ШІСТЬ ПИТАНЬ Михайлові Ільницькому

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ кандидату на посаду  міського голови Івано-франківська Михайлові Ільницькому.

 

Розкажіть, чому ви вирішили балотуватись на посаду міського голови Івано-Франківська?

 

Моє гасло, з яким я йду до виборців - «Порядок і порядність». З 2007 року займаю керівні посади в УМВС. Моє спілкування із мешканцями міста спонукало прийняти рішення балотуватись на посаду міського голови обласного центру Прикарпаття.

Знаю, що таке господарка, вдалось попрацювати в апараті Верховної ради України. Наприклад, при Луценкові було набрано людей, яким відразу присвоювали звання майора. Мені ж до майора треба було мати певну вислугу. У владі сьогодні чимало непрофесіоналів.

 

Якщо станете мером, які питання ініціюватимете найперше?

 

Під час засідання депутатів міської ради можна ініціювати розгляд тих чи інших питань, що стосуються правоохоронної сфери. Щоб піднімати ці питання треба, звісно, бути фахівцем, я  юрист за фахом, тому мені відома процедура. Не ставив би питання, що взагалі нічого не робиться при владі, але є проблемні питання, які не піднімають, а може не знають як.

Також у новому скликанні потрібно ініціювати розгляд комунальних тарифів. Ми, наприклад, маємо умовну квартплату щомісяця, але сьогодні склалось так, що є якась «ліва» структура і вона теж надає невідомо які послуги, за які ми змушені платити із власної кишені. Моя позиція – позбутися усіх фірм-посередників. Немає десять днів гарячої води, то ми за ресурс гроші не беремо.

 

Чим ваша виборча програма відрізняється від програм інших кандидатів?

 

У мене є бачення щодо створення вуличних та мікрорайонних комітетів в Івано-Франківську, люди можуть об’єднуватись в громадські організації, які будуть захищати інтереси жильців. Є наприклад, прибудинкова територія, є комітет, вони знають, що без їхнього дозволу ніяка влада не зможе  забрати жодного метра землі.. Часто наші мешканці не знають один одного в очі. Дані комітети могли б завадити хаотичній забудові у дворах нашого міста. Буває так, приїздить бульдозер і починає рити, а люди навіть не знають, що біля їх будинку зводять новобудову. Адже сьогодні не секрет, що не у всіх дворах міста існує можливість встановити дитячий майданчик.

Жителі Івано-Франківська мають право вимагати повного звіту щодо роботи міської влади, вони повинні ініціювати громадські слухання, розуміти, що рішення під час сесії приймають депутати, яких вони обирали. Все це прописано у моїй програмі.

 

Ви говорите про зменшення рівня безробіття, яким чином можна цього досягти?

 

Сьогодні є чимало популістських гасел щодо підтримки малого та середнього бізнесу в Івано-Франківську. Проте згідно українського законодавства, наприклад, повністю звільнити підприємців від оподаткування не можливо.

Що може зробити влада на місцях, найперше – створити сприятливий інвестиційний клімат, спільно із підприємцями сідати за стіл переговорів і вирішувати проблемні питання. А також міська влада може допомогти підприємцю дотаціями. Я розумію, що розвиток саме середнього бізнесу це завжди нові робочі місця. 

 

Ви заявляєте про позапартійність, а від якої політичної сили йдете на вибори?

 

Згідно українського законодавства на крісло мера  висувають кандидатури  тільки політичні сили. Цього року була заснована Патріотична партія України, він цієї сили балотуюсь на посаду міського голови Івано-Франківська.

У 2002 році до міської ради також йшли по мажоритарній системі. Я йшов сам без політичних партій, тоді закон це дозволяв. Вирішив йти у депутати Верховної Ради, бо працюючи на той час в Калуші на посаді начальника дорожньої міліції бачив проблеми, які зможу вирішити.

 

Патріотична партія України стала таким собі технологічним інструментом для вас, а ширше, ідеологічно - все-таки якусь політичну силу підтримуєте?

 

Я не є політик, а службовець, зараз не перебуваю у жодній партії. Тому не маю морального права говорити про політичні сили. Коли йшов у 2002 році на вибори, то не боявся казати, що підтримую Віктора Ющенка.


27.10.2010 Марія ПЕТРІВ 2375 0
Коментарі (0)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5201 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1838 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4047 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3173 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7962 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20295 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

277

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

819

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1913

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2392
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

188
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

695
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

478
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18382
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

977
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1216 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6100 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23392 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

294
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

992 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1178 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

498