
“Центр Політичних Студій” реалізовує в Івано-Франківську проект “Атестація депутатів місцевих рад”.
За підсумками кожного року діяльності Івано-Франківської міської ради депутатам будуть виставлятись оцінки їх ефективності.
Одним із критеріїв ефективності є робота депутата з виборцями через соціальні мережі – в наш час це один із найзручніших способів комунікації і невід’ємна частина життя сучасного громадянина. Депутати – не виключення.
Із 41-го депутата Івано-Франківської міськради (Віктор Анушкевичус 21 червня цього року склав депутатські повноваження) лише 4 депутати не мають акаунта у соцмережі Facebook – Володимир Балагура та Володимир Яблонь з БПП, Володимир Саврей з УНП та екс-УКРОПівець, а нині позафракційний Ігор Саварин.
Проте наявність акаунта у соціальних мережах ще не означає, що депутати з його допомогою активно спілкуються з виборцями та повідомляють громаду про свою роботу. 4 депутата міськради не наповнюють свої акаунти інформацією про свою діяльність та не ведуть комунікацію через свої сторінки. Неактивними є двоє депутатів з фракції ВО “Свобода” – її голова Роман Онуфріїв та секретар бюджетної комісії Петро Гавриш – їх акаунти уже давно не наповнюються інформацією.
Решта 12 депутатів з найчисельнішої фракції у міськраді ВО “Свобода” дуже активно ведуть свої акаунти у соціальній мережі.
Тут простежується чітка позиція фракції щодо позиціонування себе у соціальній мережі – депутати регулярно поширюють інформацію зі сторінок керівництва партії, міського голови (теж “свободівця”) Руслана Марцінківа та інформацію зі публічної сторінки міського осередку “Свободи”.
Схожа тенденція щодо публічності та активності у соціальних мережах помітна у депутатів від фракції УКРОП. Усі 5 депутатів фракції активно ведуть свої акаунти на Facebook – повідомляють про свою депутатську діяльність та регулярно поширюють інформацію про роботу партії.
Щоправда, Дмитро Чміль активність у мережі розпочав лише з початку цього року.
Окрім того, Сергій Гаєвський, Мстислав Тарас та Віталій Мерінов мають ще окремі публічні сторінки, де публікують інформацію про свою депутатську діяльність.
Дещо слабшою і неорганізованою виглядає активність у соціальних мережах депутатів від БПП “Солідарність”. Депутати від фракції майже не інформують про діяльність партії чи фракції – більший акцент роблять на персональну роботу. Найактивніше ведуть свої акаунти Андріан Волгін, Володимир Фецич, Сергій Палійчук та Володимир Кушнір. Досить пасивно у соціальних мережах працюють очільник фракції Петро Шкутяк та Степан Руднянин – інформації про їх депутатську діяльність у Facebook майже немає.
Фракція ВО “Батьківщина” представлена у раді 4-ма депутатами. Найактивніше свою діяльність в соцмережі презентує Стефан Магас, також він активно веде комунікацію з виборцями через свою сторінку. Досить активно комунікують з громадою і керівник фракції Руслан Терешко та Василь Ревчук. Щоправда, останній роботу з виборцями у соцмережі розпочав лише з початку 2018 року.
Депутатка від УНП Галина Куницька також лиш нещодавно зареєструвала сторінку у Facebook, про те, як депутатка міськради активно її не веде.
Не зважаючи на те, що Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» не зобов’язує місцевих депутатів мати сторінки в соціальних мережах, однак використання цього інструменту комунікації свідчить про наміри депутатів бути більш відкритими та близькими до громади.