Сім'я хлопчика, що помер від COVID-19, живе за межею бідності: соцслужби не бачать (ВІДЕО)

Сім’я восьмирічного хлопчика, який 17-го жовтня помер від коронавірусної інфекції, не перебуває на обліку в обласній службі захисту дітей.

Про це розповів керівник цієї служби Іван Ковалик. Кореспонденти Суспільного поїхали в село, де жив хлопчик та побували біля будинку його сім’ї, інформує Фіртка.

Восьмирічний хлопчик, який помер від COVID-19, жив у селі Казанів Коломийського району. Місцеві жителі показали будинок, в якому живе його сім’я. Сьогодні вдома нікого не було.

"Нема нікого, бо їх майже ніколи нема. Мама і середня дочка на базарі. А чоловік, напевно, пішов в лікарню. Десь-колись, буває, п'ють", - розповідає сусідка Марія.

Сім’я не перебувала на обліку в обласній службі у справах дітей, як така, що знаходиться у складних життєвих обставинах, розповів керівник служби Іван Ковалик.

Однак, інша сусідка Марія розповіла, що сім’я живе бідно. За її словами, односельчани допомагають їм, адже пенсії, яку отримує ця сім’я, не вистачає.

"Сім’я бідненька. Хата така собі. Було багато їх, а там лише ліжка і більше нічого, бо не мають звідки купити то все. Тато дуже хворий, тато на операціях був, мама – на одній операції. Дуже хворі, з лікарні в лікарню. Тато на похорон прийшов і дальше пішов у лікарню. Люди помагають їм, бо вони не мають як", - каже Марія Мосійчук.

Хлопчик на вихідних був вдома і потім поїхав на навчання в Печеніжинську школу-інтернат. Сьогодні тут зачинені всі корпуси, а на подвір’ї школи немає ні учнів, ні вчителів. Єдина людина, яка перебувала на території навчального закладу, – денний сторож Марія Тафійчук.

Вона говорить: "Немає жодної дитини. В нас все закрито на самоізоляцію. Діти до 30-го числа, два тижні, на самоізоляції. Ні директора, ні завуча нема".

Саме в школі-інтернаті в дитини виявили температуру. Черговий лікар, який тут працює, викликав швидку допомогу, розповів заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Володимир Дзьомбак.

Хлопчика госпіталізували в Коломийську центральну районну лікарню увечері 15-го жовтня. Тоді, розповідає медичний директор КНП "Коломийська центральна районна лікарня" Віктор Бойко, стан дитини був середньої важкості. А вже через кілька годин самопочуття хлопчика почало погіршуватися.

"Протягом чотирьох годин перебування в реанімаційному відділенні стан дитини погіршувався. О 04:20 дитину перевели на кероване дихання, тобто заінтубували. При проведенні рентген-обстеження були виявлені ознаки двобічної пневмонії", - пояснює він.

17-го жовтня, через півтори доби після госпіталізації, восьмирічний хлопчик помер. За словами Віктора Бойка, результати ПЛР-дослідження надійшли після смерті дитини, тест підтвердив наявність коронавірусної інфекції.

Як розповіли в обласному департаменті охорони здоров’я, хлопчик мав важкі супутні соматичні захворювання та неодноразово знаходився на лікуванні в медзакладах області. Спеціальна комісія облдержадміністрації перевірила, чи правильно дитині надали медичну допомогу.

"Всі зусилля, які докладали медики, були переглянуті нашою комісією, яку ми одразу створили, щоб розібратися, чи правильно діяли всі. Можу сказати, що всі моменти були дотримані", - переконує заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації Володимир Дзьомбак.

Нагадаємо, на Прикарпатті через COVID-19 померла восьмирічна дитина.


Читайте також:

На Прикарпатті дитина за дві доби померла від Covid-19: педагоги та медики розповіли, як захворів хлопчик


21.10.2020 2449
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

561
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1743 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1088 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

523
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6870 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11323 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

299

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1030

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1085

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1076
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

237
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1044
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

810
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

673
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

645
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2906
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4406
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18402
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

256
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

323
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

632
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

734