Сільські війни: у Маняві люди воюють за чистоту гірської річки (ФОТО/ВІДЕО)

У селі Манява, що на Богородчанщині люди б’ють на сполох через прокладання каналізації для потреб місцевої школи.

Наразі мережі йдуть від школи попри сільську раду та у кінцевому результаті будуть «впадати» у місцеву річку Манявку, пише Фіртка.

Також, немає проєкту, за яким ведуться роботи.

За поясненнями місцеві мешканці прийшли до сільського голови Володимира Монастирецького.

Очільник села пояснив, що на обговорення та розробку нового проєкту не було часу, а щоб нереалізовані кошти не повернулися назад у бюджет, довелося швидко приймати  рішення.

«У 2019 році обласна рада виділила нам кошти на облаштування нових очисних споруд. Оскільки ситуація з цим складна і навіть стояло питання про закриття навчального закладу. Щоб мене люди ні в чому не звинувачували і щоб не ходити по судах, я сказав, що ці кошти не будуть проходити через сільську раду, а нехай район передає на відділ освіти десь 900 тисяч гривень. Хочу нагадати, що спочатку труба мала йти через територію сільської ради, але оскільки громада була проти, то вирішили пустити її попри сільську раду. Оскільки ми ніякі землі не виділяли, то я мав право погодити зміни, які, хочу наголосити, розробляли відповідні служби та погодили всі структури. Ви не з мене питайте по проєкту, чи ні», - каже Володимира Монастирецький.

Та людей цікавило одне питання: «Як стічні води можна зливати у річку. Ви нам обіцяєте, що вони 100% будуть чистими?».

Сільський голова запевнив, що бочки та очисні споруди розташовані на території школи і ніякий бруд не будуть зливати у річку.

«Служби, які цим питанням займалися, гарантують екологічність. Якщо стоки будуть брудними, то закриваємо і викликаємо служби. Але вода буде чиста!», - переконує Володимир Монастирецький.

Депутат сільської ради Микола Скиданюк пояснює, що ніхто в селі не проти каналізації для школи, - вона має бути, але нічого у річку зливати у жодному разі не можна.

«Не логічно і не правильно, щоб щось йшло у річку Манявка, яка є дуже чистою. Треба прийняли зараз якесь оптимальне рішення, адже частина робіт проведена і кошти витрачені. Каналізація має бути у школі, але стічні води не мають йти у ріку – така моя позиція як еколога», - розповів Микола Скиданчук.

Люди кажуть, що крім того, на базі школи має діяти сироварня, яка також буде використовувати  шкільну каналізацію. Вони не вірять у чистоту стічних вод і бояться, що Манявці, які зараз беруть воду з річки для споживання, бо у них пересохли криниці, більше не зможуть цього робити.

Люди хочуть знати, які ж такі технології будуть використовуватися на очисних спорудах, щоб на 99% стічні води були чистими і чому систему не організували так, щоб вона після очистки йшла на технічні потреби школи, а не в річку.

Тому, після зустрічі прийняли рішення запросити 24 січня до сільської ради представників райдержадміністрації, директора школи, представників структур, які відповідають за проєкт та екологічні питання, щоб вони відповіли на питання, які турбують громаду.

Фотогалерея


23.01.2020 6171
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

1718
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18826
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1690
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1178
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2223
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3800

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1908

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

648

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1265

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1421
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

335
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

848
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24362
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

576
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

583
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

720
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1610
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7951
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

362
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

740
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1997 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

706