Напередодні вступної кампанії кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ директору Івано-Франківського муніципального коледжу, кандидату політичних наук, Ігору Макаруку.
– Пане Ігоре, ваш коледж є відносно молодим навчальним закладом, як загалом ви можете охарактеризувати Івано-Франківський муніципальний коледж?
– Дійсно, ми молодий заклад. Івано-Франківський муніципальний коледж засновано в 2008 році. Минулого року ми вперше провели набір студентів, таким чином, коледж розпочав свою освітню діяльність в 2010 році.
Провадження освітньої діяльності в Івано-Франківському муніципальному коледжі здійснюється відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки України.
Як кожна молода організація ми не обтяжені жодним негативом. Якраз своєю фактичною молодістю, сучасними формами стратегічного планування, певною агресивністю (в хорошому сенсі), які опираються на досвід наших викладачів ми і є цікаві для наших молодих людей, які прагнуть здобути освіту сучасного європейського рівня…
– Ви кажете про досвід викладачів, якось можна це конкретизувати?
– В нашому коледжі працюють висококваліфіковані працівники: викладачі вищої категорії, старші викладачі, кандидати наук.
Викладачами загальноосвітніх дисциплін розроблено навчально-методичне забезпечення для всіх видів аудиторних занять та самостійної роботи студента. З усіх дисциплін розроблено робочі програми, тексти лекцій, завдання для практичних та лабораторних робіт. Все на найвищому сучасному рівні.
З таким колективом можна ставити найвищі завдання. Знаєте, в такому етапі – фактично закладенні традицій закладу, нашому колективу, що складається з досвідчених викладачів, працювати надзвичайно цікаво. Ми маємо досвід і бажання творити заклад освіти принципово нового рівня. В цьому ми сподіваємося на підтримку наших студентів.
– А кого саме готує ваш коледж?
– Івано-Франківський муніципальний коледж здійснює підготовку молодших спеціалістів на базі базової загальної середньої освіти за спеціальностями “Туристичне обслуговування” (3,5 роки), “Маркетингова діяльність”(3 роки) та “Організація виробництва” (3.5 роки). Отже ми готуємо фахівців, які є надзвичайно актуальними і витребуваними на сучасному ринку праці.
З усіх зазначених спеціальностей розроблено та в установленому порядку погоджено навчальні плани і варіативні частини освітньо-кваліфікаційних характеристик та освітньо-професійних програм.
До речі, відповідно до угоди між коледжем та виконкомом Івано-Франківської міської ради 20% від фактичного набору (діти сироти, напівсироти, з багатодітних та малозабезпечених сімей) навчаються безкоштовно.
– У «молодих» закладів як правило є проблеми з матеріальною базою, обладнанням… Як у вас з цим справи?
– Відповідно до договору оренди, укладеного між Івано-Франківським муніципальним коледжем та Івано-Франківською міською радою, коледжу передано в користування приміщення загальною площею 4221 кв.м., з них навчальні приміщення – 1717 кв.м.
Коледж має у користуванні аудиторні приміщення, приміщення для адміністрації, змонтовано обладнання лабораторії інформатики та комп’ютерної техніки, підключена мережа Інтернету, функціонує кабінет системи відео конференції. Є також спортивна та актова зала, медпункт.
У користуванні студентів коледжу є бібліотека. Бібліотечний фонд Івано-Франківського муніципального коледжу становить 10.7 тис. примірників. Читальний зал коледжу розрахований на 28 посадкових місць. В бібліотеці коледжу є підручники та посібники як із загальноосвітнього циклу предметів так і з дисциплін профільного спрямування. В бібліотеці є художня література для забезпечення чинних навчальних програм з української та світової літератури, художня література, а також література універсального змісту (довідники та словники перекладні, тлумачні, орфографічні).
– Ви казали про розвиток і стратегію розвитку коледжу. В чому полягають головні тези таких програм?
– Тільки декілька шляхів та перспектив нашого розвитку. Планується створення спортивних секцій з ігрових видів спорту та інших гуртків.
Ми також будемо організовувати наукові дослідження викладачами коледжу (написання статей, участь у роботі науково-практичних конференцій, навчання в аспірантурі тощо).
Ще одним важливим напрямом роботи коледжу є і буде в цій царині подальший активний розвиток - пошукова робота студента (участь в роботі предметних гуртків, дослідження суб’єктів господарювання під час виробничої та технологічної практики, розробка і тому подібне).
Планується створення веб-сторінок викладачів, видання методичних розробок, комп’ютеризація бібліотеки та ін.
Ми, безперечно, будемо йти в ногу з часом і використовувати найновіші досягнення в інформаційно-навчальних технологіях, адже ми готуємо фахівців ХХІ-го століття – з широким кругозором, з вміннями аналізувати та синтезувати знання, з адаптивним типом мислення, здатністю навчатися та сприймати нове…
Крім того ми ставимо завдання навчити нашого випускника працювати в команді, дбаємо не тільки про вузьке "навчання фахівця", а й про формування цілісної та гармонійної, духовно багатої особистості.
– А яким чином ваші випускники зможуть продовжити навчання, скажімо в університетах?
– Випускники коледжу після завершення навчання і отримання диплому молодшого спеціаліста можуть продовжити навчання у вузах 3-4-го рівня акредитації.
Вони будуть мати можливість поступати на навчання у ВУЗи на навчання без Зовнішнього Незалежного Оцінювання (так званих тестів) на 2 або 3 курс вузу, залежно від обраної спеціальності.
Хочу запросити випускників 9-х класів загальноосвітніх шкіл. Наша адреса: вул. Г.Хоткевича, 56 (в приміщенні ЗОШ № 19), телефони 0342-72-13-73, 0342-72-13-63.