Сім правил, які допоможуть розмежувати будні та вихідні в період карантину

Важко провести різницю між робочим тижнем та вихідними, коли більшість часу ми проводимо вдома. 

Проте така межа вкрай важлива для подальшої продуктивності та емоційного перезавантаження. 

Huffpost зібрав кілька рекомендацій, які допоможуть дотримуватися балансу між роботою та особистим життям, пише Українська правда.

Очистіть свій робочий простір 

У багатьох немає робочого кабінету, в якому можна відгородитися від домашніх справ. 

Тому часто вітальня, кухня чи спальня перетворюються у робочу зону. 

Після закінчення робочих справ у п'ятницю, не забувайте знову повернути у них домашній затишок. 

Очистіть свій робочий стіл, приберіть робочі документи з поля зору і обмежте час, коли будете відкривати ноутбук чи мобільний телефон у робочих справах. 

Проведіть свої ритуали вихідного дня


Експерт з психології та авторка книги "10 ключів до щасливого життя" Ванесса Кінг зазначає, що важливо зосередитися на міні-ритуалах або діях, які сигналізують про початок вихідних. 

Подумайте про те, що ви зазвичай робите в суботу та неділю, коли немає карантину.

Проведіть вечір кіно з попкорном та улюбленим фільмом, нанесіть косметичну маску, займіться йогою або спортивним тренуванням, на які не вистачає часу в будні дні. 

Якщо у вас немає таких звичок – придумайте для себе щось цікаве та корисне.

Як варіант, можна організувати "суботу соціальної підтримки", щоб допомогти самотнім літнім людям у вашому будинку – адже чужих бабусь та дідусів не буває

Одягайтеся по-іншому

Зараз немає причин мати "робочий" і "вихідний" гардероб – але це корисно для нашого емоційного стану. 

В робочі будні більшість віддає перевагу повсякденному домашньому вбраню.

Zalando, найбільший в Європі інтернет-магазин, зазначає, що зараз відчуває великий попит на спортивний та нічний одяг, а також аксесуари для йоги і тренувань.

Якщо ви весь тиждень проходили в джинсах та джемперах, то на вихідні вдягніть щось "святкове".  

Це допоможе відчути відмінність та покращить настрій. 

Дехто ділиться своїми фотографіями у вбранні в соцмережах з хештегом #DressUpFriday. 

Сплануйте, чим будете займатися на вихідні

Для початку можна скласти список справ та розділити їх на будні і вихідні дні. 

"Нам потрібно бути більш предметними в тому, що ми робимо на своїх і на вихідних.

Якщо раніше ми могли спонтанно відправитися в паб із друзями, то зараз – все по-іншому",– зазначає експертка Ванесса Кінг.

Якщо ви хочете зробити що-небудь, потрібно продумати, як реалізувати ці наміри.

Звісно, відсутність будь-якої рутини на вихідні – теж приваблива ідея, але так ви ризикуєте просто побайдикувати цей час.

Смачно харчуйтеся та урізноманітнюйте свій раціон

Звикли снідати вівсянкою з бананом? Зробіть собі на вихідні омлет!

Або приготуйте улюблену страву на обід, щоб відсвяткувати початок вихідних.

Можливо, ви могли б витратити більше часу на новий рецепт, або приготувати щось більш складне, ніж зазвичай.

Також заздалегідь можна купити собі якийсь особливий смаколик, який ви їсте не щотижня.

Влаштуйте день сімейного відпочинку

Звичайно, вихідні з дітьми – це інша ситуація. 

Але дітям теж корисно відрізняти тиждень від вихідних.

Це означає, що потрібно відкласти до понеділка шкільну роботу, яку ви намагалися змусити їх робити до цього.

Насолоджуєтеся часом, проведеним всією родиною – пограйте у сімейні ігри або разом відвідайте онлайн-зоопарк. 

Домовтеся про зустріч із друзями

Те, що ви не можете фізично бачити цих людей, не означає, що ви не повинні їх бачити на екрані. 

"Використовуйте час карантину, щоб підтримати міцні відносини з друзями і сім'єю, наприклад, спілкуючись в чаті з людьми, яких ви в даний час не можете побачити особисто", – розповідає Фредеріка Робертс, експерт з позитивної психології.

Випийте в суботу ранкову каву на Zoom, недільний бранч проведіть у Skype, а якщо втомилися від відео-конференцій –  можете комусь зателефонувати. 


13.01.2021 19827
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1350
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1033
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2050
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3537
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1329
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1314

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1644

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

479

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1122

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1284
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

317
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24242
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

491
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

366
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

600
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1488
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2026
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

572
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1445 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

601
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

516