ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ Павлові Андрусяку

Павло АндрусякКоресподент «Фіртки» задав ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ кандидату в мери Івано-Франківська, голові правління Благодійної Фундації імені Короля Юрія, Павлові Андрусяку.

- Згідно соціологічних опитувань ви входите у п’ятірку кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська, та ми не багато знаємо про вашу команду?

Як  правило, коли кандидатів питають про їх команду мають на увазі, хто займе ті чи інші посади. Ми особисто від цього відійшли. Перемог одноособових не буває, це як правило, результат політичних домовленостей, об’єднань, союзів і т.д. У таких об’єднаннях темою розподілу стають посади.

Думаю, що команда це не ті люди, які займають посади, це можуть бути менеджери і поза політикою. Команда це ті люди, у разі перемоги міського голови, які будуть знаходиться в оточенні і впливати на його рішення. Якщо брати країни заходу це скоріше команда радників, вони визначають стратегічне бачення міста, безпосередньо міського голови і не обов’язково ці люди мають займати посади.

У мене є коло людей з якими я раджуся (ред. - вихідці із «Студентського братства», які сьогодні займають активну громадську позицію). На мою думку, зміна міського голови не повинна тягнути зміну людей на посадах, при у мові, що ці люди є менеджерами, а не політичними діячами.

- Ви єдиний кандидат на посаду міського голови Івано-Франківська, який «засвітився» у соціальних мережах, тобто показуєте, що ви близькі до молоді. Чи є у вашій програмі пункт молодіжної політики?

У мене не має змісту конкретно виписувати у програмі пункт молодіжної політики, бо я розумію це середовище із середини. У статуті «Студентського братства» не існує вікового цензу, я себе відчуваю молодим.

Для молоді не треба нічого писати, їх треба включати у життя. Завжди був проти ідеї створення молодіжного крила партії, бо це модно. Насправді це є спосіб старшого покоління відгородитися від молодих і від конкуренції.

- Які на вашу думку, брудні технології застосовують у виборчій кампанії на посаду міського голови Івано-Франківська?

Якщо говорити станом на цей момент, то ще не має цих технологій. Те що вони можуть бути - не виключаю. Наприклад, у сфері спілкування кандидатів і виборців, тобто ті чи інші форми підкупу виборців.

Де ще можуть бути застосовані технології не зовсім чисті - у сфері використання адміністративного ресурсу. Якщо діюча влада визначиться зі своїм кандидатом, і спробує застосувати ці технології як на стадії виборчої кампанії, так на стадії підрахунку голосів, у них буде можливість це зробити. Тобто постає питання політичної волі перших осіб. Інструментарій для цього є. Зрештою, про це говорять усі аналітики. Поки що у місті використання адмінресурсу не бачу.  

- У вас не слабка виборча кампанія. Подейкують, що вам підставив своє плече Роман Ткач, також Михайло Вишиванюк та Микола Круць…

Я сьогодні дуже тісно співпрацюю з командою Романа Ткача. Це люди з якими ми однаково думаємо, до думки їх я прислухаюсь і це люди, які беруть безпосередню учать у проведенні моєї виборчої програми.

Що стосується Михайла Вишиванюка та Миколи Круця, то я підтримую із ними рівні ділові стосунки, поважаю цих людей за той вклад, який вони зробили у розвиток області і міста. Але безпосереднього контакту чи погодження дій, які стосуються саме цієї виборчої кампанії у нас не має. Що стосується фінансування кампанії, я її фінансую сам. Також у мене і в моєї родини сьогодні немає кредитів і депозитів.

- Боротьба за головне крісло міста почались з часу протистояння у міській раді. Що потрібно, щоб уникнути цього протистояння новому мерові?

Протистояння існувало і буде існувати завжди. Коли люди приходять із різними поглядами, навіть якщо вони мають спільну мету, у них різний шлях до цієї мети.  Протистояння буде завжди, питання якими методами воно проводиться.

Це є питання етики політичних лідерів і рівня політичної культури виборця. Якщо виборці шукають і толерують «смажені факти», то знайдеться той, хто спробує на цьому зіграти. Якщо політики будуть знати, що оприлюднення неправдивих фактів завідома буде працювати проти них особисто вони ніколи не будуть у це гратися.

Дисбалансу у міській раді можна уникнути тільки системною роботою від самого початку. Протистояння насправді зумовлене партійною системою, депутати, які прийшли більше забов’язанні своїм проходом партійним вождям, а не власним зусиллям. Цього разу буде інакше. Питання чи новий міський голова в стані буде запропонувати мету, яка зможе об’єднати більшість у міській раді, тоді наступить певний момент стабільності.   

- Яка сьогодні концепція розвитку потрібна містові?

Первинним є відповідальна, відкрита і патріотична влада. Кожен мешканець міста має право знати все те, що знає міський голова. Ніякі закони, ніякі нормативні акти не заважають у міській раді прийняти рішення голосувати в поіменному режимі.

Зараз хто як голосував не відомо, а люди пікетують міську раду. Виборці повинні  знати хто персонально голосував за те чи інше рішення, - і пікетувати його вдома, у під’їзді. Тоді у нас маса проблемних рішень ніколи не буде прийнята, тому що депутат не ризикне, бо завтра його обвинуватять, бо «це ти голосував за забудову дитячого майданчика». 


11.10.2010 Марія Петрів 1657 3
Коментарі (3)

*** 2010.10.11, 19:00
Геть жирних котів!
Ольга 2010.10.11, 23:41
Суцільна толерація...
Ivan 2010.10.12, 19:23
Треба голосувати
10.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки поспілкувалася зі Святославом Балакою, головою Асоціації інтервенційних онкологів України, який приїхав в Івано-Франківськ із Харкова. 

953
04.08.2022
Тетяна Дармограй

Повномасштабне російське вторгнення майже повністю витіснило коронавірусну хворобу з інформаційного простору України. Проте, як констатують медики, українці продовжують хворіти та помирати через цю недугу.

1243
31.07.2022
Тіна Любчик

Про пережите внаслідок російського вторгнення журналістці Фіртки розповіла киянка, яка працює дитячою психологинею, Ксенія Дичко. У перші дні повномасштабної війни жінка переїхала із сім’єю до Івано-Франківська.

1517 3
28.07.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки розпитала у психологині, як війна впливає на стосунки, як зберегти шлюб в умовах постійного стресу чи тривалої розлуки та чому сьогодні особливо важлива підтримка та щира розмова.  

1645
26.07.2022
Мар'яна Цимбалюк

У перші дні війни в село одразу зайшли російські війська, які розгорнули штаб неподалік їхнього дому. Ворожі солдати  використовували місцевих, як живий щит для захисту. Життя нагадувало сценарій фільму жахів. Як родині вдалося живими втекти на Прикарпаття, читайте в інтерв’ю для Фіртки.

1773
17.07.2022
Тетяна Дармограй

В Україні вже 144-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили до 23 серпня.

5595

Коли люди стикаються із Національною Хокейною Лігою, вони, в першу чергу, дивляться крізь призму інших турнірів та видів спорту. Наприклад, футбол й Англійська Прем’єр Ліга, Чемпіонат Світу чи Європи, Ліга Чемпіонів та інші. 

386

Питання грошей і релігії завжди хвилювало людей, ймовірно в її більш вузькому розумінні «грошей і церкви», «скільки жертвувати на церкву», «скільки давати священнику?». Періодично по селах чи містах вибухають скандали, пов'язані із майном чи фінансами тієї, чи іншої парафії, але з часом все затихає до наступного скандалу. Чому віряни повинні утримувати священників і церкву? Виявляється це питання таке ж древнє, як і сам світ, у якому живемо.

1932

Духовні пошуки на війні не тільки не припиняються й навпаки загострюються. Перебування на війні загострює  почуття віри, розставляє акценти на важливому і другорядному, показує скороминучість земного буття і близькість смерті, наскільки речі, які нас оточують і до яких ми звикли і вважаємо незамінними насправді є другорядними і неважливими. На війні загострюється нюх до фальші та брехні, там немає атеїстів. В окопах всі моляться.

1696

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

2723
09.08.2022

Перш за все фахівець радить виключити із щоденного раціону жирну та смажену їжу.

246
30.07.2022

Літо – та пора року, коли потрібно їсти максимально корисні та насичені вітамінами продукти  

1015
27.07.2022

В літній період радять пити теплу воду, вона краще засвоюється організмом.  

1030
11.08.2022

Для вирішення та недопущення різноманітних конфліктних ситуацій та непорозумінь, в Івано-Франківську створять Раду церков.  

120
09.08.2022

Після православ’я найбільше респондентів із Заходу України ідентифікували себе як греко-католиків (26%), протестантів та атеїстів (4%) і. Інші релігії та конфесії називалися рідше.  

232
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

4484
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

6380
05.08.2022

Першого липня на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України внесено елемент “Культура приготування українського б

426
11.08.2022

Рішення про подовження мобілізації ухвалює парламент.

120
09.08.2022

Президент Володимир Зеленський закликає країна Заходу заборонити в’їзд всім громадянам росії на тлі її агресії проти України.  

220
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

2661
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

3607