Швидкість і простота приготування: у Коломиї готують борщ для захисників (ФОТО)

Понад 70 жінок долучились до куховарства. Родзинка «Коломийського борщу» - це швидкість і простота приготування.

Про це журналістці Фіртки повідомили засновниці підприємства.

Невеличке волонтерське підприємство заснували 7 березня. Все розпочалось, коли волонтерка Анна 24 лютого приїхала з Києва до Коломиї. Жінка розповідає, вдома виготовляла пастилу, тому має у цій справі неабиякий досвід.

Не хотіла сидіти склавши рук, тоді разом із подругою Лесею, до якої приїхала напередодні почали шукати сушки для виготовлення пастили захисникам. Сушок для пастили майже не знайшли, тому волонтерки вирішили об’єднатись та виготовляти «Коломийський борщ» для захисників.

«Я пригадала, що мої друзі з 2014 року готують сухий борщ для бійців, але його потрібно варити. Цю ідею ми підхопили, але трішки вдосконалили, знайшли рецепт і вирішили готувати «Коломийський борщ» для захисників, який можна варити, а також й запарювати 10 хвилин», - розповідає засновниця Анна.

Не обійшлось й без допомоги небайдужих, волонтерка Леся каже, звернулись до жінок, які є власницями сушок, аби вони теж доєднувались. А саме сушили потрібні овочі вдома й приносили.

«Ми вже тоді їх потрібнювали, додавали необхідні інгредієнти й фасували. Так відбувається й зараз. В команді нашого «борщового батальйону понад 70 жінок. Не тільки коломиянки, а й не байдужі з району, більше того, передають нам сушені овочі й новою поштою. А це відповідно й підвищує ціну нашого продукту», - зізнається Леся.

Перший етап готування сухого продукту – це трудомісткий процес. Він потребує підготовки. Сушіння триває близько 12 годин, або й більше, опісля частину інгредієнтів подрібнюють в єдину суміш і з додаванням м’яса, спецій. Далі  фасують по пакетах, їх вакуумують, чіпляють етикетку з інструкцією та побажаннями.

«Готова продукція може зберігатись 3 місяці, але ми сподіваємось, що наші захисники одразу її куштують», - додає волонтерка Анна.

Під час війни важко сидіти й нічого не робити, каже співорганізаторка Леся. Виробництво «Коломийського борщу» має дві важливі складові: перша з яких допомога бійцям, які нас захищають, а друга – це можливість відволіктись та бути корисними.

«З квітня проєкт «Коломийський борщ» функціонує у форматі соціального підприємства. Жінки, які залучені у процес виробництва, отримують оплату за свою працю. Робочі місця вдалося створити і для переселенців.

Тож, коломийські борщі тепер можна купити по собівартості, що підтримує справу і дає можливість продовжувати діяльність.

Тому запрошуємо бажаючих брати участь в цьому проєкті, купувати борщі або робити свій благодійний внесок у нашу велику перемогу», - додає жінка.

Продукцію, яку вдається виготовити за благодійні надходження, надсилають бійцям 10-гірськоштурмової бригади, також відгукуються на запити та допомагають всім захисникам.

«Ви можете «підвісити» борщ для військових на передовій, зробивши благодійний внесок, а можете купити борщі для своїх знайомих на фронті, або навіть для себе, що дозволить нам працювати до перемоги», — закликає Леся.

Реквізити для допомоги:

Карта Приват:

5168 7456 0989 1186 (Яворська О.)

Для міжнародних переказів:

PayPal: kotel0909@gmail.com (на ім’я Olesia Yavorska)

Міжнародний банк: LT51 3250 0160 5758 6052 (Revolut ID: @hryhorapy5; для SWIFT-переказів: Імʼя отримувача: Hryhorii Probytiuk, SWIFT-код банку: REVOLT21)

Телеграм-бот для замовлень: 

https://t.me/KolomyiaBorschtBot


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)

Фотогалерея


Коментарі ()

30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

622
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

501
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1066
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1137
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

9365 17
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2698

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

599

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

943

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1047

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

713
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

607
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

417
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

599
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20134
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38207
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

582
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

712
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

408
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

251
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

536
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

446
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1147