ШІСТЬ ПИТАНЬ міському голові Івано-Франківська Віктору Анушкевичусу

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ міському голові Івано-Франківська, голові Івано-Франківської обласної федерації футболу Віктору Анушкевичусу

 

 

Чи можна розцінювати ваші заяви та вашу підтримку заяв міської ради, зокрема щодо 9 травня і червоних прапорів як опозицію до центральної влади і чи не боїтеся ви, що Віктор Янукович відірве вам голову, як це обіцяв зробити з опозиціними мерами?

 
Я на цю тему вже висловлювався і ще раз кажу, що дійсно під червоним прапором відбулась перемога у ІІ Світовій війні, але під цим же червоним прапором нищили українців, нищили наших патріотів, вивозили сім’ї. Тому рішення, яке було прийняте міською радою щодо заборони використання червоних прапорів я вважаю цілком правильним. І не питання в тому, що тобі хтось голову відірве. Питання в тому, що ти повинен мати власну позицію. Я завжди 9 травня, і так було заведено в сім’ї, приходив на могили і вклонявся. Тому, що мій дід загинув на війні, моя баба залишилася з малими дітьми, дядько попав в полон при обороні Севастополя і 3 роки відбув в Бухенвальді. І не залежно від того чи це подобається комусь, чи не подобається, я приходив і булу приходити 9 травня і вклонятися солдату, саме солдату. Але не ветерану НКВД який під червоним прапором нищив українські родини. Тому от така позиція, вона є незмінною і такою буде.

 

 

А якщо брати до уваги заяви міської ради, які засуджують дії Уряду, Президента чи Верховної ради і вашу підтримку цих заяв?

Справа в тому, що там де я підписуюся, те що я говорю – я свідомий цього. Власне кожна людина в демократичні країні має право на власну позицію. Я також дотримуюся такої позиції і буду висловлювати її, незалежно від того, чи там хтось буде погрожувати, чи не буде погрожувати. Це абсолютно не правильно. Людина має право мати свою позицію незалежно від політичного клімату в державі.

 


Що на вашу думку важливіше для Івано-Франківська: гучні святкові заходи, конкурси краси і муніципальні хорові колективи чи рівні дороги, чисте місто і бездоганне функціонування «комуналки»?

 
Все має бути важливим. Тому, що безумовно я розумію, що стан архітектури, зокрема доріг, дійсно викликає нарікання і потребує найпершої реакції, вирішення. Але це не означає, що на всі інші речі треба закривати очі і нехтувати. Тому, що коли відбувається День міста, Великдень чи якісь інші свята – це не означає що ми повинні не святкувати тому що ми маємо певні проблеми. Все має бути врівноважено і збалансовано. Тому я вважаю, що безумовно наше місто, і це відзначають наші гості, які були на святкуванні дня міста, дуже чисте. Але те, що є проблем доріг і є ряд інших проблем – це дійсно так, але це не означає що ми не повинні святкувати День міста чи інші свята.

 


Оцініть за 5-бальною системою результативність вашої роботи із новим складом міської ради. Чим, на вашу думку, були викликані наміри депутатського корпусу висловити вам недовіру і чи не боїтеся ви повторення таких подій в майбутньому?

 
Ні, я не боюся повторення таких подій в майбутньому, бо я знаю що я роблю. Знаєте, мені дуже сподобалося 2 червня звернення Любомира Гузара до нації, це було в день Вознесіння Христового. Він сказав дуже фантастичну і правильну річ, що свій час прийде і наша пора для того, щоб знестися і кожен з нас має думати про це вже сьогодні, на цій землі. І якщо говорити про недовіру, чи бояся я недовіри – то я не боюся недовіри, бо треба боятися самого себе. Свої вчинки і свою роботу потрібно самому аналізувати. Тому те, що відбувалося в міській раді – більше політичне питання. А якщо говорити про те, що сьогодні відбувається, то я вважаю, що є якась конструктивна робота і якщо оцінити по 5-ти бальній системі, то вона вже вийшла на тверду 4.

 


Ви, як головний «футболіст» області, адже вас повторно обрано головою Івано-Франківсьої обласної федерації футболу, які бачите шляхи виходу місцевого футболу з кризи? Складається враження, що «Скорзонері», яка виявила бажання спонсорувати ФК «Прикарпаття», цікавить більше земельна ділянка поруч з стадіоном, ніж функціонування клубу.


Найперше я вважаю, що, і ми це робимо на рівні міста і області, - це розвиток дитячого футболу. Бо коли буде розвинений дитячий футбол, тоді і буде позитивні наслідки. Що стосується «Скорзонери», то хотів би зазначити, що рішення сесії Івано-Фрагківської міської ради було чітко прописане, прописані всі вимоги. Я думаю, що якщо товариство «Скорзонера» не буде виконувати ці умови, а мається на увазі добудування стадіону, утримання команди – то це буде порушення умов угоди і рішення сесії. Якщо вимоги не будуть виконуватися, просто-напросто збереться сесія міської ради і відмінить всі рішення, які дали можливість «Скорзонері» реалізувати земельну угоду.

 


Багато є розмов, що ремонтні організації отримують шалені «відкати» з ремонту доріг. Зокрема, це відбувається через порушення правил ремонту чи залатування дир. Чи відомі вам факти подібного «відкату» і чи вони мають місце в Івано-Франківську?

 
Якби мені були відомі такі факти, вони були б відомі і Вам, і, в першу чергу, правоохоронним органам. Думаю, що розмов у нашому місті на будь-яку тему є дуже багато. Але що стосується цього питання, то воно носить кримінальний характер. Безумовно якщо ти знаєш, що скоєно десь якийсь злочин, то ти не маєш права мовчати, бо у такому випадку ти є співучасником цього злочину. Тому розмови є, але ж мають люди про щось говорити.

Якби мені були відомі такі факти, що десь там хтось робить неправильні речі, відкати чи просить хабарів, я би в першу чергу повідомив правоохоронні органи.

 


Після місцевих виборів ви звільнили з посади керівника «Теплокомуненерго» Ігоря Прокопіва, який змагався з вами за крісло міського голови. Тоді він заявляв, що ви це зробили через його опозиційність і критику у ваш бік. Недавно ви його призначили новим керівником «Водоекотехпрому». Чому, насправді, ви звільнили Прокопіва з посади керівника ТКЕ? І чи означає його призначення на посаду керівника водоканалу те, що опозиційність і критика Прокопіва закінчилась?

 

Тут більше запитань до самого Прокопіва, ніж до мене. Тому, власне, я думаю що вам варто звернутися до нього і задати аналогічне питання.

Що стосується звільнення Прокопіва з посади голови «Теплокомуненерго», то в мене дійсно відбулася серйозна розмова з ним, він прийшов написав заяву. Це було звільнення не за якусь опозиційність, це було звільнення за власним бажанням. Я казав, що в мене як в міського голови до його роботи на посаді керівника ТКЕ питань немає. В мене не було зауважень чи підстав його звільняти, однак він звільнився за власним бажанням.

Що стосується призначення на посаду керівника «Водоекотехпрому», то я думаю, що всі в курсі які там баталії відбувалися навколо керівництва цього підприємства. Я вважаю, що Ігор Прокопів досить ефективний менеджер. Коли навколо «Водоекотехпрому» почалися оці баталії я запросив його до себе в кабінет і спитався, чи не має в нього бажання все таки працювати в комуналці міста на такій посаді. Це бажання було ним виявлено. І я вважаю, що політика є політикою, економіка є економікою, комуналка є комуналкою. Прокопів – ефективний менеджер, і я вважаю, що мої дії були абсолютно правильні. Тому я призначив його на цю посаду, на якій він зараз працює.


Коментарі (1)

Да уж 2011.06.10, 17:53
навчився говорити, як ригіонали. Молодець -МЕРло...
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

264
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1651
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1011
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1384 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2701
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2054

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

404

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

496

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1421

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1400
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

263
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18166
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1122
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3474
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

835
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10592
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6339
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

986
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

269
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

494
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3093
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

812