², за кожен квадратний метр необхідно віддати 10764 грн., а вартість всього житла становить 395 тис. грн. На цей варіант знадобиться 4 роки та 9 місяців накопичень доходів.

 

Окрім цього, ми вирішили включити в наші розрахунки середньостатистичну квартиру з нашої вибірки 40-ка житлових комплексів. Площа такої квартири становитиме близько 41 м2. Її вартість складатиме 520 тис. грн. та 12683 грн. за всю площу та м2 відповідно. Наш віртуальний житель області працюватиме на неї 6 років та 4 місяці.

 

Навіть в найкращому варіанті 4 роки та 1 місяць праці чисто на квартиру виглядають не надто оптимістично. Тому, ми розглянули варіанти прискорення цього процесу.

 

Депозит

Одним із варіантів буде гривневий депозит в банку. Найкращі умови нам вдалося знайти в «Приватбанку» там депозитна ставка становить 15% річних. Отож, ми вважаємо, що на депозитному рахунку немає нічого, на момент старту нашого «квартирного марафону». Кожен місяць ми будемо його поповнювати нашою середньостатисичною зарплатою. Яка, нагадуємо, становить 6935 грн.

 

За таких умов нам знадобиться:

3 роки і 4 місяці, за які ми отримаємо 348 524,60 грн. – для купівлі найдешевшого варіанту;

3 роки і 8 місяців, протягом яких відкладемо 391 041,85 грн. ­­­– для придбання найменшої квартири;

11 років і 1 місяць потратимо для надбання 1 695 052,70 грн. – на найдорожче житло;

 та 4 роки і 8 місяців, за які ми заробимо 526 795,90 грн. – на середньоститичну квартиру.

 

З вище наведених даних, ми бачимо, що депозитний вклад значно пришвидшує процес накопичення коштів для придбання квартири. При чому, чим дорожча квартира, тим більше часу ми економимо.

 

Розтермінування та акції

Ще одним способом, який полегшить купівлю житла є розтермінування платежів. Самі забудівельники досить лояльні  до розтермінувань. Покупець отримує можливість придбати квартиру на вигідних умовах, при цьому кредитуючи компанію забудівельника і відкриває для нього можливість створювати нові пропозиції. Існує можливість безвідсоткової розстрочки, яку можна отримати в будинках, які ще тільки будуються. Житло в об’єктах, введених в експлуатацію, пропонується зазвичай придбати з виплатою до 10% річних. У кожного забудівника свої умови розтермінувань та терміни, які слід додатково уточняти. Але зазвичай розтермінування дають до 2-ох років.

 

Також можна відчутно зекономити на різноманітних акціях. Наприклад, до Різдва будівельна компанія «Вамбуд» надавала знижку до 15% на квартиру, при умові 100% оплати вартості.

 

Тож, якби ми купували квартиру в ЖК «Галицька Академія» площею 36,7 м2 з такою акцією, то назбирали б необхідну суму коштів за 4 роки і 5 місяців. Тобто на 4 місяці швидше. А при умові використання депозиту, потрібні нам кошти були б зібрані за 3 роки та 3 місяці. На 5 місяців швидше!

 

Ще одним прикладом є акція від БК «Ярковиця». Там пропонують квартиру в ЖК «Левада Дем’янів Лаз» з розтермінування від 6700 грн. в місяць, за умови сплати першого внеску в розмірі 30% від вартості житла. Таким чином, наш віртуальний покупець в подальшому міг би мати залишкові кошти на власні потреби із зарплати.

 

Державні програми

Серед інших способів можна зекономити скориставшись однією із державних програм.

 

Наразі діє програма «Доступне житло», про яку ми вже писали раніше. Однак зважте, що не всі можуть скористатися даною програмою.

 

Також діє програма молодіжного кредитування. Нею можуть скористатися як одинокі громадяни, так і сім’я, включно з неповною сім’єю з дітьми. Єдина умова – члени подружньої пари чи самотній позичальник має бути молодшим 35 р. Кредит видають на термін до 30 років під 3% річних. А це, прямо скажемо, доволі вигідні умови.

 

Окрім цього, наявність 1-ої дитини звільняє позичальника від сплати відсотків по кредиту. А наявність 2-ох, чи 3-ох та більше дітей, надасть можливість погасити за рахунок бюджетних коштів 25% та 50% грошових зобов’язань по кредиту відповідно.

 

Іпотека

Також можна скористатися іпотечним кредитуванням. Однак, наша редакція не радить вам цього робити. Доволі високі кредитні ставки в розмірі 24-25% річних в кінцевому результаті боляче вдарять по гаманці. За 10 років, таким чином можна переплатити за квартиру в 2-2,5 рази.

 

Вкінці нагадуємо, що наші розрахунки були доволі спрощені. Ми не враховували девальвацію гривні до долара та інфляцію. За даними Нацбанку в підсумку 2017 р. інфляція становила 13,7%. По суті вона майже «з’їдає» наші відсотки від депозитного вкладу. Звісно, що заробітня плата теж за такий великий період часу, зросла. Але навряд це зростання було би значним. Для захисту своїх вкладів від девальвації гривні ми радимо переводити накопичення у валюту, наприклад, в долари.

 

Проте, не все так погано, як може здатися на перший погляд. Адже, як стверджують експерти, квартири в Україні помітно дешевшають.

 

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook і Twitter, щоб першими дізнаватися про ключові події дня 


02.02.2018 2009 1
Коментарі (1)

Леся 2018.02.04, 11:30

А звідки ви взяли таку суму середньоі зарплати? Хіба з тих, хто ближче "до корита"? Адже більшість із людей отримує на руки 4,5 - 5 тисяч грн.І чи взагалі можлива така перспектива, щоб у Івано-Франківську отак просто відкладаючи певний час гроші,відмовляючи собі у всьому, можна буде купити квартиру. Не смішіть людей! А краще подбайте про те, щоб люди мали роботу в місті, стимулюйте іх, сприяйте людям у отриманні житла,а не робіть марні розрахунки.

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2824
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1246
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1163
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2356
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3790
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2798 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

71

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1025

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

864

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

816
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

97
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10500
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

96
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

421
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5502
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1215
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

606
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

445 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

880
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

764
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

817