Скарби Януковича: конфісковані гроші вже знайшли нових господарів

 

 

Промови очільника ГПУ були справді переконливими: він запевняв, що гроші "вкрала мафія", тому їх треба швидко повернути. Але на практиці все вийшло інакше.
 

Наприкінці квітня цього року вирішилася доля майна колишнього президента-втікача Віктора Януковича: генпрокурор Юрій Луценко заявив, що 1,5 мільярди гривень конфіскують на користь держави. Але з часом кошти, які повинні були надійти до державного бюджету, поступово "спливали" в чужих кишенях.  

 

Про це повідомляє "Економічна правда".

 

Промови очільника ГПУ були справді переконливими: він запевняв, що гроші "вкрала мафія", тому їх треба швидко повернути і направити на розвиток армії та економіки.

 

Підтверджувала це і чинна влада:

"Це не просто збільшує можливості державного бюджету та Української держави щодо відновлення справедливості та інвестування цих коштів в українську армію, зміцнення обороноздатності держави та відновлення соціальної справедливості, шляхом спрямування цих коштів на захист найменш захищених верств населення", - наголошував президент. Але де ж насправді опинилися за кілька місяців ці ресурси?

 

Спецфонди для заможних друзів

Технічна оборудка пройшла доволі швидко, успішно, але головне – не привертала зайвої уваги ЗМІ , чи активістів. Частину коштів Януковича під виглядом бюджетних дотацій направили "аграрним баронам", які входять у коло довірених осіб провладних представників.

 

Мова йде про спеціалізований фонд забезпечення оборони і безпеки держави. Його ресурси поповнюють конфіскованими у корупціонерів коштами, або виручкою із аукціонів, на яких продають майно тих самих корупціонерів. Два останніх роки у фонд вливалися досить незначні частини – 100 тисяч гривень у 2015 році та 165 тисяч гривень у 2016 році (а планку на цей період взяли високу – до 7, 7 мільярдів гривень).

 

Аж раптом навесні 2017-го скарбниця фонду різко поповнилася на 29,668 млрд гривень – з активів Януковича.

 

Замість військових - аграріям

Згідно постанови Кабмін, витрати на обороноздатність із конфіскованих ресурсів склали тільки 25,86%, а решту направили на" регіональний розвиток" (51,81%) та "фінансову підтримку сільгосптоваровиробників" (22,2%).

 

Не так і багато, якщо уважніше дослідити розподіл: Нацгвардія – 6%, Міноборони – 5,5%, СБУ – 0,86% і т.д.

 

Залишається іще стаття про "підтримку виробників", у переліку яких замість фермерів опинилися власники аграрних імперій Юрій Косюк та Олег Бахматюк.

 

Дотації найзаможнішим тоді офіційно благословили у Мінагрополітики, видавши програму фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників.

 

Частка "пирога Януковича": кому і скільки?

З початку року два великі аграрні холдинги сумарно отримали суттєві перерахування із державних дотацій:

Миронівський хлібопродукт Юрія Косюка (809 млн) : 42%

Укрлендфармінг Олега Бахматюка (142 млн грн): 14%.

До слова, два роки тому Косюк працював на посаді заступника голови Адміністрації, а в його володінні окрім кругленьких сум іще значиться літак, яхта та скандально відомий "Версаль" під Києвом.

 

 

Що стосується Бахматюка, то він за документами – один із найбільших боржників країни: не виплатив гроші вкладникам збанкрутілих банків "Фінансова Ініціатива" та "VAB".  У НБУ спробували стягнути заборгованість у судовому порядку, проте не вийшло.

 

Дотації виявилися не єдиним "спонсорством" для Бахматюка: він отримував системну допомогу від Мінагрополітики на ведення бізнесу.

 

 

Хоча більшість експертів ставлять під сумнів саму процедуру таких конфіскацій, але поки що дізнатися, де ж осіла решта грошей Януковича, окрім кишень двох аграріїв, так і не вдалося.


26.08.2017 516 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1960
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

949
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

968
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2072
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3557
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2491 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

792

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

700

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

659

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

673
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10333
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1177
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5266
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

996
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2800
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1175
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

388
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

708
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

608
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

655
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

1005 2