ШІСТЬ ПИТАНЬ Михайлові Ільницькому

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ кандидату на посаду  міського голови Івано-франківська Михайлові Ільницькому.

 

Розкажіть, чому ви вирішили балотуватись на посаду міського голови Івано-Франківська?

 

Моє гасло, з яким я йду до виборців - «Порядок і порядність». З 2007 року займаю керівні посади в УМВС. Моє спілкування із мешканцями міста спонукало прийняти рішення балотуватись на посаду міського голови обласного центру Прикарпаття.

Знаю, що таке господарка, вдалось попрацювати в апараті Верховної ради України. Наприклад, при Луценкові було набрано людей, яким відразу присвоювали звання майора. Мені ж до майора треба було мати певну вислугу. У владі сьогодні чимало непрофесіоналів.

 

Якщо станете мером, які питання ініціюватимете найперше?

 

Під час засідання депутатів міської ради можна ініціювати розгляд тих чи інших питань, що стосуються правоохоронної сфери. Щоб піднімати ці питання треба, звісно, бути фахівцем, я  юрист за фахом, тому мені відома процедура. Не ставив би питання, що взагалі нічого не робиться при владі, але є проблемні питання, які не піднімають, а може не знають як.

Також у новому скликанні потрібно ініціювати розгляд комунальних тарифів. Ми, наприклад, маємо умовну квартплату щомісяця, але сьогодні склалось так, що є якась «ліва» структура і вона теж надає невідомо які послуги, за які ми змушені платити із власної кишені. Моя позиція – позбутися усіх фірм-посередників. Немає десять днів гарячої води, то ми за ресурс гроші не беремо.

 

Чим ваша виборча програма відрізняється від програм інших кандидатів?

 

У мене є бачення щодо створення вуличних та мікрорайонних комітетів в Івано-Франківську, люди можуть об’єднуватись в громадські організації, які будуть захищати інтереси жильців. Є наприклад, прибудинкова територія, є комітет, вони знають, що без їхнього дозволу ніяка влада не зможе  забрати жодного метра землі.. Часто наші мешканці не знають один одного в очі. Дані комітети могли б завадити хаотичній забудові у дворах нашого міста. Буває так, приїздить бульдозер і починає рити, а люди навіть не знають, що біля їх будинку зводять новобудову. Адже сьогодні не секрет, що не у всіх дворах міста існує можливість встановити дитячий майданчик.

Жителі Івано-Франківська мають право вимагати повного звіту щодо роботи міської влади, вони повинні ініціювати громадські слухання, розуміти, що рішення під час сесії приймають депутати, яких вони обирали. Все це прописано у моїй програмі.

 

Ви говорите про зменшення рівня безробіття, яким чином можна цього досягти?

 

Сьогодні є чимало популістських гасел щодо підтримки малого та середнього бізнесу в Івано-Франківську. Проте згідно українського законодавства, наприклад, повністю звільнити підприємців від оподаткування не можливо.

Що може зробити влада на місцях, найперше – створити сприятливий інвестиційний клімат, спільно із підприємцями сідати за стіл переговорів і вирішувати проблемні питання. А також міська влада може допомогти підприємцю дотаціями. Я розумію, що розвиток саме середнього бізнесу це завжди нові робочі місця. 

 

Ви заявляєте про позапартійність, а від якої політичної сили йдете на вибори?

 

Згідно українського законодавства на крісло мера  висувають кандидатури  тільки політичні сили. Цього року була заснована Патріотична партія України, він цієї сили балотуюсь на посаду міського голови Івано-Франківська.

У 2002 році до міської ради також йшли по мажоритарній системі. Я йшов сам без політичних партій, тоді закон це дозволяв. Вирішив йти у депутати Верховної Ради, бо працюючи на той час в Калуші на посаді начальника дорожньої міліції бачив проблеми, які зможу вирішити.

 

Патріотична партія України стала таким собі технологічним інструментом для вас, а ширше, ідеологічно - все-таки якусь політичну силу підтримуєте?

 

Я не є політик, а службовець, зараз не перебуваю у жодній партії. Тому не маю морального права говорити про політичні сили. Коли йшов у 2002 році на вибори, то не боявся казати, що підтримую Віктора Ющенка.


27.10.2010 Марія ПЕТРІВ 2696 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2425
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19534
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8052
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

490
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

781
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738