Сікора: Сім’я міського голови Калуша мала б платити податки до нашого бюджету

Одразу після спілкування з міським головою Калуша журналісти мали можливість почути альтернативну точку зору на прес-конференції головного редактора «Західного вісника» Ольги Сікори.

Щодо вчинку Віталіни Броніславівни, то, на відміну він Ігоря Насалика, Ольга Сікора була категоричною: це правда. На підтвердження є заява медичних працівників з підписами, є реакція профспілкового комітету. За місяць, що минув після інциденту, про ситуацію як з газет, так і від самих медпрацівників добре проінформована громада, практично все обговорено і сказано, інформує газета "Дзвони Підгір'я".

За словами Ольги Сікори, інцидент на нараді набув розголосу ще до публікації заяви медиків у газеті «Західний вісник». Сказане Віталіною Броніславівною породило таку хвилю обурення, яка дуже швидко вийшла за межі лікарні і накрила як місто, так і район. І саме ці чутки, за її словами, наштовхнули редакцію «Західного вісника» на думку провести власне журналістське розслідування.

 

За її словами, у лікарні жодна медсестра, жоден лікар не спростував того, що факт образи дійсно мав місце. На електронну адресу редакція «ЗВ» отримала лист-заяву від медиків. Вона дійсно була анонімною, і це, на думку Ольги Сікори, можна пояснити тим, що медики бояться тиску і не виключають можливість розправи над ними. Однак потім, заявила Ольга Сікора, ще до виходу публікації редакція отримала аналогічну заяву поштою. І це вже не була анонімка, під листом є десять підписів медпрацівників. Ольга Мирославівна продемонструвала цю заяву, підписи (щоправда, прізвища підписантів вона прикрила, але запевнила що у суді вони фігуруватимуть) та конверт з поштовим штемпелем.

 

«Це спростування анонімок», — сказала вона і ...оскільки переконана, що у судовому розгляді будуть поставлені усі крапки над «і». Вона запевнила, що запросить на цей суд і журналістів.

«Ніхто не ставить під сумнів знання і фаховість Віталіни Радецької як лікаря, — зазначила Ольга Сікора. — Ми говоримо про факт образи краян посадовою особою. Те, що це було, сумніву не викликає. І треба дати оцінку, хто ми є, якщо мовчимо. Не треба сюди вплутувати політику. Хоча ми розкидані по партіях, захищати гідність людей зобов’язані».

Зупинилася вона і на якості препаратів, які отримують пацієнти ЦРЛ. Про те, що є непоодинокі випадки негативних наслідків після їх прийому, каже Ольга Сікора, говорять не лише медики, а й їхні пацієнти. І не лише говорять, але й скаржаться.

На запитання, що реакція Віталіни Радецької на нараді могла бути викликана і об’єктивними причинами, що у лікарні є проблеми з чистотою, з належним доглядом за хворими тощо, Ольга Сікора відповіла: зрозуміло, що у приватній клініці є ідеальна чистота і порядок. Звичайно, що це ідеал, до якого маємо прагнути і ми. Однак у калуській лікарні такого рівня чистоти досягти важко, у тому числі і через відсутність технічних засобів та умов. Якщо немає порядку, реагувати, звичайно, треба. Але не образами і не криком.

 

Якби це сказав лікар, якби йшлося про нараду у приватній клініці — то це одне, але коли йдеться про посадову особу, яку громада запросила на роботу і якій платить зарплату, — зовсім інше. «Я на 100 відсотків впевнена, — заявила Ольга Сікора, — що ця людина не має досвіду управління у державній структурі, не розуміє суті того, що таке державна служба. Міський голова говорить, що влада на державному рівні повинна раз у тиждень публікувати видатки держбюджету. Давайте почнемо раз на тиждень друкувати видатки місцевого бюджету. При Сушку така практика була. А сьогодні така демократія, що немає достатньої інформації».

Насамкінець Ольга Сікора зробила заяву, адресовану міському голові:

"Не приїжджайте до нас на 3-5 днів, а приїдьте жити з сім’єю у наше прекрасне європейське місто. Щоб діти тут ходили до школи, ви лікувалися безкоштовною медициною, пили нашу воду, дихали тим повітрям, яким дихаємо ми і в яке випаровується гексахлорбензол. Сім’я міського голови мала б платити податки до нашого бюджету", - додала пані Сікора.


21.05.2011 2458 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

309
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13641 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1549
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

852
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6109
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1707

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

626

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1452

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1264

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1158
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

511
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

644
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1563
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

590
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

866
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5911
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13540
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

230
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

531
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

473
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

779 2