Сім зігріваючих напоїв, які варто приготувати вдома (РЕЦЕПТИ)

Настав час теплих ковдр і гарячих смачних напоїв. А щоб не обходитись звичайним чаєм з лимоном і какао — слід запастись більш цікавими ідеями.

В добірці зіборані рецепти незвичного глінтвейну, українського збитню та міцного грогу, інформує Фіртка з посиланням на Всвіті.

Вам лише залишається вибрати — що ж приготувати сьогодні:

1. Білий гарячий шоколад

Звичайний гарячий шоколад вміє готувати майже кожен. Тож ми пропонуємо більш цікавий і незвичний рецепт — білого гарячого шоколаду.

На дві порції нам треба: 2.5 склянки молока, 1 пачечка ваніліну, 2/3 плитки білого шоколаду. За бажанням — збиті вершки чи зефір для прикраси.

Шоколад поламайте на дрібні частини та додайте у молоко разом із ванільним цукром. Розігрійте, не доводячи до кипіння, щоб шоколад розтопився. Змішайте та розлийте по склянках.

Для прикраси: поріжте 1 рожевий зефір на дрібні частини й розділіть на верх напою у склянки. Зверху також можна додати трішки збитих вершків і потрусити потертим білим шоколадом.

2. Безалкогольний глінтвейн

Глінтвейн — безперечно найпопулярніший зимовий напій. Десь на рівні із какао та гарячим шоколадом. Його варіацій існує безліч — хоч кожного дня пий інший. Але оскільки основою глінтвейну є алкогольний напій — занадто часто його вживати ми не радимо. Деякі люди вірять у міф, що алкоголь випарюється при нагріванні, але це не так. Насправді ж, випарюється лише незначна його частина. Тож ми рекомендуємо спробувати приготувати ось цю безалкогольну інтерпретацію глінтвейну.

На дві порції треба: 500 мл виноградного соку, 3 зірочки гвоздики, по декілька шматочків лимону і апельсину. Дрібка кориці, мускатного горіха, імбиру сушеного та кардамону.

Сік вилийте у каструлю разом з усіма спеціями, додайте тонкі скибочки цитрусових. Нагрійте до появи мілких бульбашок, але не слід доводити до кипіння. Дайте напою настоятись під кришкою, поки він не охолоне до прийнятного теплого стану. За бажанням, можна підсолодити каплею меду.

3. Пряний чай з молоком

Більшість людей обожнює гарячу каву із молоком. Особливо, якщо додати у неї спеції. Але для ввечері її пити не варто, щоб не порушити сон. Тому пропонуємо замінити її на пряний чай.

Для двох порцій нам треба 1.5 склянки води, 2 склянки молока, 2 пакетики чаю. Гвоздика мелена, сушений імбир та мускатний горіх — по 1/5 ч.л. Кориця — дві палички, кардамон та 1 ст.л цукру.

Чай залийте гарячою водою та дайте настоятись 5 хвилин. Далі вилийте його в каструлю, додайте молоко, цукор і спеції. Варіть до кипіння, пропустіть через сито, та напій готовий!

4. Безалкогольний Егг-ног

Напій трішки схожий на “ґоґоль-моґоль” і дуже популярний у Європі. Ми ж пропонуємо його безалкогольну варіацію.

Для двох порцій необхідно: 2 склянки молока, 5 зірочок гвоздики, 1/4 ч.л кориці та 1/4 склянки згущеного молока. Пів склянки цукру, 4 яєчні жовтки. А також за смаком — збиті вершки, мускатний горіх, ванілін.

Змішайте спеції, згущене та звичайне молоко у каструлі. Розігрійте, не доводячи до кипіння. Окремо збийте ретельно жовтки із цукром. Продовжуючи збивати, поступово вливайте в жовтки тепле молоко. Потім вилийте назад у каструлю і варіть на слабкому вогні ще декілька хвилин.
Розлийте готовий напій по склянках та прикрасьте збитими вершками.

5. Збитень

На 500 мл води треба додати по 2/3 чайної ложки м’яти, квіток липи й листя смородини. Жменю сушених ягід, кілька горошин чорного перцю, 5г свіжого тертого імбиру і пару зірочок гвоздики. Все це разом треба проварити 20 хв та залишити настоюватись ще на 40 хв.

Потім підігріти й змішати з соком 1 лимона. Мед додають за смаком, коли напій трохи охолоне. Також за бажанням вливають трішки міцного алкоголю.

6. Грог

Варіацій приготування грогу є безліч, тож наш рецепт — не єдиний правильний. Проте слід пам’ятати, що напій доволі міцний, тож щовечора ним грітись не рекомендуємо. А от у вихідний зрідка посмакувати можна.

Для його приготування потрібно на 300 мл окропу потрібна одна чайна ложка чорного чаю, декілька зерняток духмяного перцю, бадьян, гвоздика — пару зірочок. По дрібці мускатного горіха та кориці, 2 чайні ложки цукру. Та ром — за смаком.

Залийте чай і спеції окропом, залиште запарюватись на 5 хвилин. Пропустіть через сито та влийте у напій ром. Для смаку в напій можна додавати будь які фрукти, ягоди, спеції. Та навіть збиті вершки.

7. Шоколадне вино

Сучасна варіація напою, який одночасно нагадує і глінтвейн і какао. Але ж уявіть, який смаковий вибух відбувається, коли поєднуєш два крутих напої разом!

На 2 склянки такого вина нам треба 2/3 пляшки вина сухого червоного, 1 склянка води, пів плитки чорного шоколаду, столова ложка какао та скільки ж меду (можна замінити цукром).
А також 10 г апельсинової цедри й дрібка мускатного горіха.

Воду влийте в каструлю, додайте усі компоненти окрім вина та варіть до повного розчинення шоколаду. Влийте вино, та тримайте на легкому вогні, не доводячи до кипіння, ще 2-3 хвилини.

Подавати слід виключно гарячим. Можна прикрасити зверху зефіром чи маршмеллоу. Смачного!


17.12.2020 36283
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

290
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2909
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21063
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1975
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1345 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2359

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

689

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2135

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

815

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1404
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

134
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

464
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

996
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

139
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

753
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

734
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

678
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8209
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

813 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

872
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2163 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

816