Система фільтрації гарячої води: особливості конструкцій та правила вибору

Гаряча вода містить в собі не менше домішок та забруднень, ніж холодна. Пісок, іржа, солі жорсткості, хлор та інші речовини вкрай шкідливі для побутової та сантехніки. Вони негативно впливають на стан шкіри та волосся, призводять до передчасного виходу із ладу душових лійок, змішувачів. Фільтр для гарячої води допоможе розв’язати проблему забруднення, якщо правильно його вибрати. 

Чим відрізняються фільтри для гарячої води

Зовні системи фільтрації для гарячої та холодної води дуже схожі, проте основна різниця полягає в їх можливостях. «Теплий» фільтр не можна замінити звичайним, оскільки він:

  1. виготовлений з термостійких матеріалів — металу чи спеціального пластику, що здатні витримувати високу температуру;
  2. відрізняється вищою ефективністю, адже може затримати навіть ті домішки, що розчиняються у гарячій воді, але роблять її каламутною;
  3. призначений для роботи в важких умовах — через це і термін його служби коротший;
  4. має стандартний формфактор — магістральний, встановлюється виключно всередину труби водопостачання.

Однак гарячий фільтр можна встановити на трубу з холодною водою. Від цього не зміниться ефективність очистки, а сам пристрій не постраждає під час експлуатації.

Як вибрати фільтр для гарячої води

Під час купівлі фільтрів для грубої очистки води https://ecosoft.ua/ потрібно звернути увагу на спосіб їх обслуговування:

  1. Зі змінними картриджами — простий та недорогий варіант. Змінний елемент може бути виконаний з металу, ниток нейлону чи поліпропілену. Металева сітка призначена для грубого очищення та придатна до промивання і повторного використання. Ниткові затримують дрібні частинки до 1 мікрона, спресовані — видаляють хлор, частково шкідливі мікроорганізми та солі жорсткості. Вони ефективніші, однак потребують регулярної заміни.
  2. Промивні — сучасні моделі. Для очищення не потрібно розкручувати колбу та виймати картридж. Конструкцією передбачено спеціальний клапан — достатньо відкрити його, і картридж промиється самостійно. Фільтр зі зворотним промиванням більш ефективний, ніж з прямим.
  3. Автоматичні — найбільш зручні в обслуговуванні. Фільтр самостійно запускає процес очищення під час падіння тиску в системі гарячого водопостачання або через певний проміжок часу. Визначення необхідності промивання відбувається завдяки датчикам чи таймеру.

Важливим критерієм вибору є і матеріал виготовлення. Нержавіюча сталь є найнадійнішим варіантом. Вона витримує високий тиск та широкий діапазон температурних режимів. Високу надійність забезпечують моделі з хомутовим з’єднанням замість класичного різьбового. Термостійкий пластик відрізняється нижчою вартістю. Він також стійкий до високої температури води, здатен витримувати тиск близько 6 атмосфер. Однак фахівці рекомендують додатково використовувати з ним регулятор тиску, щоб у випадку різкого підвищення показників не відбулося розриву корпусу фільтра.

Реклама


28.01.2024 324
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

229
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1586
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

969
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1360 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2691
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2047

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

381

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

476

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1409

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1391
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

247
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18156
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1116
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3467
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

828
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10586
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6328
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

979
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

259
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

484
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3085
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

805