

Ратифікація закону про фінансові скарбничі векселі є узаконенням розкрадання державного та місцевих бюджетів.
Відповідну точку зору висловив народний депутат України, голова Уряду національної альтернативи свободівець Олександр Сич, коментуючи підписання президентом Януковичем змін до закону України "Про Держбюджет на 2013 рік", які ухвалила чинна парламентська більшість.
На думку свободівця, вводячи квазігроші, "сім'я" вчергове намагається перерозподілити фінансові потоки й привласнити ласий для себе кусень бюджетного "пирога". Повертаючись до практики фінансового регулювання 90-х років, режим ціною власного збагачення загрожує знищенню усієї фінансової системи держави.
Нагадаємо, що згідно із законом, Кабінет Міністрів України зможе використовувати скарбничі векселі в установлених ним обсягах для реструктуризації бюджетної заборгованости, зокрема з податку на додану вартість. Сума заборгованости водночас буде ділитися на п'ять рівних частин і оформлятися векселями з погашенням через один, два, три, чотири роки і п'ять років. Передбачено також можливість сплати векселями зобов'язань перед бюджетом, але не раніше строку їхнього погашення.
Використання скарбничих векселів, як зазначає Олександр Сич, обумовить прихований дефіцит державного бюджету й негативним чином відобразиться на бізнес-кліматі в країні.
"Дія закону призведе до подальшого погіршення фінансового стану підприємств, різкого скорочення й без того мізерного рівня інвестицій й ще більшою мірою активізує тіньовий сектор економіки", – зауважив Олександр Сич. Окрім того, векселі дозволять нажитися на бюджетних коштах визначеному колу осіб. Схема надзвичайно проста: виконавець виконує роботу, однак замість готівки з ним розраховуються векселями. Обміняти ж їх можна буде лише в банківських установах, підконтрольних структурам "сім'ї", до того ж, із дисконтом: втративши 40, 50, а спеціялісти сьогодні стверджують, що і до 70-ти відсотків.
"Це мільярдні суми, одержані із повітря ціною всього суспільства!" – наголосив Олександр Сич.