Сім'я хлопчика, що помер від COVID-19, живе за межею бідності: соцслужби не бачать (ВІДЕО)

Сім’я восьмирічного хлопчика, який 17-го жовтня помер від коронавірусної інфекції, не перебуває на обліку в обласній службі захисту дітей.

Про це розповів керівник цієї служби Іван Ковалик. Кореспонденти Суспільного поїхали в село, де жив хлопчик та побували біля будинку його сім’ї, інформує Фіртка.

Восьмирічний хлопчик, який помер від COVID-19, жив у селі Казанів Коломийського району. Місцеві жителі показали будинок, в якому живе його сім’я. Сьогодні вдома нікого не було.

"Нема нікого, бо їх майже ніколи нема. Мама і середня дочка на базарі. А чоловік, напевно, пішов в лікарню. Десь-колись, буває, п'ють", - розповідає сусідка Марія.

Сім’я не перебувала на обліку в обласній службі у справах дітей, як така, що знаходиться у складних життєвих обставинах, розповів керівник служби Іван Ковалик.

Однак, інша сусідка Марія розповіла, що сім’я живе бідно. За її словами, односельчани допомагають їм, адже пенсії, яку отримує ця сім’я, не вистачає.

"Сім’я бідненька. Хата така собі. Було багато їх, а там лише ліжка і більше нічого, бо не мають звідки купити то все. Тато дуже хворий, тато на операціях був, мама – на одній операції. Дуже хворі, з лікарні в лікарню. Тато на похорон прийшов і дальше пішов у лікарню. Люди помагають їм, бо вони не мають як", - каже Марія Мосійчук.

Хлопчик на вихідних був вдома і потім поїхав на навчання в Печеніжинську школу-інтернат. Сьогодні тут зачинені всі корпуси, а на подвір’ї школи немає ні учнів, ні вчителів. Єдина людина, яка перебувала на території навчального закладу, – денний сторож Марія Тафійчук.

Вона говорить: "Немає жодної дитини. В нас все закрито на самоізоляцію. Діти до 30-го числа, два тижні, на самоізоляції. Ні директора, ні завуча нема".

Саме в школі-інтернаті в дитини виявили температуру. Черговий лікар, який тут працює, викликав швидку допомогу, розповів заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Володимир Дзьомбак.

Хлопчика госпіталізували в Коломийську центральну районну лікарню увечері 15-го жовтня. Тоді, розповідає медичний директор КНП "Коломийська центральна районна лікарня" Віктор Бойко, стан дитини був середньої важкості. А вже через кілька годин самопочуття хлопчика почало погіршуватися.

"Протягом чотирьох годин перебування в реанімаційному відділенні стан дитини погіршувався. О 04:20 дитину перевели на кероване дихання, тобто заінтубували. При проведенні рентген-обстеження були виявлені ознаки двобічної пневмонії", - пояснює він.

17-го жовтня, через півтори доби після госпіталізації, восьмирічний хлопчик помер. За словами Віктора Бойка, результати ПЛР-дослідження надійшли після смерті дитини, тест підтвердив наявність коронавірусної інфекції.

Як розповіли в обласному департаменті охорони здоров’я, хлопчик мав важкі супутні соматичні захворювання та неодноразово знаходився на лікуванні в медзакладах області. Спеціальна комісія облдержадміністрації перевірила, чи правильно дитині надали медичну допомогу.

"Всі зусилля, які докладали медики, були переглянуті нашою комісією, яку ми одразу створили, щоб розібратися, чи правильно діяли всі. Можу сказати, що всі моменти були дотримані", - переконує заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації Володимир Дзьомбак.

Нагадаємо, на Прикарпатті через COVID-19 померла восьмирічна дитина.


Читайте також:

На Прикарпатті дитина за дві доби померла від Covid-19: педагоги та медики розповіли, як захворів хлопчик


21.10.2020 2629
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

743