Швидкість і простота приготування: у Коломиї готують борщ для захисників (ФОТО)

Понад 70 жінок долучились до куховарства. Родзинка «Коломийського борщу» - це швидкість і простота приготування.

Про це журналістці Фіртки повідомили засновниці підприємства.

Невеличке волонтерське підприємство заснували 7 березня. Все розпочалось, коли волонтерка Анна 24 лютого приїхала з Києва до Коломиї. Жінка розповідає, вдома виготовляла пастилу, тому має у цій справі неабиякий досвід.

Не хотіла сидіти склавши рук, тоді разом із подругою Лесею, до якої приїхала напередодні почали шукати сушки для виготовлення пастили захисникам. Сушок для пастили майже не знайшли, тому волонтерки вирішили об’єднатись та виготовляти «Коломийський борщ» для захисників.

«Я пригадала, що мої друзі з 2014 року готують сухий борщ для бійців, але його потрібно варити. Цю ідею ми підхопили, але трішки вдосконалили, знайшли рецепт і вирішили готувати «Коломийський борщ» для захисників, який можна варити, а також й запарювати 10 хвилин», - розповідає засновниця Анна.

Не обійшлось й без допомоги небайдужих, волонтерка Леся каже, звернулись до жінок, які є власницями сушок, аби вони теж доєднувались. А саме сушили потрібні овочі вдома й приносили.

«Ми вже тоді їх потрібнювали, додавали необхідні інгредієнти й фасували. Так відбувається й зараз. В команді нашого «борщового батальйону понад 70 жінок. Не тільки коломиянки, а й не байдужі з району, більше того, передають нам сушені овочі й новою поштою. А це відповідно й підвищує ціну нашого продукту», - зізнається Леся.

Перший етап готування сухого продукту – це трудомісткий процес. Він потребує підготовки. Сушіння триває близько 12 годин, або й більше, опісля частину інгредієнтів подрібнюють в єдину суміш і з додаванням м’яса, спецій. Далі  фасують по пакетах, їх вакуумують, чіпляють етикетку з інструкцією та побажаннями.

«Готова продукція може зберігатись 3 місяці, але ми сподіваємось, що наші захисники одразу її куштують», - додає волонтерка Анна.

Під час війни важко сидіти й нічого не робити, каже співорганізаторка Леся. Виробництво «Коломийського борщу» має дві важливі складові: перша з яких допомога бійцям, які нас захищають, а друга – це можливість відволіктись та бути корисними.

«З квітня проєкт «Коломийський борщ» функціонує у форматі соціального підприємства. Жінки, які залучені у процес виробництва, отримують оплату за свою працю. Робочі місця вдалося створити і для переселенців.

Тож, коломийські борщі тепер можна купити по собівартості, що підтримує справу і дає можливість продовжувати діяльність.

Тому запрошуємо бажаючих брати участь в цьому проєкті, купувати борщі або робити свій благодійний внесок у нашу велику перемогу», - додає жінка.

Продукцію, яку вдається виготовити за благодійні надходження, надсилають бійцям 10-гірськоштурмової бригади, також відгукуються на запити та допомагають всім захисникам.

«Ви можете «підвісити» борщ для військових на передовій, зробивши благодійний внесок, а можете купити борщі для своїх знайомих на фронті, або навіть для себе, що дозволить нам працювати до перемоги», — закликає Леся.

Реквізити для допомоги:

Карта Приват:

5168 7456 0989 1186 (Яворська О.)

Для міжнародних переказів:

PayPal: kotel0909@gmail.com (на ім’я Olesia Yavorska)

Міжнародний банк: LT51 3250 0160 5758 6052 (Revolut ID: @hryhorapy5; для SWIFT-переказів: Імʼя отримувача: Hryhorii Probytiuk, SWIFT-код банку: REVOLT21)

Телеграм-бот для замовлень: 

https://t.me/KolomyiaBorschtBot


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)

Фотогалерея


Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9393 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1237
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

645
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5736
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1554
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1417

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

491

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1306

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1140

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1034
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

383
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

459
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1399
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

453
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

724
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5769
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

477
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

341
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

669 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1114
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

969