На Прикарпатті дитина за дві доби померла від Covid-19: педагоги та медики розповіли, як захворів хлопчик

Михайлик перейшов до другого класу. Був веселим і життєрадісним хлопчиком, але часто хворів. Його привезли до лікарні з серйозними ускладненнями, підтвердили COVID-19, а через два дні він помер.

Хлопчик був вихованцем Печеніжинської школи-інтернату, де навчаються діти з вадами розумового розвитку, інформує Фіртка з посиланням на ВВС.

Як підтвердили BBC News Україна місцеві медики, у дитини також було ожиріння, збільшені аденоїди, він часто хворів на пневмонію та бронхіт.

читайте також: На Прикарпатті через COVID-19 померла восьмирічна дитина (ВІДЕО)

Як повідомила директорка спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Жанна Ковалюк, причин для хвилювання там не бачили, бо діти тиждень тому пройшли медогляд. У Михайлика не було застуди.

Все почалося ввечері 15 жовтня.

"Усе було нормально. Щодня вранці та ввечері усім міряємо температуру. 14 жовтня занять не було, адже був державний вихідний. Усі були вдома. 15 жовтня вранці у Михайлика була нормальна температура. Поміряли температуру увечері - була вища за 38 градусів. Ми одразу викликали швидку. Діяли згідно з протоколом", - розповіла для BBC News Україна директорка.

Після того, як дитину забрала швидка, хлопцю зробили експрес-тест на коронавірус. Тест виявився негативним. Рівень кисню в крові був 99%. Але дитині ставало гірше.

Лікарі кажуть, що це була блискавична форма запалення легень. Хлопцю зробили ПЛР-тест, який показав позитивний результат.

"У дитини було багато супутніх захворювань. Крім того, хлопець мав проблеми із дихальними шляхами. Минулого року він у нас лежав з важкою формою пневмонії. Висновок патологоанатома - двостороння пневмонія. ПЛР-тест виявився позитивним", - розповів головний лікар Коломийської Центральної районної лікарні Андрій Кошкін.

Де дитина могла заразитися коронавірусом - наразі невідомо.

У Михайлика залишилися мама, батько та дві сестри. Хлопчик мешкав за межами Печеніжинської ОТГ. Щопонеділка його батьки вставали о п'ятій ранку, щоб сісти на приміський поїзд. Потім пересідати на автобус до Печеніжина - так його довозили до школи.

Педагоги спецзакладу кажуть, що Михайлик перебував у Печеніжинській школі-інтернаті з понеділка по п'ятницю. Але на вихідних їздив додому.

"Дитина могла б і на вихідних залишатися в нас, але для цього батькам слід було отримати спеціальну довідку від Служби у справах дітей, якої вимагає постанова 586 Кабінету Міністрів України. Такої довідки ми не мали, відповідно, дитину забирали додому. Звичайно, що на території нашого закладу Михайлик був би у більшій безпеці, у нас хороша школа і належні умови", - говорить педагог Ольга Василишин.

Чи будуть решті дітей проводити ПЛР-тести у Печеніжинській спеціальній школі - наразі невідомо. Якщо на це виділять кошти, тоді однозначно зроблять, каже директорка закладу.

Covid-19 небезпечний для людей похилого віку і тих, хто має проблеми зі здоров'ям.

Наразі відомо про смерть щонайменше чотирьох дітей із коронавірусом в Україні. В одному випадку 13-річний хлопчик мав онкологічний діагноз.

Івано-Франківщина зараз на сьомому місці в Україні за кількістю випадків коронавірусу. А з понеділка облцентр входить до червоної зони.


20.10.2020 4701
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

557
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

650
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1362
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2315 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1167
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3093

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

915

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1060

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1490

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2087
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

344
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26410 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

782
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3038
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1285
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

963
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1222
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3087
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

441
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4315
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1099
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1657