Сікора: Сім’я міського голови Калуша мала б платити податки до нашого бюджету

Одразу після спілкування з міським головою Калуша журналісти мали можливість почути альтернативну точку зору на прес-конференції головного редактора «Західного вісника» Ольги Сікори.

Щодо вчинку Віталіни Броніславівни, то, на відміну він Ігоря Насалика, Ольга Сікора була категоричною: це правда. На підтвердження є заява медичних працівників з підписами, є реакція профспілкового комітету. За місяць, що минув після інциденту, про ситуацію як з газет, так і від самих медпрацівників добре проінформована громада, практично все обговорено і сказано, інформує газета "Дзвони Підгір'я".

За словами Ольги Сікори, інцидент на нараді набув розголосу ще до публікації заяви медиків у газеті «Західний вісник». Сказане Віталіною Броніславівною породило таку хвилю обурення, яка дуже швидко вийшла за межі лікарні і накрила як місто, так і район. І саме ці чутки, за її словами, наштовхнули редакцію «Західного вісника» на думку провести власне журналістське розслідування.

 

За її словами, у лікарні жодна медсестра, жоден лікар не спростував того, що факт образи дійсно мав місце. На електронну адресу редакція «ЗВ» отримала лист-заяву від медиків. Вона дійсно була анонімною, і це, на думку Ольги Сікори, можна пояснити тим, що медики бояться тиску і не виключають можливість розправи над ними. Однак потім, заявила Ольга Сікора, ще до виходу публікації редакція отримала аналогічну заяву поштою. І це вже не була анонімка, під листом є десять підписів медпрацівників. Ольга Мирославівна продемонструвала цю заяву, підписи (щоправда, прізвища підписантів вона прикрила, але запевнила що у суді вони фігуруватимуть) та конверт з поштовим штемпелем.

 

«Це спростування анонімок», — сказала вона і ...оскільки переконана, що у судовому розгляді будуть поставлені усі крапки над «і». Вона запевнила, що запросить на цей суд і журналістів.

«Ніхто не ставить під сумнів знання і фаховість Віталіни Радецької як лікаря, — зазначила Ольга Сікора. — Ми говоримо про факт образи краян посадовою особою. Те, що це було, сумніву не викликає. І треба дати оцінку, хто ми є, якщо мовчимо. Не треба сюди вплутувати політику. Хоча ми розкидані по партіях, захищати гідність людей зобов’язані».

Зупинилася вона і на якості препаратів, які отримують пацієнти ЦРЛ. Про те, що є непоодинокі випадки негативних наслідків після їх прийому, каже Ольга Сікора, говорять не лише медики, а й їхні пацієнти. І не лише говорять, але й скаржаться.

На запитання, що реакція Віталіни Радецької на нараді могла бути викликана і об’єктивними причинами, що у лікарні є проблеми з чистотою, з належним доглядом за хворими тощо, Ольга Сікора відповіла: зрозуміло, що у приватній клініці є ідеальна чистота і порядок. Звичайно, що це ідеал, до якого маємо прагнути і ми. Однак у калуській лікарні такого рівня чистоти досягти важко, у тому числі і через відсутність технічних засобів та умов. Якщо немає порядку, реагувати, звичайно, треба. Але не образами і не криком.

 

Якби це сказав лікар, якби йшлося про нараду у приватній клініці — то це одне, але коли йдеться про посадову особу, яку громада запросила на роботу і якій платить зарплату, — зовсім інше. «Я на 100 відсотків впевнена, — заявила Ольга Сікора, — що ця людина не має досвіду управління у державній структурі, не розуміє суті того, що таке державна служба. Міський голова говорить, що влада на державному рівні повинна раз у тиждень публікувати видатки держбюджету. Давайте почнемо раз на тиждень друкувати видатки місцевого бюджету. При Сушку така практика була. А сьогодні така демократія, що немає достатньої інформації».

Насамкінець Ольга Сікора зробила заяву, адресовану міському голові:

"Не приїжджайте до нас на 3-5 днів, а приїдьте жити з сім’єю у наше прекрасне європейське місто. Щоб діти тут ходили до школи, ви лікувалися безкоштовною медициною, пили нашу воду, дихали тим повітрям, яким дихаємо ми і в яке випаровується гексахлорбензол. Сім’я міського голови мала б платити податки до нашого бюджету", - додала пані Сікора.


21.05.2011 2425 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

643
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1257
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2960 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2400
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3259
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2839

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

156

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

646

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

660

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1238
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3101
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20606
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

830
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

414
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

992
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5690
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7559
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1148
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

532 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

872
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1218 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1749 1