ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ Павлові Андрусяку

Павло АндрусякКоресподент «Фіртки» задав ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ кандидату в мери Івано-Франківська, голові правління Благодійної Фундації імені Короля Юрія, Павлові Андрусяку.

- Згідно соціологічних опитувань ви входите у п’ятірку кандидатів на посаду міського голови Івано-Франківська, та ми не багато знаємо про вашу команду?

Як  правило, коли кандидатів питають про їх команду мають на увазі, хто займе ті чи інші посади. Ми особисто від цього відійшли. Перемог одноособових не буває, це як правило, результат політичних домовленостей, об’єднань, союзів і т.д. У таких об’єднаннях темою розподілу стають посади.

Думаю, що команда це не ті люди, які займають посади, це можуть бути менеджери і поза політикою. Команда це ті люди, у разі перемоги міського голови, які будуть знаходиться в оточенні і впливати на його рішення. Якщо брати країни заходу це скоріше команда радників, вони визначають стратегічне бачення міста, безпосередньо міського голови і не обов’язково ці люди мають займати посади.

У мене є коло людей з якими я раджуся (ред. - вихідці із «Студентського братства», які сьогодні займають активну громадську позицію). На мою думку, зміна міського голови не повинна тягнути зміну людей на посадах, при у мові, що ці люди є менеджерами, а не політичними діячами.

- Ви єдиний кандидат на посаду міського голови Івано-Франківська, який «засвітився» у соціальних мережах, тобто показуєте, що ви близькі до молоді. Чи є у вашій програмі пункт молодіжної політики?

У мене не має змісту конкретно виписувати у програмі пункт молодіжної політики, бо я розумію це середовище із середини. У статуті «Студентського братства» не існує вікового цензу, я себе відчуваю молодим.

Для молоді не треба нічого писати, їх треба включати у життя. Завжди був проти ідеї створення молодіжного крила партії, бо це модно. Насправді це є спосіб старшого покоління відгородитися від молодих і від конкуренції.

- Які на вашу думку, брудні технології застосовують у виборчій кампанії на посаду міського голови Івано-Франківська?

Якщо говорити станом на цей момент, то ще не має цих технологій. Те що вони можуть бути - не виключаю. Наприклад, у сфері спілкування кандидатів і виборців, тобто ті чи інші форми підкупу виборців.

Де ще можуть бути застосовані технології не зовсім чисті - у сфері використання адміністративного ресурсу. Якщо діюча влада визначиться зі своїм кандидатом, і спробує застосувати ці технології як на стадії виборчої кампанії, так на стадії підрахунку голосів, у них буде можливість це зробити. Тобто постає питання політичної волі перших осіб. Інструментарій для цього є. Зрештою, про це говорять усі аналітики. Поки що у місті використання адмінресурсу не бачу.  

- У вас не слабка виборча кампанія. Подейкують, що вам підставив своє плече Роман Ткач, також Михайло Вишиванюк та Микола Круць…

Я сьогодні дуже тісно співпрацюю з командою Романа Ткача. Це люди з якими ми однаково думаємо, до думки їх я прислухаюсь і це люди, які беруть безпосередню учать у проведенні моєї виборчої програми.

Що стосується Михайла Вишиванюка та Миколи Круця, то я підтримую із ними рівні ділові стосунки, поважаю цих людей за той вклад, який вони зробили у розвиток області і міста. Але безпосереднього контакту чи погодження дій, які стосуються саме цієї виборчої кампанії у нас не має. Що стосується фінансування кампанії, я її фінансую сам. Також у мене і в моєї родини сьогодні немає кредитів і депозитів.

- Боротьба за головне крісло міста почались з часу протистояння у міській раді. Що потрібно, щоб уникнути цього протистояння новому мерові?

Протистояння існувало і буде існувати завжди. Коли люди приходять із різними поглядами, навіть якщо вони мають спільну мету, у них різний шлях до цієї мети.  Протистояння буде завжди, питання якими методами воно проводиться.

Це є питання етики політичних лідерів і рівня політичної культури виборця. Якщо виборці шукають і толерують «смажені факти», то знайдеться той, хто спробує на цьому зіграти. Якщо політики будуть знати, що оприлюднення неправдивих фактів завідома буде працювати проти них особисто вони ніколи не будуть у це гратися.

Дисбалансу у міській раді можна уникнути тільки системною роботою від самого початку. Протистояння насправді зумовлене партійною системою, депутати, які прийшли більше забов’язанні своїм проходом партійним вождям, а не власним зусиллям. Цього разу буде інакше. Питання чи новий міський голова в стані буде запропонувати мету, яка зможе об’єднати більшість у міській раді, тоді наступить певний момент стабільності.   

- Яка сьогодні концепція розвитку потрібна містові?

Первинним є відповідальна, відкрита і патріотична влада. Кожен мешканець міста має право знати все те, що знає міський голова. Ніякі закони, ніякі нормативні акти не заважають у міській раді прийняти рішення голосувати в поіменному режимі.

Зараз хто як голосував не відомо, а люди пікетують міську раду. Виборці повинні  знати хто персонально голосував за те чи інше рішення, - і пікетувати його вдома, у під’їзді. Тоді у нас маса проблемних рішень ніколи не буде прийнята, тому що депутат не ризикне, бо завтра його обвинуватять, бо «це ти голосував за забудову дитячого майданчика». 


11.10.2010 Марія Петрів 2197 3
Коментарі (3)

*** 2010.10.11, 19:00
Геть жирних котів!
Ольга 2010.10.11, 23:41
Суцільна толерація...
Ivan 2010.10.12, 19:23
Треба голосувати
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1585
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1021
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1281 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3746 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33875
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2838

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

360

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

755

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1701

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1071
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

636
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

513
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

890
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1988
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12206
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1501
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1284
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

543
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

257
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

326
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

373
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1264