Швидкість і простота приготування: у Коломиї готують борщ для захисників (ФОТО)

Понад 70 жінок долучились до куховарства. Родзинка «Коломийського борщу» - це швидкість і простота приготування.

Про це журналістці Фіртки повідомили засновниці підприємства.

Невеличке волонтерське підприємство заснували 7 березня. Все розпочалось, коли волонтерка Анна 24 лютого приїхала з Києва до Коломиї. Жінка розповідає, вдома виготовляла пастилу, тому має у цій справі неабиякий досвід.

Не хотіла сидіти склавши рук, тоді разом із подругою Лесею, до якої приїхала напередодні почали шукати сушки для виготовлення пастили захисникам. Сушок для пастили майже не знайшли, тому волонтерки вирішили об’єднатись та виготовляти «Коломийський борщ» для захисників.

«Я пригадала, що мої друзі з 2014 року готують сухий борщ для бійців, але його потрібно варити. Цю ідею ми підхопили, але трішки вдосконалили, знайшли рецепт і вирішили готувати «Коломийський борщ» для захисників, який можна варити, а також й запарювати 10 хвилин», - розповідає засновниця Анна.

Не обійшлось й без допомоги небайдужих, волонтерка Леся каже, звернулись до жінок, які є власницями сушок, аби вони теж доєднувались. А саме сушили потрібні овочі вдома й приносили.

«Ми вже тоді їх потрібнювали, додавали необхідні інгредієнти й фасували. Так відбувається й зараз. В команді нашого «борщового батальйону понад 70 жінок. Не тільки коломиянки, а й не байдужі з району, більше того, передають нам сушені овочі й новою поштою. А це відповідно й підвищує ціну нашого продукту», - зізнається Леся.

Перший етап готування сухого продукту – це трудомісткий процес. Він потребує підготовки. Сушіння триває близько 12 годин, або й більше, опісля частину інгредієнтів подрібнюють в єдину суміш і з додаванням м’яса, спецій. Далі  фасують по пакетах, їх вакуумують, чіпляють етикетку з інструкцією та побажаннями.

«Готова продукція може зберігатись 3 місяці, але ми сподіваємось, що наші захисники одразу її куштують», - додає волонтерка Анна.

Під час війни важко сидіти й нічого не робити, каже співорганізаторка Леся. Виробництво «Коломийського борщу» має дві важливі складові: перша з яких допомога бійцям, які нас захищають, а друга – це можливість відволіктись та бути корисними.

«З квітня проєкт «Коломийський борщ» функціонує у форматі соціального підприємства. Жінки, які залучені у процес виробництва, отримують оплату за свою працю. Робочі місця вдалося створити і для переселенців.

Тож, коломийські борщі тепер можна купити по собівартості, що підтримує справу і дає можливість продовжувати діяльність.

Тому запрошуємо бажаючих брати участь в цьому проєкті, купувати борщі або робити свій благодійний внесок у нашу велику перемогу», - додає жінка.

Продукцію, яку вдається виготовити за благодійні надходження, надсилають бійцям 10-гірськоштурмової бригади, також відгукуються на запити та допомагають всім захисникам.

«Ви можете «підвісити» борщ для військових на передовій, зробивши благодійний внесок, а можете купити борщі для своїх знайомих на фронті, або навіть для себе, що дозволить нам працювати до перемоги», — закликає Леся.

Реквізити для допомоги:

Карта Приват:

5168 7456 0989 1186 (Яворська О.)

Для міжнародних переказів:

PayPal: kotel0909@gmail.com (на ім’я Olesia Yavorska)

Міжнародний банк: LT51 3250 0160 5758 6052 (Revolut ID: @hryhorapy5; для SWIFT-переказів: Імʼя отримувача: Hryhorii Probytiuk, SWIFT-код банку: REVOLT21)

Телеграм-бот для замовлень: 

https://t.me/KolomyiaBorschtBot


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)

Фотогалерея


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1936
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1846
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1843
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5444 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2141 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1499

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

722

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

783

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

978

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

993
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1755
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3667
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10241
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26125
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10168 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7700
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

880
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

168
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

241
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

370
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1263
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

865