ШІСТЬ ПИТАНЬ Олександру Сичу (й сьоме навздогін)

 

- В івано-франківських навколополітичних кулуарах курсують чутки про те, що ви мрієте стати депутатом Верховної Ради, але на ваш «похід» наразі немає санкції лідера «Свободи» Олега Тягнибока. На скільки такі чутки відповідають реаліям? Чи будете ви кандидувати в депутати Верховної Ради? Якщо так, то – по мажоритарному округу чи по партсписку Свободи?

 

Не маю ні бажання, ні часу обговорювати чутки. Тим більше, що до самих виборів ще досить далеко й, з уваги на існуючу політичну ситуацію в державі та її можливий розвиток, не відомо чи вони взагалі відбудуться у визначені терміни. Порядок можливого балотування не варто обговорювати й через відсутність нового закону про парламентські вибори. Прийматиму рішення в залежності від того, які норми в ньому будуть прописані.

 

- Чим викликане ваше бажання долучитися до довгого списку тих, хто хоче взяти на поруки «ету хрупкую женщіну» Юлію Тимошенко, з тим щоб їй змінили арешт на підписку про невиїзд? Ви не погоджуєтеся з Степаном Хмарою, який твердить, що Юлія Тимошенко своєю газовою угодою «поставила Україну на коліна» перед Росією? Ви дійсно вважаєте, що Юлія Володимирівна «невинна»? Чи ви таким чином лише виступаєте проти «вибіркового правосуддя»?

 

Відповідь на питання подана в його останньому реченні вашого запитання. При цьому залишаю право критично оцінювати посадову та політичну діяльність Юлії Тимошенко й політику та ідеологію очолюваної нею політичної сили.

 

- Що на вашу думку є пріорітетним – права особи чи права спільноти (нації, держави, раси)?

 

Вважаю, що вони органічно взаємопов’язані, бо людина винятково соціальна істота. З точки зору ідеології українського націоналізму людина не може повноцінно зреалізувати своїх прав і свобод, якщо їх не має та нація, до якої вона приналежна. Досвід української історії це красномовно продемонстрував. Та й сьогоднішні політичні реалії також. Навзаєм задам риторичне питання, наскільки український громадянин в сучасній Українській державі зможе зреалізувати свої політичні, соціальні, національні тощо права, якщо в ній буде встановлена антидемократична й антинаціональна диктатура? Чи зможе він бути вільним, якщо спільнота, до якої він належить, такої волі не має? 

 

- Останнім часом Віктор Янукович демонструє певний прогрес у відстоюванні національних інтересів України, що зокрема проявляється в непоступливості перед апетитами Кремля щодо заволодіння газотранспортною системою України та намаганням загнати Україну в Митний Союз з Росією, Білоруссю і Казахстаном, чим поставити хрест на євроінтеграції України. Чи готова в цьому тренді президента підтримати «Свобода»? Чи «ніколи і нізащо»?

  

Відповім, навівши декілька абзаців зі своєї доповіді на урочистій сесії обласної ради, що була присвячена 20-ій річниці Незалежності:

 

“Владна команда Віктора Януковича прагматично вважає Україну власною вотчиною і прибутковим бізнесовим проектом. Вона не збирається цю вотчину ділити з будь-ким іншим, в тому числі й зі своїм вчорашнім російським партнером. Нинішні поступки носять характер або ж виконання вчорашніх зобов’язань, або ж тактичних втрат. Все, що не піддається прагматичній метричній оцінці в мільярдах, кубометрах, гектарах, тоннах тощо, стає предметом гуманітарних поступок – історія, національна символіка, героїка, мова й т. п. Але оскільки бізнесовий проект повинен давати максимальний прибуток, він внутрішньо має бути жорстко й без жодних сентиментів дисциплінований для виконання цього завдання. А тому в державі встановлюється жорсткий авторитарний режим. Окрім іншого, цей режим класично характеризується домінуванням виконавчої гілки влади над законодавчою і судовою та значним потенціалом насилля у спілкуванні з суспільством. Виходячи із цього, можна прогнозувати, що формально Українська держава матиме право на життя. Але чи комфортно в ній почуватимуться етнічні українці й загалом українські громадяни – питання з величезним знаком оклику”.

 

Виходячи з цього додатково скажу, не можна всю ідеологію та політику націоналізму зводити тільки до рівня антиросійського жупела. Є ще й політичні, соціальні та національні права українців, які потребують відповідного захисту у власній нібито державі.

 

- Стає помітним, що за кілька останніх років кількість арабів та негрів на вулицях Івано-Франківська значно зросла… Як на це треба реагувати? Як Свобода і ви особисто ставитеся до помітного напливу до України та Івано-Франківська зокрема людей інших культур, націй, релігій, рас?

 

Кожній нації і расі Господь дарував ті землі, на яких вони найкраще почуваються і можуть себе зреалізувати та відтворити. Однак процеси міграції невблаганні. Й проблема полягає не в тому, що серед нас все більше появляється представників інших культур, націй, релігій і рас. А в тому, що  їхнє перебування серед нас повинно бути Українською державою унормоване так, аби не порушувати наше право на звичне для нас соціальне середовище. Хай наукою для нас стануть ті погроми, що останнім часом спостерігаємо в Британії чи Німеччині. Бо теоретичне обговорення цієї проблеми нас наштовхує на табу міжрасових взаємин й на відповідне звинувачення в расизмі. Але заплющуючи очі на ці проблеми сьогодні, завтра ми можемо зіткнутися не з теоретичною, а з реальною небезпекою нашим домівкам і нашим рідним.

 

- Ви не розчарувалися у владі, в політиці за час головування в Івано-Франківській обласній раді?

Я не можу розчаруватися політикою і владою, бо ніколи ними й не зачаровувався. Ціллю моєї участі в політичному процесі є бажання змінити навколишній світ на кращий (як би це пафосно не звучало для тих, хто читатиме ці слова), а не примітивне прагнення посад і соціальних статусів. Не хочу, щоби мої діти і внуки жили таким життям, якого зазнав я.

 

От до чого ніяк не можу звикнути, так до брудних методів у політиці! На жаль, ЗМІ є сьогодні чи не головним інструментом їх реалізації. Кожного разу мене глибоко ранить підлість і несправедливість. А коли виникає бажання плюнути на все й залізти в якусь науково-викладацьку шкаралупу, раціонально спрацьовує закон збереження енергії. Якщо від цих процесів я й відійду, маючи 20 років політичної практики, то на моє місце прийде хтось інший – але, не маючи належного досвіду, робитиме значно більше помилок.

 

- Чому ВО "Свобода" ніяк не реагує на негідні вчинки своїх депутатів та висуванців. Наприклад висуванець "Свободи" Юрій Чорний, голова Рогатинської райради, отримав умовний термін покарання за побиття людини - "Свобода" не реагує. Зовсім свіжий приклад - сільський голова села Михальче Городенківського району В. Слободян побив дівчину - продавця салону мобільного звязку. Реакція "Свободи" наразі відсутня. Навіть Партія регіонів на такі дії своїх членів реагує швидко і жорстко. Приклади з ПР сільського голови с. Тюдів Василя Слижука, виключення з партії Романа Ландіка, який також побив дівчину. Чому від сумнівних особистостей в подібних ситуаціях не очищається "Свобода", чому не реагує ніяк на дії своїх висуванців і партійців? 

 

Моя принципова позиція – кожен, хто здійснив правовий проступок, має понести належне покарання, незалежно від посади й партійної приналежності.

 

Справа Юрія Чорного перебуває в державному апеляційному суді й у нашому внутрішньому партійному суді. Він опротестовує висунуті проти нього звинувачення й користується цим правом так само, як і кожен інший громадянин держави чи член нашої партії. Вважаю, що та широкомасштабна інформаційна кампанія, яка розгорнулася проти нього до закінчення судового процесу, є формою протизаконного тиску на апеляційний суд. При цьому я утримуюся від будь-яких коментарів про ступінь його вини. Нехай це вирішить суд. А після цього остаточні висновки зробить і партія.

 

Щодо другого конфлікту. Наскільки володію ситуацією, то на час написання цих слів він кваліфікується як побутовий і вже вичерпує себе. Зрештою, відповідний матеріал з обох сторін опублікований на вашому сайті й кожен, хто їх читатиме, може робити свої висновки. Можна тільки висловити вдячність його адміністраторам, що цілком демократично дають змогу висловити різні точки зору.

 

В той же час звертаю увагу на ту хронологію, яка дає підстави для деякого занепокоєння. 19 серпня (п’ятниця) на сайті рravda.if.ua появляється матеріал під назвою“Новий “ландик” з прикарпатської “Свободи” жорстоко побив івано-франківчанку”. Серед інших його 20 серпня (субота) о 9.50 передруковує сайт firtka.if.ua. А вже о 15.56 цього ж дня від адміністрації сайту я отримую те питання-звинувачення, на яке зараз відповідаю. Хоча при цьому ніхто не намагався розібратися у справжній суті справи, принаймні, пересвідчитися, в якому дійсному стані перебуває потерпіла. Очевидно, з увагу на вихідний день адміністрація сайту не розмістила поданий по свіжих слідах коментар протилежної сторони. Проте, незважаючи на цей же вихідний день, обурено константує відсутність реакції з боку ВО “Свобода” й вимагає у мене майже біблійного “Розіпни!...”. Наскільки все це логічно, об’єктивно й безсторонньо виглядає, нехай судить читач сайту.


22.08.2011 1407 13
Коментарі (13)

Рибак 2011.08.22, 18:40
Сич молодець!!!
Камізелька 2011.08.22, 18:46
Ну, лукавите, товариш Сич! Як ви дозволили висувати від свободи Мельничука, який навіть своє прізвище замінив на поганялово "Чорний"? Ви того не знали? Та весь Рогатин знає хто тикий "Чорний"! Як ви допустили, що його висунули на горову районної ради????? Невже аудіозапису на Галицькому кореспонденті вам мало, щоб гнати його зі Свободи? Який апеляційний суд вам ще потрібен? А чи не знали ви, що голова сільради Михальча Слободян є фігурантом ще й іншої кримінальної справи про розбійний напад? Цього не було достатньо, щоб близько його не пускати до Свободи? Ви того не знали? .............Або лукавите, або непрофесійно підбираєте людей в партію, і що важливіше - ваших висуванців в депутати. Пане Сич, будьте чесними! Не лукавте, не брешіть, вичищайте все лайно зі Свободи!
Юра 2011.08.22, 19:37
А чи знав пан Сич, що в тму списку партійному, який він затверджував іособисто складав до обласної ради, є люди, котрі на той час перебували під слідством і щодо них були порушені кримінальні справи. І що саме і тепер вони продовжують використовувати кримінальні методи при вирішенні конфліктних ситуацій.
Гггг 2011.08.22, 21:02
Чорний отримав не умовний термін, а ТРИ РОКИ, просто вирок ще не набув чинності до рішення апеляційної інстанції. А в апеляційний суд він не ходить, бо "хворіє" :) якраз в день судових засідань. Який нешщасливий збіг!!! А міг давно свою невинність довести... але ж грипує, сіромаха :) Сич, купу йому якесь антіфлу, чи шо
Сова 2011.08.22, 21:36
крім "............дивної (МАКСИМАЛЬНО М"ЯКО)" реакції на присутність неадекватів в Свободі - в решті, - БРАВО! Мудрі питання - мудрі відповіді!
Кумагус 2011.08.22, 21:42
Пане Олександре, зрозумійте, в ситуації з вашими бандитами мова не йде про кримінальну відповідальність, - лиш про політичну. Ви (СВобода) без рішення суду, тільки прослухавши аудіозапис розмови Чорного з постраждавшим депутатом на настуний день мали б вимагати скликання позачергової сесії Рогатинської ради з єдиним питанням - відставка голови ради. Саме така має бути політична відповідальність, якщо сам пан Чорний не подає у відставку, рятуючи імідж партії. Тоді ВАМ ПОВІРЯТЬ.
Кумагус 2011.08.22, 23:38
Перечитав офіційну оцінку обласною Свободою подій з "Чорним": http://www.ivano-frankivsk.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/023363/, і стало сумно. Нічим Свобода не краща з інших. Так, тут є люди з відповідним рівнем порядності і моральності, як Онуфріїв, можливо, Сич, і інші. Але є і нечисть. І не в цьому навіть проблема, - якраз нічого дивного - вона є всюди а в тому, що Свободна не хоче, чи не може позбутися цього непотребу. І тому, нажаль, Свобода не має насправді перспективи. Люди ж знають хто є хто, і тут ніякими брехливими офіційними заявами справу не поправиш. Такі речі накопичуються і дають колись результат - тотальну недовіру.
Boom 2011.08.23, 09:53
Це одна з проблем Свободи. Але в цілому - Свобода всетаки нове і світліше в українській політиці.
семен 2011.08.23, 15:22
і по Луцькому не завадив би коментар. якщо "Свобода" буде уникати таких питань та не буде негайно реагувати на них, то гріш їй ціна - нічим не відрізняється від інших брехунів
Микола 2011.08.23, 17:16
П. Сич. А чого відмовились на догоду регіоналам і Вишиванюку на вимогу БЮТ реально стати на захист Тимошенко і провести Галицький сейм? І де ви були коли мітинг на захист Юлі проводили?
Андрій 2011.08.23, 18:34
Най сраколизи типу Романюка мітингують.
Cпокій 2011.08.24, 17:39
Миколо, а може спитаєтесь де ТИСЯЧІ депутатів усіх рівнів БЮТу по Україні? Де їхні Майдани, потяги під укіс і атентати на слуг режиму? Я вам скажу, чим зайняті - смокчуть та лижуть!
Яв шоке з тебе украинцю! 2011.08.25, 23:49
Уважаємые украинци!в тюрму садять воришку в законе с караваєм на голове ,а ви кричите випустіть юлю. Маскаль на вас плює Поляк вас в заднице имеет Посмотрите в ряди любой партии там криминалитет как минимум парочка, бизнес челов 2-3, говорунов парочка, і реальних здравомислячих. Так от керує вами несколько раз судимий и ви смирились а тут херня вам в голове чорний белий бил не бил . Тогда выбирайте на следуущий раз партию пидерасов но чтоб все были чесными и чтоб не били никого. Мы в такой стране где если тебя послали надо сразу калечить а не бить чтоб боялся потому что если проморгаеш то ззаду на следущий день в задницу сунуть чтото будуть.
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1661 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1100
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

4854
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

13883 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3262 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3091

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

747

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2211

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2237

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2793
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1197
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1011
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

800
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

324
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

388
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

729
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

686
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21666
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

678 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

501
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

956
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

842