Січень 2024 року завершив річний період, коли температура в середньому перевищувала доіндустріальні показники більш ніж на 1,5 градуса за Цельсієм.
Про це повідомляє Reuters, передає Фіртка.
За даними служби моніторингу зміни клімату Європейського Союзу, січень 2023 року став найтеплішим місяцем за всю історію спостережень.
читайте також: Хмарно, вітряно й видимість до 40 метрів: на горі Піп Іван температура повітря -3°С (ФОТОФАКТ)
Попередній найтепліший січень був у 2020 році, згідно з даними Служби зміни клімату Copernicus (C3S), які ведуться з 1950 року.
Причому кожен місяць, починаючи з червня 2023 року, був найспекотнішим у світі за всю історію спостережень, порівняно з відповідним місяцем у попередні роки.
Як вказує Reuters, 2023 рік став найспекотнішим роком на планеті за всю історію спостережень, починаючи з 1850 року, оскільки зміни клімату, спричинені людиною, та погодним феноменом Ель-Ніньйо, який прогріває поверхневі води у східній частині Тихого океану, призвели до підвищення температури.
"Ми прямуємо до катастрофи, якщо протягом кількох років фундаментально не змінимо спосіб виробництва та споживання енергії. У нас не так багато часу", – заявив міністр глобальної кліматичної політики Данії Дан Йоргенсен.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ожеледиця, мокрий сніг та дощ: синоптики дали прогноз погоди на 10 лютого
Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам
Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати