ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ Павлові Андрусяку

Павло АндрусякКоресподент «Фіртки» задав ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ кандидату в мери Івано-Франківська, голові правління Благодійної Фундації імені Короля Юрія, Павлові Андрусяку.

- Згідно соціологічних опитувань ви входите у п’ятірку кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська, та ми не багато знаємо про вашу команду?

Як  правило, коли кандидатів питають про їх команду мають на увазі, хто займе ті чи інші посади. Ми особисто від цього відійшли. Перемог одноособових не буває, це як правило, результат політичних домовленостей, об’єднань, союзів і т.д. У таких об’єднаннях темою розподілу стають посади.

Думаю, що команда це не ті люди, які займають посади, це можуть бути менеджери і поза політикою. Команда це ті люди, у разі перемоги міського голови, які будуть знаходиться в оточенні і впливати на його рішення. Якщо брати країни заходу це скоріше команда радників, вони визначають стратегічне бачення міста, безпосередньо міського голови і не обов’язково ці люди мають займати посади.

У мене є коло людей з якими я раджуся (ред. - вихідці із «Студентського братства», які сьогодні займають активну громадську позицію). На мою думку, зміна міського голови не повинна тягнути зміну людей на посадах, при у мові, що ці люди є менеджерами, а не політичними діячами.

- Ви єдиний кандидат на посаду міського голови Івано-Франківська, який «засвітився» у соціальних мережах, тобто показуєте, що ви близькі до молоді. Чи є у вашій програмі пункт молодіжної політики?

У мене не має змісту конкретно виписувати у програмі пункт молодіжної політики, бо я розумію це середовище із середини. У статуті «Студентського братства» не існує вікового цензу, я себе відчуваю молодим.

Для молоді не треба нічого писати, їх треба включати у життя. Завжди був проти ідеї створення молодіжного крила партії, бо це модно. Насправді це є спосіб старшого покоління відгородитися від молодих і від конкуренції.

- Які на вашу думку, брудні технології застосовують у виборчій кампанії на посаду міського голови Івано-Франківська?

Якщо говорити станом на цей момент, то ще не має цих технологій. Те що вони можуть бути - не виключаю. Наприклад, у сфері спілкування кандидатів і виборців, тобто ті чи інші форми підкупу виборців.

Де ще можуть бути застосовані технології не зовсім чисті - у сфері використання адміністративного ресурсу. Якщо діюча влада визначиться зі своїм кандидатом, і спробує застосувати ці технології як на стадії виборчої кампанії, так на стадії підрахунку голосів, у них буде можливість це зробити. Тобто постає питання політичної волі перших осіб. Інструментарій для цього є. Зрештою, про це говорять усі аналітики. Поки що у місті використання адмінресурсу не бачу.  

- У вас не слабка виборча кампанія. Подейкують, що вам підставив своє плече Роман Ткач, також Михайло Вишиванюк та Микола Круць…

Я сьогодні дуже тісно співпрацюю з командою Романа Ткача. Це люди з якими ми однаково думаємо, до думки їх я прислухаюсь і це люди, які беруть безпосередню учать у проведенні моєї виборчої програми.

Що стосується Михайла Вишиванюка та Миколи Круця, то я підтримую із ними рівні ділові стосунки, поважаю цих людей за той вклад, який вони зробили у розвиток області і міста. Але безпосереднього контакту чи погодження дій, які стосуються саме цієї виборчої кампанії у нас не має. Що стосується фінансування кампанії, я її фінансую сам. Також у мене і в моєї родини сьогодні немає кредитів і депозитів.

- Боротьба за головне крісло міста почались з часу протистояння у міській раді. Що потрібно, щоб уникнути цього протистояння новому мерові?

Протистояння існувало і буде існувати завжди. Коли люди приходять із різними поглядами, навіть якщо вони мають спільну мету, у них різний шлях до цієї мети.  Протистояння буде завжди, питання якими методами воно проводиться.

Це є питання етики політичних лідерів і рівня політичної культури виборця. Якщо виборці шукають і толерують «смажені факти», то знайдеться той, хто спробує на цьому зіграти. Якщо політики будуть знати, що оприлюднення неправдивих фактів завідома буде працювати проти них особисто вони ніколи не будуть у це гратися.

Дисбалансу у міській раді можна уникнути тільки системною роботою від самого початку. Протистояння насправді зумовлене партійною системою, депутати, які прийшли більше забов’язанні своїм проходом партійним вождям, а не власним зусиллям. Цього разу буде інакше. Питання чи новий міський голова в стані буде запропонувати мету, яка зможе об’єднати більшість у міській раді, тоді наступить певний момент стабільності.   

- Яка сьогодні концепція розвитку потрібна містові?

Первинним є відповідальна, відкрита і патріотична влада. Кожен мешканець міста має право знати все те, що знає міський голова. Ніякі закони, ніякі нормативні акти не заважають у міській раді прийняти рішення голосувати в поіменному режимі.

Зараз хто як голосував не відомо, а люди пікетують міську раду. Виборці повинні  знати хто персонально голосував за те чи інше рішення, - і пікетувати його вдома, у під’їзді. Тоді у нас маса проблемних рішень ніколи не буде прийнята, тому що депутат не ризикне, бо завтра його обвинуватять, бо «це ти голосував за забудову дитячого майданчика». 


11.10.2010 Марія Петрів 2053 3
Коментарі (3)

*** 2010.10.11, 19:00
Геть жирних котів!
Ольга 2010.10.11, 23:41
Суцільна толерація...
Ivan 2010.10.12, 19:23
Треба голосувати
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2138 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1481
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5266
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15085 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3592 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3424

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

136

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

181

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1323

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2673
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

366
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1523
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1289
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

774
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

507
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

673
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1027
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21953
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

482
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

504 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

965 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

761