Скільки потрібно людей, щоб підірвати одне погруддя Сталіна?

Ми, українці – дивний народ. Народ, який всім і все пробачає, а ще – мовчить і очікує. Як правило, очікує погіршення ситуації, про що і постійно говорить. Маю на увазі стандартну відповідь на запитання: «Як справи?» - «Аби не гірше».

 

Згадаймо нещодавнє, ще актуальне.

Наприклад, Сталін так намагався з наших предків зробити справжніх комуністів, що виморив Голодом та розстріляв більше 10 мільйонів українців. Або ж Гітлер, який намагався Сталіна перемогти, захопити комуністичний Радянський Союз і встановити на його території націонал-соціалізм. У війні між Сталіним і Гітлером за їхньої безпосередньої чи опосередкованої участі загинуло ще біля 20 мільйонів українців.

 

Втім, ні комунізм, ні нацизм у нашій державі не є забороненими. А комуністи навіть в Верховній Раді сидять і керують... Вдають, що вони за народ вболівають і якісь 3-5 відсотків громадян у це ще й понині вірять. Богу дякувати, що хоч нацистів там (у Раді) немає, вроді…

 

Донині ми не можемо провести люстрацію і тому, як на мене, маємо безперервну посткомуністичну владу, яка передається з покоління в покоління: від їх дідів-большевиків, до батьків-совєтікусів, синів-комсомольців, онуків-піонерів… Владу, яка здатна тільки на те, щоб прагнути відтворити в країні якийсь новий комунізм із капіталістичним обличчям.

 

Вже ж, чому підірвали погруддя Сталіна у Запоріжжі? Передбачити, що з цим так званим пам’ятником мало статися щось негарне – розуму багато не треба і до гадалки не треба йти. Спочатку голову на тому погрудді відпиляли, чим усіх тих, хто не полюбляє сталіно-радянщини, потішили наприкінці складного 2010 року – напередодні не менш складного 2011 року. А таких абсолютна більшість (за соціологічними опитуваннями – 70%). Коли ж голову повернули на місце – то й взагалі підірвали. Тут уже декому стало не до сміху, а особливо після того, як слуги народу, тобто правоохоонці, за вказівкою інших слуг народу, тобто можновладців, почали хапати по всій Україні – від Івана-Франківська до Дніпропетровська – усіх, хто належить до ВО «Тризуб». Мені цікаво, скільки членів товариства «Тризуб» було потрібно, щоб підірвати один пам’ятник Сталіну?

 

Товариство «Тризуб» взяло на себе відповідальність за відбиту голову пам’ятника, але не за вибух. Від вибуху відмовляється і донині. І все, взагалі, починає виглядати, ну, скажімо, як мінімум – по-ідіотськи.

 

Де Запоріжжя, а де Івано-Франківськ? Ще не розумію, навіщо налаштовувати молодь у нас, на Заході саме таким чином, що існуюча влада захищає Сталіна? Не краще б було домовитися із комуністами, щоб вони свого улюбленого ідола десь у закритому приміщенні поставили і там на нього молилися?

 

І чи не нагадує це звичайну провокацію? Чи влада в таких провокаціях зацікавлена?

 

А якщо хтось у себе на подвір’ї пам’ятник Гітлеру встановить? І молодь з лівими поглядами його підірве?

 

 

P.S. Минув лише один день, і влада повідомляє, що у членів івано-франківського «Тризуба» на при обшуку знайшли цілий склад зброї! Отак! Вдома! Начебто немає покинутих хат у селах і схронів в лісах.

 

І тут вже постає питання: а чи не забагато членів «Тризубу» замахнулися на одне погруддя Сталіна? І кому ці іграшки вигідні? І як не крути, а виходить – тільки владі. Бо як ще відвернути увагу громадян України від непопулярних законів, подорожчання всього і всюди?

 

А так – от бігають бандерівці-терористи – ховайтеся!

 

P.S.S. Тут тішить лиш одне. Організація «Тризуб» ім. Степана Бандери ще такої популярності за роки свого існування не мала. А окрім популярності, мене ще й тішить масове зростання членства. Приклад Братів Капранових спонукає людей вступати до «Тризубу».

 

Насамкінець, поліційним органам нинішнього режиму офіційно заявляю, що поки що не належу до тризубівців, інформації про них – не маю, нікого з них – не  знаю, ні з ким з них – не контактую, тому нічого сказати додатково – не можу, а, відповідно, брати у мене покази чи допитувати немає сенсу, бо безглуздо.


16.02.2011 Віталій Вандич 2015 6
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1511
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700