Сімейні цінності

 

 

Брешуть, що сімейні цінності знецінюються, занепадають, ой як брешуть. На Заході, де батьки, заклопотані кар’єрними сходинками свого драбинного життя, не завше можуть викроїти часину для спілкування зі своїми дітьми та один з одним; де вуйко живе з вуйком чи тьотя з тьотьов  плюс всиновлений бахур; де дітвору дубасити ні про дупі, ні по писку суворо заборонено на рівні де-фактового законодавства, та й просто неприйнятно; де кожен член сім’ї уповноважений вибирати самостійно собі професію, житло і інші «екзистенціали» – так, шляк би їх трафив, біда з сімейними цінностями, ще не так давно іменованими «традиційні».

 

Та добре там, де нас нема чого жаліти. У нас власне. У нас сімейні цінності з роками тільки зміцнюються, утверджуються  в суспільстві, обростають металевими ланцюгами зеленіючі листочки генеалогічних древ замість прогнилих стовбурів, буремним цвітінням формується наочно нова традиці, маючи уявлення про осінь, як про трудівничий сад вічнозелених.  Матінка горою і  горою банкнот стоїть за свого любого синочка, який сп’яну на бентляку «панарошку» зносить пішоходів – отак потрібно діток захищати. Татко, коли йде працювати в державну канторку, ключ від приватної копілочки-сопілочки  передає не якимсь там чужоплемінним менеджерам штибу «тор» чи «medium», а рідним діточкам  звісно, якщо передчасно вмерла бабуся, а ті обов’язково йдуть по стезі батька вже чи потім, і своїм діткам… Все для сім’ї і нічого із сім’ї. І зазвичай в родині голова татусьо, а не мамуня. Буває в принципі, що й мамаша замість папаші, та все ж, погодьтеся, рідше. З таким підходом націю не витравити, адже, як сказав класик – «народ починається з родини», а народ то кістяк країни, це й без класиків всяких зрозуміло всякому. Ось що ми можемо і повинні протиставити аморальному, звироднілому Заходу, де все змістилося і перемішалося в сім’ї, а абстракції на кшталт «справедливість» і «свобода» деперсоналізували  істинний фаліцизм родинних стосунків!!!!!!! 

 

Нам не вистачає для повного щастя кількох речей ! Перша річ (регіональна): фаліцизмів замість галліцизмів.  Про це детальніше десь іншим разом.  Друга річ (вседержавна): традиціоналізація, себто введення в стійку сімейну традицію не лише турботи за членів сім’ї, як то ми розуміємо всі, але й блатняків-бентляків - працевлаштування   усіх-усіх на високі державні посади і відкриття пристойного бізнесу із безперешкодним веденням в подальшому, бо, без базара, майже всяка мамка за те, що її петрусь  на діскотівці набив гулю на голові павлуся, має змогу іменем У-країни виділити декілька банкнот у благодійний фонд  місцевого судді «Феміда для Аїда», та не всяка годна влаштувати синка чи доцю  на високу посаду. І третя річ (універсальна і така, що витікає з другої, охоплює дві попередні)  - усиновлення і удочеріння. Кого ? Ким ? Всього народу, всіх громадян і можна кількох нерезидентів – президентом України на п’ять років з правом передачі у родинну власність на неменший термін наступникові чи йому знов. 

 

Суспільство, побудоване за образом будинку сімейного типу, це буде не лише безпрецедентно і унікально на планеті Земля, але й ефективно і весело. Ми здружимося і породичаємося з мільйонами собі подібних і сотнями не собі подібних, це буде логічним апогеєм нації й народу і прикладом для наслідування всіма ренегатами-індивідуалами світу сього, адже, якщо все колись почалося із родини, племені, батька-вождя, то чому не може закінчитися багатомільйонним племенем і вождиком, чи розпочатися ?... А влада собі гарантує пожиттєве батьківство, бо, як відомо, батьків у нас не вибирають, або вибираються за родинним принципом – ну як нам не фемілізуватися, ну як нам не фемінізуватися!?!

 

Щоправда голові сім’ї прийдеться працювати відразу на кількох роботах( письменницькою роботою бідолашному займатися, окрім веденням державних справ), щоб забезпечити всіх старших і молодших дітей(старші – губернатори і всякі і не всякі мери), тому не наймолодшеньким доведеться помагати батькові, а решті чекати ласки і опіки від всіх сильно-зайнятих-старших і нарощувати комплекси молодших дітей за Адлером.

 

Тато – буде бити ременем по с*аці, бо – малі і неслухняні, та радій і зловтішайся, малечо, старших він б’є по  писку. А де мама ? А мама – сидить дома в чотирьох стінах. Вона теж покарана татом, він її не дозволяє виходити – попри те, що маленькі діти, більшість, любить природно більше мамів ніж татів. І як багатодітна сім’я ми вправі отримувати від світового банківського сімейства матеріальну допомогу. Тому, відтак з  надією братики і сестрички, треба не голосувати, а галасувати: вимагати, вимагати – влитися у велику  сім ‘ю. А для цього спершу створити бодай маленьку. 

 

 


28.04.2012 Яв Назар 3867 1
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717