Гаряча вода містить в собі не менше домішок та забруднень, ніж холодна. Пісок, іржа, солі жорсткості, хлор та інші речовини вкрай шкідливі для побутової та сантехніки. Вони негативно впливають на стан шкіри та волосся, призводять до передчасного виходу із ладу душових лійок, змішувачів. Фільтр для гарячої води допоможе розв’язати проблему забруднення, якщо правильно його вибрати.
Чим відрізняються фільтри для гарячої води
Зовні системи фільтрації для гарячої та холодної води дуже схожі, проте основна різниця полягає в їх можливостях. «Теплий» фільтр не можна замінити звичайним, оскільки він:
- виготовлений з термостійких матеріалів — металу чи спеціального пластику, що здатні витримувати високу температуру;
- відрізняється вищою ефективністю, адже може затримати навіть ті домішки, що розчиняються у гарячій воді, але роблять її каламутною;
- призначений для роботи в важких умовах — через це і термін його служби коротший;
- має стандартний формфактор — магістральний, встановлюється виключно всередину труби водопостачання.
Однак гарячий фільтр можна встановити на трубу з холодною водою. Від цього не зміниться ефективність очистки, а сам пристрій не постраждає під час експлуатації.
Як вибрати фільтр для гарячої води
Під час купівлі фільтрів для грубої очистки води https://ecosoft.ua/ потрібно звернути увагу на спосіб їх обслуговування:
- Зі змінними картриджами — простий та недорогий варіант. Змінний елемент може бути виконаний з металу, ниток нейлону чи поліпропілену. Металева сітка призначена для грубого очищення та придатна до промивання і повторного використання. Ниткові затримують дрібні частинки до 1 мікрона, спресовані — видаляють хлор, частково шкідливі мікроорганізми та солі жорсткості. Вони ефективніші, однак потребують регулярної заміни.
- Промивні — сучасні моделі. Для очищення не потрібно розкручувати колбу та виймати картридж. Конструкцією передбачено спеціальний клапан — достатньо відкрити його, і картридж промиється самостійно. Фільтр зі зворотним промиванням більш ефективний, ніж з прямим.
- Автоматичні — найбільш зручні в обслуговуванні. Фільтр самостійно запускає процес очищення під час падіння тиску в системі гарячого водопостачання або через певний проміжок часу. Визначення необхідності промивання відбувається завдяки датчикам чи таймеру.
Важливим критерієм вибору є і матеріал виготовлення. Нержавіюча сталь є найнадійнішим варіантом. Вона витримує високий тиск та широкий діапазон температурних режимів. Високу надійність забезпечують моделі з хомутовим з’єднанням замість класичного різьбового. Термостійкий пластик відрізняється нижчою вартістю. Він також стійкий до високої температури води, здатен витримувати тиск близько 6 атмосфер. Однак фахівці рекомендують додатково використовувати з ним регулятор тиску, щоб у випадку різкого підвищення показників не відбулося розриву корпусу фільтра.
Реклама