На Прикарпатті дитина за дві доби померла від Covid-19: педагоги та медики розповіли, як захворів хлопчик

Михайлик перейшов до другого класу. Був веселим і життєрадісним хлопчиком, але часто хворів. Його привезли до лікарні з серйозними ускладненнями, підтвердили COVID-19, а через два дні він помер.

Хлопчик був вихованцем Печеніжинської школи-інтернату, де навчаються діти з вадами розумового розвитку, інформує Фіртка з посиланням на ВВС.

Як підтвердили BBC News Україна місцеві медики, у дитини також було ожиріння, збільшені аденоїди, він часто хворів на пневмонію та бронхіт.

читайте також: На Прикарпатті через COVID-19 померла восьмирічна дитина (ВІДЕО)

Як повідомила директорка спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Жанна Ковалюк, причин для хвилювання там не бачили, бо діти тиждень тому пройшли медогляд. У Михайлика не було застуди.

Все почалося ввечері 15 жовтня.

"Усе було нормально. Щодня вранці та ввечері усім міряємо температуру. 14 жовтня занять не було, адже був державний вихідний. Усі були вдома. 15 жовтня вранці у Михайлика була нормальна температура. Поміряли температуру увечері - була вища за 38 градусів. Ми одразу викликали швидку. Діяли згідно з протоколом", - розповіла для BBC News Україна директорка.

Після того, як дитину забрала швидка, хлопцю зробили експрес-тест на коронавірус. Тест виявився негативним. Рівень кисню в крові був 99%. Але дитині ставало гірше.

Лікарі кажуть, що це була блискавична форма запалення легень. Хлопцю зробили ПЛР-тест, який показав позитивний результат.

"У дитини було багато супутніх захворювань. Крім того, хлопець мав проблеми із дихальними шляхами. Минулого року він у нас лежав з важкою формою пневмонії. Висновок патологоанатома - двостороння пневмонія. ПЛР-тест виявився позитивним", - розповів головний лікар Коломийської Центральної районної лікарні Андрій Кошкін.

Де дитина могла заразитися коронавірусом - наразі невідомо.

У Михайлика залишилися мама, батько та дві сестри. Хлопчик мешкав за межами Печеніжинської ОТГ. Щопонеділка його батьки вставали о п'ятій ранку, щоб сісти на приміський поїзд. Потім пересідати на автобус до Печеніжина - так його довозили до школи.

Педагоги спецзакладу кажуть, що Михайлик перебував у Печеніжинській школі-інтернаті з понеділка по п'ятницю. Але на вихідних їздив додому.

"Дитина могла б і на вихідних залишатися в нас, але для цього батькам слід було отримати спеціальну довідку від Служби у справах дітей, якої вимагає постанова 586 Кабінету Міністрів України. Такої довідки ми не мали, відповідно, дитину забирали додому. Звичайно, що на території нашого закладу Михайлик був би у більшій безпеці, у нас хороша школа і належні умови", - говорить педагог Ольга Василишин.

Чи будуть решті дітей проводити ПЛР-тести у Печеніжинській спеціальній школі - наразі невідомо. Якщо на це виділять кошти, тоді однозначно зроблять, каже директорка закладу.

Covid-19 небезпечний для людей похилого віку і тих, хто має проблеми зі здоров'ям.

Наразі відомо про смерть щонайменше чотирьох дітей із коронавірусом в Україні. В одному випадку 13-річний хлопчик мав онкологічний діагноз.

Івано-Франківщина зараз на сьомому місці в Україні за кількістю випадків коронавірусу. А з понеділка облцентр входить до червоної зони.


20.10.2020 4250
Коментарі ()

01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

316
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

2541 8
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3669
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4075
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5177
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4642

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

360

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

984

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1481

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2204
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

10098
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

323
26.11.2023

Реформа шкільного харчування: найближчим часом громади мають розробити локальну стратегію та місцевий план реалізації змін до 2027 року.  

688
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

593
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

606
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5213
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

20075
01.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13091
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

206
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1051
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2647