Сільський голова села на Калущині просить 300 тисяч гривень на генплан

 
 
 
 
Сьогодні, 24 лютого в Івано-Франківській облраді відбулося засідання постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування.
 

Після розгляду питань порядку денного комісія перейшла до опрацювання звернень. Зокрема, перш за все депутати розглянули звернення голови села Кропивник Калуського району Михайла Барнича. Сільський очільник попросив комісію посприяти у вирішенні питання стосовно розроблення генплану села і плану переселення людей з небезпечної зони, пише Фіртка з посиланням на Бліц-Інфо. 

 

Як пояснив Михайло Барнич, у 2014 році село увійшло до переліку населених пунктів Калущини оголошених зоною екологічної катастрофи. Тоді було обіцяно багато ,проте за ці роки ніяких заходів не проводилося. Він звертався в управління екології ОДА, проте звідти давали відписки, що немає грошей, а коли вони з'являться, то селу обов'язково допоможуть.

 

За словами війта село розвивається, є величезна церква, школа, будинок культури і ФАП, проте люди бояться того ,що одного дня їхні домівки опиняться під землею. Загалом під загрозою більше півтисячі дворів.

 

Тому голова просить депутатів виділити кошти на генплан для села, щоб він міг відселити людей з небезпечних зон. Окрім того посприяти в розробці плану відселення. 

 

Заступник очільника управління екології ОДА Андрій Пліхтяк пояснив комісії, що розробкою генплану села за законом мають займатися органи місцевого самоврядування, тому він не розуміє чому голова постійно вимагає від його відомства щось зробити. На це Михайло Барнич відповів, що у сільради немає достатньо коштів на розробку цього документу, адже потрібні дані георозвідки, які дуже дорого коштують. До того ж це питання відноситься до екології, тому і писав до них.

 

Після цих слів сільського голови комісія почала по суті розбиратися в питанні, хто має дати гроші на розробку генплану і створити план відселення людей.

 

Як пояснив депутатам Андрій Пліхтяк, розробкою плану відселення має займатися управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Що ж стосується генплану, то це питання відноситься до компетенції департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА.

 

Проте, як виявилося георозвідку на замовлення держави уже провів інститут галургії. І для розробки генплану просто необхідно отримати дані дослідження. За словами сільського голови в інституті за ці дані готові продати за понад 300 тис.грн., тому село просить виділити ці кошти. Проте війту пояснили, що кошти на це повинна виділити держава, а не обласний бюджет, оскільки ця територія визнана зоною екологічного лиха.

 

В підсумку було прийнято рішення комісії звернутися до ОДА, щодо можливості отримання проектів виконаних робіт та проектів в зоні екологічного лиха, або ж посприяти виділенню з фонду регіонального розитку чи соціального розвитку коштів,  щоб допомогти цьому селу зробити генеральний план забудови.


24.02.2016 528 0
Коментарі (0)

26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2347
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

909
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

967
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

975 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

2902 3
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1505

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

747

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

709

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

355

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1046
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2215
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1102
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

824
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

389
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15015
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7327
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

763
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

323
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

238
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

327
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

602
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1063