Сімнадцять хвилин клінічної смерті: в Івано-Франківську медики врятували життя чоловіка (ФОТО)

В Івано-Франківську медики ЦМКЛ врятували життя та успішно пролікували пацієнта Юрія Цимбалюка.
Про це повідомляють у соціальних мережах лікарні, пише Фіртка.
Лікарі кажуть, що у цього чоловіка могутній ангел-охоронець, адже від самого початку усі обставини складались на його користь, хоча ситуація була критична.
Події відбувались трохи понад місяць тому. Тоді в неділю, 11 серпня, Юрій Цимбалюк разом із дружиною прогулювались у Міському парку ім. Тараса Шевченка. Посеред вулиці чоловік відчув погіршення самопочуття. За кермо власного автомобіля уже не сідав, а тому викликали таксі, щоб направитись за медичною допомогою до ЦМКЛ. На повороті до лікарні він втратив свідомість.
Медики відділення невідкладної екстреної медичної допомоги ЦМКЛ, які були в той час на чергуванні (лікар невідкладних станів Христина Буковинська і терапевт Роман Вовчок, а також анестезіологи Ангеліна Котик і Ярослав Максимчук) розповідають, що тоді все було швидко. Пригадують і переляканого водія таксі, а також, що в той день в ЦМКЛ не було ургенції. А тому, зізнаються, що не очікували на пацієнтів у критичних станах і з гумором жартують, що те чергування запам’ятається їм надовго:
«У нас не було часу на роздуми, у пана Юрія зафіксували фібриляцію шлуночків , яка перейшла в асистолію (зупинка серцевої діяльності ). Кожна хвилина і навіть секунда були важливі. Тому ми негайно розпочали реанімаційні заходи. І аж на 17 хвилині серце вдалось завести».
Завідувачка ВНЕМД Іванна Дидик відзначає, що серцево-легенева реанімація триває за стандартом 30 хв.
«Наші лікарі діяли настільки командно, швидко та ефективно, що маємо врятоване життя пана Юрія і зараз він вже повернувся до нормального життя», - говорить Іванна Дидик.
Після реанімаційних заходів хворого негайно перевели у палату інтенсивної терапії, де він знаходився на апараті ШВЛ без свідомості 1 добу.
«На мій подив (а ми в роботі дуже часто маємо справу з постреанімаційними ускладненнями), наступного дня в пацієнта почали зʼявлятися елементи свідомості та ознаки самостійного дихання. Потім намагання виконувати прості інструкції. Дуже обережно і натхненно ми з командою спостерігали за динамікою. Зрештою успішно пацієнта екстубували, тобто апарат ШВЛ йому вже був непотрібний», - пригадує завідувачка ВНЕМД.
Далі пацієнта відправили у відділення інтервенційної кардіології, радіології та кардіохірургії, де йому встановили діагноз – інфаркт міокарда. Тут йому провели коронографію (дослідження судин серця за допомогою рентгену і спеціальної контрастної речовини), а опісля стентування коронарних артерій. Це малоінвазивне хірургічне втручання дозволяє розширити просвіт артерій, які забезпечують життєдіяльність серця.
Надалі пацієнта перевели у кардіологічне відділення ЦМКЛ.
«У нас він проходив реабілітацію, також йому виконувались ЕКГ із фізичним навантаженням, УЗД серця та постійний контроль аналізів, підбір ліків», - говорить лікар-кардіолог Юлія Садівська.
За 11 днів пацієнта Юрія Цимбалюка вдалось ефективно пролікувати в ЦМКЛ і виписати з медзакладу у задовільному стані.
Чоловік зізнається, що до того не мав якихось серйозних проблем з серцем, міг тільки інколи мати підвищений артеріальний тиск. Сьогодні він приходить навідати своїх медиків і подякувати їм за порятунок.
«Мабуть, я ще не все встиг, якщо лікарям вдалось мені зберегти життя і вищі небесні сили так усім покерували», - говорить Юрій Цимбалюк.
Пацієнт каже, що зараз добре себе почуває, навіть розпитує у лікарів, коли йому вже можна буде грати волейбол, адже поки фізичні навантаження у нього є обмежені.
«Я нічого не пам’ятаю, що відбувалось тут в лікарні. Після пережиття клінічної смерті став погано пам’ятати декілька днів перед нею. Знаю, що ми були на дачі в суботу, але немає чіткості спогадів, ніби спостереження збоку, або як сон і деколи все як у мультфільмі. Не можу пригадати як зранку в неділю снідав, але всі інші події свого життя я добре пам’ятаю», - говорить Юрій Цимбалюк.
Лікарі кажуть, що певні порушення пам’яті є можливі, більше того випадок цього пацієнта є унікальним і певною мірою навіть дивовижним.
«Пану Юрію пощастило навіть те, що він прогулювався в парку поруч з лікарнею, що викликали тоді швиденько таксі, бо тут дуже важливим був час. Певним чудом є також те, що пацієнт зараз повністю стабільний. Бо коли 17 хвилин порушене кровопостачання, то людина рідко після цього може повернутись до повноцінного життя», - говорить Іванна Дидик.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській ЦМКЛ пересадили нирку пацієнту від посмертного донора (ФОТО)

В Івано-Франківську відкрили консультативно-діагностичне відділення ЦМКЛ (ФОТО)

 


23.09.2024 Тетяна Сорока 2238
Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

856
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1892 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

860
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2787
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1909
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3133

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

682

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

862

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1279

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1875
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

581
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

780
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1251
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1019
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

764
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1021
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7654
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

960
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3730
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

865
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1451
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1219 1