Сільські голови Калущини не хочуть ставати "щурами для експериментів"

 

У Верховній Раді був зареєстрований законопроект під №11771 “Про експеримент з проведення адміністративно-територіального реформування на території Калуського району та міста Калуша Івано-Франківської області”.

 

Проте, якщо раніше на певних “мінусах” та не доопрацюваннях проекту акцентувало районне керівництво, то цього тижня — сільські голови.

 

11 вересня, сільські голови збирали підписи під зверненням, котре мають намір адресувати голові ВР Володимиру Литвину, голові обласної ради Олександру Сичу, голові ОДА Михайлові Вишиванюку, голові райради Василеві Дзундзі та голові РДА Василеві Петріву.

 

Підписалися практично усі, за винятком трьох: Вістівського, Новицького, Сівко-Калуського. Очевидно, їм таке об’єднання з містом — до снаги.

 

Найбільше обурення сільських голів викликав факт, що перед подачею законопроекту з ними ніхто не порадився, а дізнаватися про ймовірне реформування вони були змушені хто з Інтернету, хто — від знайомих, а хто — від міського голови, котрий збирав сільських війтів уже після того, як законопроект зареєстрували, інформують Вікна.

 

“Ми вважаємо, що такі законопроекти, що змінюють територіальний устрій сільських громад, існуючу систему управління територіальними громадами, позбавляють територіальні громади права обрання своїх органів самоврядування, не можуть прийматися без обговорення та участі громад Калуського району... Ми розуміємо необхідність проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні. Але вважаємо, що проведення такого експерименту сьогодні не на часі, оскільки почалася робота з формування бюджетів на 2013 рік. Крім цього, для проведення експерименту не створена соціальна інфраструктура громад. Такий експеримент визве скорочення в населених пунктах ФАПів, шкіл, бібліотек, народних домів, дитячих садочків, ускладнить процедуру видачі довідок, актів обстежень та інших послуг, що надаються органами місцевого самоврядування, віддалить від населення надання соціальних послуг і допомог та визве соціальну напругу”, — йдеться у зверненні.

 

Сільські голови у підготовленому документі також акцентують увагу на тому, що цей законопроект не підтримано сходами громад, сесіями селищної та сільських рад, районної ради та сесією обласної ради, а тому вони просять його не розглядати на засіданнях ВР.

 

 

Читайте також:

На Калуському районі поставлять адміністративно-територіальний експеримент?

Михайло Вишиванюк: Прошу не звертати увагу на розмови про адміністративно-територіальну реформу


23.09.2012 2141 6
Коментарі (6)

читач 2012.09.23, 21:05
трясуть портками від втрати корита,всі як один,щось не чути було усю наволоч коли мову знищували.Чим менше бюрократів,тим краще народу-скорочувати їх і їхні нікому не потрібні довідки.Самі попридумувалм папірці,а потім героїчно за хабарі видають,як благо.
до читача 2012.09.23, 21:26
дурниці говориш. Це не корито, а наше місцеве самоврядування, яке громада собі обирає. Чим менше об"єднання громадян, тим легше впливати громаді впливати і контролювати обраного голову, тому що все на виду. А укрупнення, навпаки, вигідне владі. В ідеалі влада прагне знищити місцеве самоврядування, щоб було як в Росії, де місцевого самоврядування нема, Путін їздить по містечках і показово на камеру вирішує місцеві комунальні проблеми, дає накази вставити двері і провести каналізацію. Я думаю, до свого сільського голови звернутися за вирішенням певної місцевої проблеми легше і реальніше, ніж до президента (чи,поки що, на першому етапі об"єднання, до мера Калуша) Тому місцеве самоврядування повинно бути. Не треба нам ніякого об"єднання, бо це насправді є кроком до знищення місцевого самоврядування.
читач 2012.09.23, 21:45
не має в Україні ніякого місцевого самоврядування,байки для лохів і Закон України про місцеве самоврядування не діє,а є орда біля корита,яка грабує місцеві бюджети та краде землі в громад.А від того,що громада знає злодюг в лице їй від того не легше,якщо усіх кришують державні правоохоронні органи.
До читача 2012.09.23, 22:02
"Орда" не з марса прилетіла, її громада вибрала з собі подібних. Яка громада, таке і керівництво. Народ наш - бидло в своїй більшості,всі пороки влади властиві і "громаді". Менше продаватися треба було, за гречку, ковбасу, за дошки, клапоть асфальту, за обладнання чи компютер до школи, чи і просто за гроші. Знищувати самоврядування - означає позбавити громаду будь- якого впливу на своє життя. Треба не ліквідовувати, а обирати достойних, а не тих, хто щось вам дав чи щось вам купив.
Nata 2012.09.24, 09:14
Питання обєднання кількох територіальних громад вирішуються шляхом місцевого референдуму. А законопроеккт цей і справді ідіоти придумали.
читач 2012.09.24, 14:28
повністю згоден,що громади вибирають місцеву владу собі гірше із гірших.Але чому через це бидло повинні вже 20 років мучитись остальні жителі сіл та міст.може краще менше злодіїв та казнокрадів?
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1039
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2637 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2204
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3062
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2660
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2382 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

505

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

510

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1000

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2245
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20475
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

700
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1970
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

247
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

854
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5553
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7422
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

955
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

711
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1085 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1585 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1448