Швидкість і простота приготування: у Коломиї готують борщ для захисників (ФОТО)

Понад 70 жінок долучились до куховарства. Родзинка «Коломийського борщу» - це швидкість і простота приготування.

Про це журналістці Фіртки повідомили засновниці підприємства.

Невеличке волонтерське підприємство заснували 7 березня. Все розпочалось, коли волонтерка Анна 24 лютого приїхала з Києва до Коломиї. Жінка розповідає, вдома виготовляла пастилу, тому має у цій справі неабиякий досвід.

Не хотіла сидіти склавши рук, тоді разом із подругою Лесею, до якої приїхала напередодні почали шукати сушки для виготовлення пастили захисникам. Сушок для пастили майже не знайшли, тому волонтерки вирішили об’єднатись та виготовляти «Коломийський борщ» для захисників.

«Я пригадала, що мої друзі з 2014 року готують сухий борщ для бійців, але його потрібно варити. Цю ідею ми підхопили, але трішки вдосконалили, знайшли рецепт і вирішили готувати «Коломийський борщ» для захисників, який можна варити, а також й запарювати 10 хвилин», - розповідає засновниця Анна.

Не обійшлось й без допомоги небайдужих, волонтерка Леся каже, звернулись до жінок, які є власницями сушок, аби вони теж доєднувались. А саме сушили потрібні овочі вдома й приносили.

«Ми вже тоді їх потрібнювали, додавали необхідні інгредієнти й фасували. Так відбувається й зараз. В команді нашого «борщового батальйону понад 70 жінок. Не тільки коломиянки, а й не байдужі з району, більше того, передають нам сушені овочі й новою поштою. А це відповідно й підвищує ціну нашого продукту», - зізнається Леся.

Перший етап готування сухого продукту – це трудомісткий процес. Він потребує підготовки. Сушіння триває близько 12 годин, або й більше, опісля частину інгредієнтів подрібнюють в єдину суміш і з додаванням м’яса, спецій. Далі  фасують по пакетах, їх вакуумують, чіпляють етикетку з інструкцією та побажаннями.

«Готова продукція може зберігатись 3 місяці, але ми сподіваємось, що наші захисники одразу її куштують», - додає волонтерка Анна.

Під час війни важко сидіти й нічого не робити, каже співорганізаторка Леся. Виробництво «Коломийського борщу» має дві важливі складові: перша з яких допомога бійцям, які нас захищають, а друга – це можливість відволіктись та бути корисними.

«З квітня проєкт «Коломийський борщ» функціонує у форматі соціального підприємства. Жінки, які залучені у процес виробництва, отримують оплату за свою працю. Робочі місця вдалося створити і для переселенців.

Тож, коломийські борщі тепер можна купити по собівартості, що підтримує справу і дає можливість продовжувати діяльність.

Тому запрошуємо бажаючих брати участь в цьому проєкті, купувати борщі або робити свій благодійний внесок у нашу велику перемогу», - додає жінка.

Продукцію, яку вдається виготовити за благодійні надходження, надсилають бійцям 10-гірськоштурмової бригади, також відгукуються на запити та допомагають всім захисникам.

«Ви можете «підвісити» борщ для військових на передовій, зробивши благодійний внесок, а можете купити борщі для своїх знайомих на фронті, або навіть для себе, що дозволить нам працювати до перемоги», — закликає Леся.

Реквізити для допомоги:

Карта Приват:

5168 7456 0989 1186 (Яворська О.)

Для міжнародних переказів:

PayPal: kotel0909@gmail.com (на ім’я Olesia Yavorska)

Міжнародний банк: LT51 3250 0160 5758 6052 (Revolut ID: @hryhorapy5; для SWIFT-переказів: Імʼя отримувача: Hryhorii Probytiuk, SWIFT-код банку: REVOLT21)

Телеграм-бот для замовлень: 

https://t.me/KolomyiaBorschtBot


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)

Фотогалерея


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2608
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1632 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3708
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5496
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1722
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2138

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

221

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

234

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

918
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

522
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

801
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2501 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

570
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

907
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4952
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

770
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

697
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

631
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

434
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

761
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

922 2