Сімнадцять частинок снаряда залишилося у нозі: як на Прикарпатті лікують поранених бійців

Упродовж року медики відділення реабілітації та відновлювальної медицини Надвірнянської центральної районної лікарні, що на Івано-Франківщині, пролікували амбулаторно 800 людей, ще сотню — стаціонарно.

Відділення працює від квітня 2023 року. 80% пацієнтів — військовослужбовці.

Які послуги надають у відділенні та з якими воєнними травмами стикаються медики — у репортажі Суспільного, пише Фіртка.

Юрій Доценко — військовослужбовець 3 окремої штурмової бригади родом із Ворохти. Боєць воює з 2014 року. Зараз він лікується у відділенні реабілітації та відновлювальної медицини Надвірнянської центральної районної лікарні.

"Цей пацієнт до нас потрапив з травмою коліна. У нього був розрив медіального меніска. Зараз ми якраз проводимо реабілітацію, підбираємо спеціальні фізіотерапевтичні вправи.

І бачимо позитивні результати за цей час. Юрій в нас — вже другий тиждень, якщо не більше", — розповідає фізіотерапевт Денис Глуханюк.

Боєць Юрій Доценко каже: побратими чекають на його повернення в стрій наступного місяця. І він готовий виконувати бойові завдання.

"Я травмувався на Бахмутському напрямку. У жовтні зістрибував з машини невдало і тоді отримав травму. Почала нога "зістрибувати". В лікарню мене поклали, там МРТ зробили — розрив меніска", — каже Юрій Доценко.

Ще один пацієнт — 21-річний штурмовик 710 бригади охорони Держспецтрансслужби Богдан Кучмей. Воїн — родом із Надвірної. У вересні 2023 року отримав уламкове поранення у ногу на позиції біля Вугледара. Лікарі видалили три уламки, але в нозі залишаються ще 17 частинок російського снаряда.

"Мене поранило в окопі. Якби я був у бліндажі, то мене б "задвохсотило". І ще в мене почалася температура. Я перебував на позиціях дві з половиною доби, дуже сильно "прилетіло" по нозі.

Я кричав, чи всі живі. Не одразу зрозумів, що мене поранило. Спочатку медики поставили апарат Єлізарова. Дуже довго не могли ногу зашити, бо велике поранення. Боялися, що загноїться нога", — розповідає Богдан Кучмей.

За словами завідувачки відділення Ольги Васін, реабілітаційні послуги надають фізичні терапевти, ерготерапевт, лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, терапевти мови й мовлення, психологи та медсестри.

"Люди вже нарешті зрозуміли, що реабілітація — це не тільки про масаж і фізіотерапію, як раніше переважно сприймали. А зараз розуміють, що доказова реабілітація — набагато ширша.

Ми боремося за функціонування організму, втрачених пацієнтом функцій. В будь-якому випадку реабілітолог — це завжди відновлення ходьби", — каже Ольга Васін.

За словами директора Надвірнянської центральної районної лікарні Сергія Ємельянчука, із січня 2024 року відділення реабілітації працює у стаціонарному режимі, раніше — тільки амбулаторно.

"Сьогодні — це 20 ліжкомісць. Думаю, наступне контрактування з НСЗУ — вже є вимога мінімум 30. Тобто на десять ліжок ми вже потихеньку починаємо відставати, тож треба надолужувати", — говорить Сергій Ємельянчук.

Як розповів голова Надвірнянської громади Зіновій Андрійович, відділення реабілітації облаштували у закинутому приміщенні лікарні. Там зробили капітальний ремонт. На це з міського бюджету спрямували 9 мільйонів гривень.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді військовослужбовцям виплачують кошти на реабілітацію: скільки захисників вже отримали

Понад 12 пунктів: що відомо про виплати для військовослужбовців в Івано-Франківській громаді

Допомога при пораненні: скільком військовослужбовцям з Івано-Франківської громади затвердили виплати


24.04.2024 Іван Муканик 333
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18379
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

989 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1169 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497