
Понад 70 жінок долучились до куховарства. Родзинка «Коломийського борщу» - це швидкість і простота приготування.
Про це журналістці Фіртки повідомили засновниці підприємства.
Невеличке волонтерське підприємство заснували 7 березня. Все розпочалось, коли волонтерка Анна 24 лютого приїхала з Києва до Коломиї. Жінка розповідає, вдома виготовляла пастилу, тому має у цій справі неабиякий досвід.
Не хотіла сидіти склавши рук, тоді разом із подругою Лесею, до якої приїхала напередодні почали шукати сушки для виготовлення пастили захисникам. Сушок для пастили майже не знайшли, тому волонтерки вирішили об’єднатись та виготовляти «Коломийський борщ» для захисників.
«Я пригадала, що мої друзі з 2014 року готують сухий борщ для бійців, але його потрібно варити. Цю ідею ми підхопили, але трішки вдосконалили, знайшли рецепт і вирішили готувати «Коломийський борщ» для захисників, який можна варити, а також й запарювати 10 хвилин», - розповідає засновниця Анна.
Не обійшлось й без допомоги небайдужих, волонтерка Леся каже, звернулись до жінок, які є власницями сушок, аби вони теж доєднувались. А саме сушили потрібні овочі вдома й приносили.
«Ми вже тоді їх потрібнювали, додавали необхідні інгредієнти й фасували. Так відбувається й зараз. В команді нашого «борщового батальйону понад 70 жінок. Не тільки коломиянки, а й не байдужі з району, більше того, передають нам сушені овочі й новою поштою. А це відповідно й підвищує ціну нашого продукту», - зізнається Леся.
Перший етап готування сухого продукту – це трудомісткий процес. Він потребує підготовки. Сушіння триває близько 12 годин, або й більше, опісля частину інгредієнтів подрібнюють в єдину суміш і з додаванням м’яса, спецій. Далі фасують по пакетах, їх вакуумують, чіпляють етикетку з інструкцією та побажаннями.
«Готова продукція може зберігатись 3 місяці, але ми сподіваємось, що наші захисники одразу її куштують», - додає волонтерка Анна.
Під час війни важко сидіти й нічого не робити, каже співорганізаторка Леся. Виробництво «Коломийського борщу» має дві важливі складові: перша з яких допомога бійцям, які нас захищають, а друга – це можливість відволіктись та бути корисними.
«З квітня проєкт «Коломийський борщ» функціонує у форматі соціального підприємства. Жінки, які залучені у процес виробництва, отримують оплату за свою працю. Робочі місця вдалося створити і для переселенців.
Тож, коломийські борщі тепер можна купити по собівартості, що підтримує справу і дає можливість продовжувати діяльність.
Тому запрошуємо бажаючих брати участь в цьому проєкті, купувати борщі або робити свій благодійний внесок у нашу велику перемогу», - додає жінка.
Продукцію, яку вдається виготовити за благодійні надходження, надсилають бійцям 10-гірськоштурмової бригади, також відгукуються на запити та допомагають всім захисникам.
«Ви можете «підвісити» борщ для військових на передовій, зробивши благодійний внесок, а можете купити борщі для своїх знайомих на фронті, або навіть для себе, що дозволить нам працювати до перемоги», — закликає Леся.
Реквізити для допомоги:
Карта Приват:
5168 7456 0989 1186 (Яворська О.)
Для міжнародних переказів:
PayPal: kotel0909@gmail.com (на ім’я Olesia Yavorska)
Міжнародний банк: LT51 3250 0160 5758 6052 (Revolut ID: @hryhorapy5; для SWIFT-переказів: Імʼя отримувача: Hryhorii Probytiuk, SWIFT-код банку: REVOLT21)
Телеграм-бот для замовлень:
https://t.me/KolomyiaBorschtBot
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)
В Івано-Франківську почали шити бронежилети
У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)
"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в сільській місцевості (ФОТО)