Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ кандидату на посаду міського голови Івано-франківська Михайлові Ільницькому.
Розкажіть, чому ви вирішили балотуватись на посаду міського голови Івано-Франківська?
Моє гасло, з яким я йду до виборців - «Порядок і порядність». З 2007 року займаю керівні посади в УМВС. Моє спілкування із мешканцями міста спонукало прийняти рішення балотуватись на посаду міського голови обласного центру Прикарпаття.
Знаю, що таке господарка, вдалось попрацювати в апараті Верховної ради України. Наприклад, при Луценкові було набрано людей, яким відразу присвоювали звання майора. Мені ж до майора треба було мати певну вислугу. У владі сьогодні чимало непрофесіоналів.
Якщо станете мером, які питання ініціюватимете найперше?
Під час засідання депутатів міської ради можна ініціювати розгляд тих чи інших питань, що стосуються правоохоронної сфери. Щоб піднімати ці питання треба, звісно, бути фахівцем, я юрист за фахом, тому мені відома процедура. Не ставив би питання, що взагалі нічого не робиться при владі, але є проблемні питання, які не піднімають, а може не знають як.
Також у новому скликанні потрібно ініціювати розгляд комунальних тарифів. Ми, наприклад, маємо умовну квартплату щомісяця, але сьогодні склалось так, що є якась «ліва» структура і вона теж надає невідомо які послуги, за які ми змушені платити із власної кишені. Моя позиція – позбутися усіх фірм-посередників. Немає десять днів гарячої води, то ми за ресурс гроші не беремо.
Чим ваша виборча програма відрізняється від програм інших кандидатів?
У мене є бачення щодо створення вуличних та мікрорайонних комітетів в Івано-Франківську, люди можуть об’єднуватись в громадські організації, які будуть захищати інтереси жильців. Є наприклад, прибудинкова територія, є комітет, вони знають, що без їхнього дозволу ніяка влада не зможе забрати жодного метра землі.. Часто наші мешканці не знають один одного в очі. Дані комітети могли б завадити хаотичній забудові у дворах нашого міста. Буває так, приїздить бульдозер і починає рити, а люди навіть не знають, що біля їх будинку зводять новобудову. Адже сьогодні не секрет, що не у всіх дворах міста існує можливість встановити дитячий майданчик.
Жителі Івано-Франківська мають право вимагати повного звіту щодо роботи міської влади, вони повинні ініціювати громадські слухання, розуміти, що рішення під час сесії приймають депутати, яких вони обирали. Все це прописано у моїй програмі.
Ви говорите про зменшення рівня безробіття, яким чином можна цього досягти?
Сьогодні є чимало популістських гасел щодо підтримки малого та середнього бізнесу в Івано-Франківську. Проте згідно українського законодавства, наприклад, повністю звільнити підприємців від оподаткування не можливо.
Що може зробити влада на місцях, найперше – створити сприятливий інвестиційний клімат, спільно із підприємцями сідати за стіл переговорів і вирішувати проблемні питання. А також міська влада може допомогти підприємцю дотаціями. Я розумію, що розвиток саме середнього бізнесу це завжди нові робочі місця.
Ви заявляєте про позапартійність, а від якої політичної сили йдете на вибори?
Згідно українського законодавства на крісло мера висувають кандидатури тільки політичні сили. Цього року була заснована Патріотична партія України, він цієї сили балотуюсь на посаду міського голови Івано-Франківська.
У 2002 році до міської ради також йшли по мажоритарній системі. Я йшов сам без політичних партій, тоді закон це дозволяв. Вирішив йти у депутати Верховної Ради, бо працюючи на той час в Калуші на посаді начальника дорожньої міліції бачив проблеми, які зможу вирішити.
Патріотична партія України стала таким собі технологічним інструментом для вас, а ширше, ідеологічно - все-таки якусь політичну силу підтримуєте?
Я не є політик, а службовець, зараз не перебуваю у жодній партії. Тому не маю морального права говорити про політичні сили. Коли йшов у 2002 році на вибори, то не боявся казати, що підтримую Віктора Ющенка.