ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ Павлові Андрусяку

Павло АндрусякКоресподент «Фіртки» задав ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ кандидату в мери Івано-Франківська, голові правління Благодійної Фундації імені Короля Юрія, Павлові Андрусяку.

- Згідно соціологічних опитувань ви входите у п’ятірку кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська, та ми не багато знаємо про вашу команду?

Як  правило, коли кандидатів питають про їх команду мають на увазі, хто займе ті чи інші посади. Ми особисто від цього відійшли. Перемог одноособових не буває, це як правило, результат політичних домовленостей, об’єднань, союзів і т.д. У таких об’єднаннях темою розподілу стають посади.

Думаю, що команда це не ті люди, які займають посади, це можуть бути менеджери і поза політикою. Команда це ті люди, у разі перемоги міського голови, які будуть знаходиться в оточенні і впливати на його рішення. Якщо брати країни заходу це скоріше команда радників, вони визначають стратегічне бачення міста, безпосередньо міського голови і не обов’язково ці люди мають займати посади.

У мене є коло людей з якими я раджуся (ред. - вихідці із «Студентського братства», які сьогодні займають активну громадську позицію). На мою думку, зміна міського голови не повинна тягнути зміну людей на посадах, при у мові, що ці люди є менеджерами, а не політичними діячами.

- Ви єдиний кандидат на посаду міського голови Івано-Франківська, який «засвітився» у соціальних мережах, тобто показуєте, що ви близькі до молоді. Чи є у вашій програмі пункт молодіжної політики?

У мене не має змісту конкретно виписувати у програмі пункт молодіжної політики, бо я розумію це середовище із середини. У статуті «Студентського братства» не існує вікового цензу, я себе відчуваю молодим.

Для молоді не треба нічого писати, їх треба включати у життя. Завжди був проти ідеї створення молодіжного крила партії, бо це модно. Насправді це є спосіб старшого покоління відгородитися від молодих і від конкуренції.

- Які на вашу думку, брудні технології застосовують у виборчій кампанії на посаду міського голови Івано-Франківська?

Якщо говорити станом на цей момент, то ще не має цих технологій. Те що вони можуть бути - не виключаю. Наприклад, у сфері спілкування кандидатів і виборців, тобто ті чи інші форми підкупу виборців.

Де ще можуть бути застосовані технології не зовсім чисті - у сфері використання адміністративного ресурсу. Якщо діюча влада визначиться зі своїм кандидатом, і спробує застосувати ці технології як на стадії виборчої кампанії, так на стадії підрахунку голосів, у них буде можливість це зробити. Тобто постає питання політичної волі перших осіб. Інструментарій для цього є. Зрештою, про це говорять усі аналітики. Поки що у місті використання адмінресурсу не бачу.  

- У вас не слабка виборча кампанія. Подейкують, що вам підставив своє плече Роман Ткач, також Михайло Вишиванюк та Микола Круць…

Я сьогодні дуже тісно співпрацюю з командою Романа Ткача. Це люди з якими ми однаково думаємо, до думки їх я прислухаюсь і це люди, які беруть безпосередню учать у проведенні моєї виборчої програми.

Що стосується Михайла Вишиванюка та Миколи Круця, то я підтримую із ними рівні ділові стосунки, поважаю цих людей за той вклад, який вони зробили у розвиток області і міста. Але безпосереднього контакту чи погодження дій, які стосуються саме цієї виборчої кампанії у нас не має. Що стосується фінансування кампанії, я її фінансую сам. Також у мене і в моєї родини сьогодні немає кредитів і депозитів.

- Боротьба за головне крісло міста почались з часу протистояння у міській раді. Що потрібно, щоб уникнути цього протистояння новому мерові?

Протистояння існувало і буде існувати завжди. Коли люди приходять із різними поглядами, навіть якщо вони мають спільну мету, у них різний шлях до цієї мети.  Протистояння буде завжди, питання якими методами воно проводиться.

Це є питання етики політичних лідерів і рівня політичної культури виборця. Якщо виборці шукають і толерують «смажені факти», то знайдеться той, хто спробує на цьому зіграти. Якщо політики будуть знати, що оприлюднення неправдивих фактів завідома буде працювати проти них особисто вони ніколи не будуть у це гратися.

Дисбалансу у міській раді можна уникнути тільки системною роботою від самого початку. Протистояння насправді зумовлене партійною системою, депутати, які прийшли більше забов’язанні своїм проходом партійним вождям, а не власним зусиллям. Цього разу буде інакше. Питання чи новий міський голова в стані буде запропонувати мету, яка зможе об’єднати більшість у міській раді, тоді наступить певний момент стабільності.   

- Яка сьогодні концепція розвитку потрібна містові?

Первинним є відповідальна, відкрита і патріотична влада. Кожен мешканець міста має право знати все те, що знає міський голова. Ніякі закони, ніякі нормативні акти не заважають у міській раді прийняти рішення голосувати в поіменному режимі.

Зараз хто як голосував не відомо, а люди пікетують міську раду. Виборці повинні  знати хто персонально голосував за те чи інше рішення, - і пікетувати його вдома, у під’їзді. Тоді у нас маса проблемних рішень ніколи не буде прийнята, тому що депутат не ризикне, бо завтра його обвинуватять, бо «це ти голосував за забудову дитячого майданчика». 


11.10.2010 Марія Петрів 2223 3
Коментарі (3)

*** 2010.10.11, 19:00
Геть жирних котів!
Ольга 2010.10.11, 23:41
Суцільна толерація...
Ivan 2010.10.12, 19:23
Треба голосувати
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

443

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717