Скільки іномарок на єврономерах їздить Україною та чим вони небезпечні (інфографіка)

З початком чергової сесії у Верховній Раді активізувалися власники іномарок на єврономерах, мабуть, сподіваючись, що нардепи нарешті законодавчо вирішать проблему розмитнення вживаних автомобілів-нелегалів. Адже багато депутатів уже третій рік обіцяють ухвалити закони, пов'язані з легалізацією «евроблях».

 

В Європі цілком пристойну стару іномарку можна купити за 3-7 тис. дол., але мито за неї складе чи не половину вартості самого авто. Тому машину реєструють на юридичну особу, частіше за все в Литві або Польщі, а українця вписують до техпаспорта, щоб він їздив на іномарці протягом року в Україні. Така послуга коштує близько 900 євро. Через рік водій перетинає кордон, знову реєструється й повертається в Україну.

 

Схема досить вигідна й діє вже кілька років. Скільки нелегальних іномарок потрапило в Україну в 2017-2018 роках і чим вони небезпечні, розбирались аналітики «Слова і Діла».

 

У 2017 році в Україну були завезені понад 958 тис. так званих «євроблях»: 748,9 тис. потрапили до країни в режимі «тимчасового ввезення» й майже 210 тис. були ввезені в режимі «транзиту». Станом на 31 січня 2018 року на території України перебувають понад 425 тис. авто з іноземною реєстрацією, з них 246 тис. – незаконно.

 

Власники авто з єврономерами вимагають, щоб в Україні зменшили, а краще взагалі скасували розмитнення вже придбаних європейських машин. Своєю чергою власники іномарок, що придбали їх в офіційних салонах або сплатили мито на кордоні, вважають таку вимогу несправедливою.

 

Проти зменшення податків жорстко виступають українські «бізнесмени» – власники литовських та інших фірм, які налагодили ввезення авто на «бляхах» через нерезидентів і беруть за свої послуги 900-1400 євро, вважає гендиректор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

 

«Проти також їхні провладні кришувальники-правоохоронці, митники та лобі у ВР. Адже якщо зробити адекватне розмитнення приблизно в 1400 євро, то громадяни оберуть чесне розмитнення, а не віддадуть 1400 євро цим «бізнесменам», – впевнений Назаренко.

 

Однак річ не лише в чиємусь бізнесі, але й у неможливості притягнути до відповідальності водіїв «євроблях».

 

«Власники таких авто в разі ДТП можуть тим чи іншим способом уникнути відповідальності. Адже рух більшості таких авто не відстежується правоохоронними органами й не контролюється митниками. Знайти за кордоном особу, яка надала дозвіл на використання іномарки, практично неможливо», – вважає політичний експерт Олександр Радчук.

 

До того ж часто європейці позбавляються старих іномарок, тому що вони не відповідають екологічним стандартам ЄС. А в Україні особливо не перевіряють, наскільки сильно забруднює авто навколишнє середовище.

 

Детальніше – на інфографіці.

 

 

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що власники автомобілів з європейськими номерами мають платити ввізне мито. За його словами, Кабмін розробив законопроект, в якому регламентується реєстрація автомобілів з єврономерами, для легалізації водіїв.

 

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook і Twitter, щоб першими дізнаватися про ключові події дня


07.02.2018 1403 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

523
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5379
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1438
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1315
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2592
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3972

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

361

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1202

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1036

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

954
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

268
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10642
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

346
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

616
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5660
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1434
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

324
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

225
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

579 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1017
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

883