ШІСТЬ ПИТАНЬ міському голові Івано-Франківська Віктору Анушкевичусу

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ міському голові Івано-Франківська, голові Івано-Франківської обласної федерації футболу Віктору Анушкевичусу

 

 

Чи можна розцінювати ваші заяви та вашу підтримку заяв міської ради, зокрема щодо 9 травня і червоних прапорів як опозицію до центральної влади і чи не боїтеся ви, що Віктор Янукович відірве вам голову, як це обіцяв зробити з опозиціними мерами?

 
Я на цю тему вже висловлювався і ще раз кажу, що дійсно під червоним прапором відбулась перемога у ІІ Світовій війні, але під цим же червоним прапором нищили українців, нищили наших патріотів, вивозили сім’ї. Тому рішення, яке було прийняте міською радою щодо заборони використання червоних прапорів я вважаю цілком правильним. І не питання в тому, що тобі хтось голову відірве. Питання в тому, що ти повинен мати власну позицію. Я завжди 9 травня, і так було заведено в сім’ї, приходив на могили і вклонявся. Тому, що мій дід загинув на війні, моя баба залишилася з малими дітьми, дядько попав в полон при обороні Севастополя і 3 роки відбув в Бухенвальді. І не залежно від того чи це подобається комусь, чи не подобається, я приходив і булу приходити 9 травня і вклонятися солдату, саме солдату. Але не ветерану НКВД який під червоним прапором нищив українські родини. Тому от така позиція, вона є незмінною і такою буде.

 

 

А якщо брати до уваги заяви міської ради, які засуджують дії Уряду, Президента чи Верховної ради і вашу підтримку цих заяв?

Справа в тому, що там де я підписуюся, те що я говорю – я свідомий цього. Власне кожна людина в демократичні країні має право на власну позицію. Я також дотримуюся такої позиції і буду висловлювати її, незалежно від того, чи там хтось буде погрожувати, чи не буде погрожувати. Це абсолютно не правильно. Людина має право мати свою позицію незалежно від політичного клімату в державі.

 


Що на вашу думку важливіше для Івано-Франківська: гучні святкові заходи, конкурси краси і муніципальні хорові колективи чи рівні дороги, чисте місто і бездоганне функціонування «комуналки»?

 
Все має бути важливим. Тому, що безумовно я розумію, що стан архітектури, зокрема доріг, дійсно викликає нарікання і потребує найпершої реакції, вирішення. Але це не означає, що на всі інші речі треба закривати очі і нехтувати. Тому, що коли відбувається День міста, Великдень чи якісь інші свята – це не означає що ми повинні не святкувати тому що ми маємо певні проблеми. Все має бути врівноважено і збалансовано. Тому я вважаю, що безумовно наше місто, і це відзначають наші гості, які були на святкуванні дня міста, дуже чисте. Але те, що є проблем доріг і є ряд інших проблем – це дійсно так, але це не означає що ми не повинні святкувати День міста чи інші свята.

 


Оцініть за 5-бальною системою результативність вашої роботи із новим складом міської ради. Чим, на вашу думку, були викликані наміри депутатського корпусу висловити вам недовіру і чи не боїтеся ви повторення таких подій в майбутньому?

 
Ні, я не боюся повторення таких подій в майбутньому, бо я знаю що я роблю. Знаєте, мені дуже сподобалося 2 червня звернення Любомира Гузара до нації, це було в день Вознесіння Христового. Він сказав дуже фантастичну і правильну річ, що свій час прийде і наша пора для того, щоб знестися і кожен з нас має думати про це вже сьогодні, на цій землі. І якщо говорити про недовіру, чи бояся я недовіри – то я не боюся недовіри, бо треба боятися самого себе. Свої вчинки і свою роботу потрібно самому аналізувати. Тому те, що відбувалося в міській раді – більше політичне питання. А якщо говорити про те, що сьогодні відбувається, то я вважаю, що є якась конструктивна робота і якщо оцінити по 5-ти бальній системі, то вона вже вийшла на тверду 4.

 


Ви, як головний «футболіст» області, адже вас повторно обрано головою Івано-Франківсьої обласної федерації футболу, які бачите шляхи виходу місцевого футболу з кризи? Складається враження, що «Скорзонері», яка виявила бажання спонсорувати ФК «Прикарпаття», цікавить більше земельна ділянка поруч з стадіоном, ніж функціонування клубу.


Найперше я вважаю, що, і ми це робимо на рівні міста і області, - це розвиток дитячого футболу. Бо коли буде розвинений дитячий футбол, тоді і буде позитивні наслідки. Що стосується «Скорзонери», то хотів би зазначити, що рішення сесії Івано-Фрагківської міської ради було чітко прописане, прописані всі вимоги. Я думаю, що якщо товариство «Скорзонера» не буде виконувати ці умови, а мається на увазі добудування стадіону, утримання команди – то це буде порушення умов угоди і рішення сесії. Якщо вимоги не будуть виконуватися, просто-напросто збереться сесія міської ради і відмінить всі рішення, які дали можливість «Скорзонері» реалізувати земельну угоду.

 


Багато є розмов, що ремонтні організації отримують шалені «відкати» з ремонту доріг. Зокрема, це відбувається через порушення правил ремонту чи залатування дир. Чи відомі вам факти подібного «відкату» і чи вони мають місце в Івано-Франківську?

 
Якби мені були відомі такі факти, вони були б відомі і Вам, і, в першу чергу, правоохоронним органам. Думаю, що розмов у нашому місті на будь-яку тему є дуже багато. Але що стосується цього питання, то воно носить кримінальний характер. Безумовно якщо ти знаєш, що скоєно десь якийсь злочин, то ти не маєш права мовчати, бо у такому випадку ти є співучасником цього злочину. Тому розмови є, але ж мають люди про щось говорити.

Якби мені були відомі такі факти, що десь там хтось робить неправильні речі, відкати чи просить хабарів, я би в першу чергу повідомив правоохоронні органи.

 


Після місцевих виборів ви звільнили з посади керівника «Теплокомуненерго» Ігоря Прокопіва, який змагався з вами за крісло міського голови. Тоді він заявляв, що ви це зробили через його опозиційність і критику у ваш бік. Недавно ви його призначили новим керівником «Водоекотехпрому». Чому, насправді, ви звільнили Прокопіва з посади керівника ТКЕ? І чи означає його призначення на посаду керівника водоканалу те, що опозиційність і критика Прокопіва закінчилась?

 

Тут більше запитань до самого Прокопіва, ніж до мене. Тому, власне, я думаю що вам варто звернутися до нього і задати аналогічне питання.

Що стосується звільнення Прокопіва з посади голови «Теплокомуненерго», то в мене дійсно відбулася серйозна розмова з ним, він прийшов написав заяву. Це було звільнення не за якусь опозиційність, це було звільнення за власним бажанням. Я казав, що в мене як в міського голови до його роботи на посаді керівника ТКЕ питань немає. В мене не було зауважень чи підстав його звільняти, однак він звільнився за власним бажанням.

Що стосується призначення на посаду керівника «Водоекотехпрому», то я думаю, що всі в курсі які там баталії відбувалися навколо керівництва цього підприємства. Я вважаю, що Ігор Прокопів досить ефективний менеджер. Коли навколо «Водоекотехпрому» почалися оці баталії я запросив його до себе в кабінет і спитався, чи не має в нього бажання все таки працювати в комуналці міста на такій посаді. Це бажання було ним виявлено. І я вважаю, що політика є політикою, економіка є економікою, комуналка є комуналкою. Прокопів – ефективний менеджер, і я вважаю, що мої дії були абсолютно правильні. Тому я призначив його на цю посаду, на якій він зараз працює.


Коментарі (1)

Да уж 2011.06.10, 17:53
навчився говорити, як ригіонали. Молодець -МЕРло...
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

620
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

494
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

984
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

12415 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1527
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2900

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

184

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

289

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

777

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

2174
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

208
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1360
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

736
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

289
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

422
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

511
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

824
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3520
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

316
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

506
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

799
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

999